Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 20:01:41 »
Dziwi cię to?

Przecież...

...tu jest pełno troli forumowych...

 ;D

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #106 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 20:43:25 »
Ramirez, rozumiem, że pijesz do mnie, dlatego, że i Morrisona, i Carrolla napisałem przez jedno, zamiast przez 2 "ry".

Od samego początku traktujecie mnie jak jakiegoś obcego, mam już tego dość i bardzo poważnie myślę o usunięciu konta - tak, tak, Ramirez, Twojego.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 20:48:51 »
Nigdy nie zrozumiem jakiegoś dziwnego rodzaju natręctwa z Waszej strony wobec mojej osoby - chodzi o niektórych użytkowników forum, których po pseuodonimie / nicku, wymieniać nie będę. Nikogo i nic na niniejszym forum internetowym o popkulturowej tematyce, nie trolluję ani nie obrażam. Jeśli nie mam ochoty spędzać dżylion godzin czasu czytając dżylion stron różnych wypowiedzi o czymś, co mnie interesuje i co zawarte jest w wypowiedziach użytkowników, czego mam doszukiwać się nie wiadomo jak długo, to jest to moja sprawa. Jeśli możecie odpowiedzieć na wyżej przeze mnie pytanie, odpowiedzcie na nie, tak jak uważacie to za stosowne, jednakże jeśli nie chcecie na nie odpowiadać, czy chcecie ten post zwyczajnie ignorować, to dobrze róbcie to. Przynajmniej obejdzie się bez męczyduszy, ględzenia, wiercenia w mózgu dziury i błazenady z dość prostego powodu, że akurat tak a nie inaczej się wypowiadam na "forum.komikspec"; zachowajcie to dla siebie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 20:54:37 »
Sorry Kuki, ale pretensje musisz mieć do Bazyla, nie do mnie. Ja tylko opieram się na jego obserwacjach 8)

Michael_Korvac, przejrzałbyś wątek, to na pewno znalazłbyś odpowiedź, to tylko 7 stron, nie 70. Serialu nie oglądałem, więc nie wiem jak bliski jest komiksowi, ale podejrzewam, że i tak jest on trochę wygładzoną, bardziej uporządkowaną i przystępna dla szerszego odbiorcy adaptacją. Ale jeśli klimat cię urzekł, to nie zastanawiaj się, tylko bierz się za komiks!
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Lipiec 2020, 21:00:50 wysłana przez ramirez82 »

Online michał81

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 21:20:34 »
@ramirez82 powiem ci, że komiks z serialem się różnią i są zarazem takie same  8) Serial bardzo opiera się na częściach pisanych przez Morrisona (czyli to co wydał obecnie Egmont) a zarazem bardzo też od niego odbiega. Ale to nie przeszkadza bardzo w odbiorze, bo zachowano ten sam szalony charakter oryginału. Myślę nawet, że jeśli byłaby to bezpośrednia adaptacja to dla osoby znającej komiks byłaby nudna, a tak oglądając mówię sobie: "acha, więc tak to zrobili". Ja polecam jedno i drugie. Ze wszystkich seriali DC Univers ten jest najlepszy. I obecny drugi sezon nie zwalania tempa i chyba nawet jest większy budżet, co widać po efektach specjalnych.

Offline perek82

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 21:24:17 »
podejrzewam, że i tak jest on trochę wygładzoną, bardziej uporządkowaną i przystępna dla szerszego odbiorcy adaptacją.

Myślę, że byłbyś trochę zaskoczony:) Poziom "dziwności" i absurdu jest zbliżony do komiksu Morrisona.
Generalnie polecam.

No i mnie uprzedzono:)
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 21:33:46 »
No to fajnie. Już po komiksie nabrałem ochoty na serial, więc pewnie wezmę się za niego prędzej, niż później.

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 09:46:03 »
Nigdy nie zrozumiem jakiegoś dziwnego rodzaju natręctwa z Waszej strony wobec mojej osoby - chodzi o niektórych użytkowników forum, których po pseuodonimie / nicku, wymieniać nie będę. Nikogo i nic na niniejszym forum internetowym o popkulturowej tematyce, nie trolluję ani nie obrażam. Jeśli nie mam ochoty spędzać dżylion godzin czasu czytając dżylion stron różnych wypowiedzi o czymś, co mnie interesuje i co zawarte jest w wypowiedziach użytkowników, czego mam doszukiwać się nie wiadomo jak długo, to jest to moja sprawa. Jeśli możecie odpowiedzieć na wyżej przeze mnie pytanie, odpowiedzcie na nie, tak jak uważacie to za stosowne, jednakże jeśli nie chcecie na nie odpowiadać, czy chcecie ten post zwyczajnie ignorować, to dobrze róbcie to. Przynajmniej obejdzie się bez męczyduszy, ględzenia, wiercenia w mózgu dziury i błazenady z dość prostego powodu, że akurat tak a nie inaczej się wypowiadam na "forum.komikspec"; zachowajcie to dla siebie.
Michael, oczywiście jest to Twoja sprawa i nikomu nic do tego, jednakże, w takim razie, nie rozumiem dlaczego oczekujesz w drugą strone, że ludzie będą czytać Twoje posty; a chyba oczekujesz, skoro je na forum zamieszczasz. Tym bardziej, że ich lektura nie należy do najłatwiejszych, lecz nie ze względów merytorycznych, tylko dlatego, że znamionuje je składnia nienaturalnie zawiła, w której, co symptomatyczne, sam się często gubisz, niepoprawnie deklinując oraz popełniając multum błędów interpunkcyjnych. Szczególnie te ostatnie utrudniają lekturę Twoich postów, bowiem przy tak rozbudowanej składni poprawna interpunkcja jest rzeczą kluczową, aby wypowiedz mogła być właściwie zinterpretowana przez czytelnika.

Dlatego się nie dziw, że niektorzy forumowicze robią sobie z Twoich wypowiedzi bekę, a inni - co dla autora najgorsze - po prostu je zlewają. Jesli uważasz, ze złozona składnia jest immanentną składową Twojego stylu pisania, używaj jej, ale rób to w sposób naturalny, a nie na zasadzie "zagnieżdżonego" dopasowywania dziwnie brzmiących fraz zakumulowanych w jednym zdaniu pod(pod(....pod))-rzednie złożonym, które za sprawą tego wyglądaja niekiedy jak jakieś chaotyczne struktury budowane z nie za bardzo pasujących do siebie klocków frazeologicznych. 

Nie piszę tego, żeby Ci dopiec - wrecz przeciwnie, celem tego posta jest poprawienie klarowności Twoich wypowiedzi tutaj i być może również gdzie indziej, ponieważ uważam je za interesujące, ale wskazane wyżej usterki powodują, że wielu forumowiczów odbiera je po prostu jako grafomański bełkot. A moim zdaniem niewiele potrzeba, żeby to zmienić; przed wszystkim - interpunkcja.   

Offline OokamiG

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 09 Lipiec 2020, 10:35:47 »
Jeśli nie mam ochoty spędzać dżylion godzin czasu czytając dżylion stron różnych wypowiedzi o czymś, co mnie interesuje i co zawarte jest w wypowiedziach użytkowników, czego mam doszukiwać się nie wiadomo jak długo, to jest to moja sprawa.
Zaprzeczasz sam sobie. Coś cię interesuję, a nie zamierzasz o tym czytać opinii innych. Szczególnie, że niektórzy, w tym ja, pisali co nie co o powiązaniach serialu z komiksem. I co więcej przejrzenie tego wątku zajęłoby Ci podobną ilośc czasu, jak napisanie tego bełkotu powyżej, w którym sam siebie negujesz.

Offline Bazyliszek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 22:08:23 »
Jeju jak ja nienawidzę tego drukowania przez Egmont komiksów na odczepnego. Bardzo fajny design grzbietów Doom Patrolu, ale oczywiście, że 2 i 3 tom MUSZĄ być nieco wyższe od pierwszego. No muszą, bo to przecież nie może być tak, że człowiek ma na półce równe tomy tej samej serii. Jeszcze by pomyslał, że jak płaci po 70 zł za tom to mu się to należy. ETZ.  :-\

Online xanar

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #115 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 22:20:07 »
a w kolekcji masz równą całą panoramę.
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #116 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 22:43:17 »
Wiedziałem, że coś jest spieprzone w polskiej edycji Doom Patrol! Dzięki Bazyl!

Online xanar

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #117 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 23:00:55 »
Napisz jeszcze ile milimetrów różnicy.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Arne

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #118 dnia: Cz, 16 Lipiec 2020, 23:01:19 »
Jeju jak ja nienawidzę tego drukowania przez Egmont komiksów na odczepnego. Bardzo fajny design grzbietów Doom Patrolu, ale oczywiście, że 2 i 3 tom MUSZĄ być nieco wyższe od pierwszego. No muszą, bo to przecież nie może być tak, że człowiek ma na półce równe tomy tej samej serii. Jeszcze by pomyslał, że jak płaci po 70 zł za tom to mu się to należy. ETZ.  :-\
Żeby być uczciwym muszę zaznaczyć, że takie kiksy to nie tylko domena Egmontu. Kupiłem na ostatniej promocji angielskie wersje tomów specjalnych WKKDC od Eaglemoss, gdzie tomy pomiędzy sobą różnią się nie tylko wysokością, ale i szerokością! I weź tu, człowieku, ułóż sobie panoramę :(

Offline Castiglione

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #119 dnia: Pt, 17 Lipiec 2020, 00:45:34 »
Jeju jak ja nienawidzę tego drukowania przez Egmont komiksów na odczepnego. Bardzo fajny design grzbietów Doom Patrolu, ale oczywiście, że 2 i 3 tom MUSZĄ być nieco wyższe od pierwszego. No muszą, bo to przecież nie może być tak, że człowiek ma na półce równe tomy tej samej serii. Jeszcze by pomyslał, że jak płaci po 70 zł za tom to mu się to należy. ETZ.  :-\
Generalnie 100% racji, ale akurat w tym przypadku nie wygląda to źle. Chociaż inna sprawa, że w zależności od egzemplarza może to wyglądać inaczej.