Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LordDisneyland

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #90 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 08:08:30 »
@Koalar
"Robotman cały czas nazywa Rebis Larrym, choć X razy było mu mówione, że to już nie jest (tylko) Larry. Rysunki na początku wyglądają często tak, jakby Richard Case nie do końca umiał rysować."

Case tak naprawdę nigdy wybitnym rysownikiem nie był. Przerobiłem przez te lata milion myśli w stylu "a gdyby od początku zatrudnili McKeevera", "ciekawe, jak rysowałby to Gianni/Sienkiewicz/Fegredo/Hewlett/Mignola" itp, itd.

Zresztą Mignola rysował potem taki dumpatrol, ale nazwał go BPRD ;D

A co do Robotmana- Cliff nie akceptuje tych wszystkich zawirowań i zmian, dla niego Larry jest [czy raczej ma być] Larrym. Takie zaklinanie rzeczywistości. Z Coagulą [irytującą bardziej niż którakolwiek postać w tym komiksie] są później podobne sytuacje ;)


No i kwestia Sandmana- nawet dla mnie Vertigo to jest Sandman i cała reszta. DP- mimo, że to świetny komiks i lubię go bardzo- nie wytrzyma takiego porównania, bo też chyba nie ma komiksu, który można by z opus magnum Gaimana porównać 8)
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #91 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 14:25:14 »
[...]
No i kwestia Sandmana- nawet dla mnie Vertigo to jest Sandman i cała reszta. DP- mimo, że to świetny komiks i lubię go bardzo- nie wytrzyma takiego porównania, bo też chyba nie ma komiksu, który można by z opus magnum Gaimana porównać 8)
Polemizowałbym, bo wydaje mi się, że wszystko zależy od sposobu, w jaki czytelnik postrzega rzeczywistość, a dokładniej ontologiczne podstawy rzeczywistości fizycznej. Mnie np. blisko do platonizmu matematycznego (realizm matematyczny - "kamienne tablice" poza czasem i przestrzenia, z wyrytymi na nich logiczno-matematycznymi schematami funkcjonowania rzeczywistości). To oczywiscie wpływa na odbiór kultury i sztuki w ogole. Dlatego wizja Gaimana przemawia do mnie średnio, powiedziałbym nawet, że jest napuszona w taki nieco infantylny sposob, na modłę mitologii ludów prymitywnych. Oczywiscie rozumiem, że tak ma być, że taka jest konwencja, doceniam kuszt scenarzysty, ale to trochę nie moja bajka. Za to wizja Morisona, w szczegolnosci w Doom Patrolu, pełna odniesien do nauki zanurzonych w absurdzie (taki nawalony L. Caroll dla dorosłych), to jest to, co synchronizuje się z moimi falami alfa o wiele lepiej :)     

Offline LordDisneyland

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #92 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 15:44:11 »
Schematy funkcjonowania rzeczywistości tak, ale nie wiązałbym ich tak z logiką :D

Jestem pewien, że nie dojrzałem jeszcze do dyskusji, jaka się tu rodzi ;) , więc napiszę tylko, że zaginął mi jeden z zeszytów DP i zauważyłem to dopiero teraz. Brak też Vertigo's Winter Edge 1 i 3  :(
 Smutno.
,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #93 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 16:18:19 »
I tutaj dochodzimy własnie do sedna: pozorny brak logiki, ktory wydaje Ci sie, ze dostrzegasz w rzeczywistości, w ktorej jestes zanurzony i ktora postrzegasz jako tę jedyną prawdziwą, a która jest li tylko pochodną poza-czaso-przestrzennych kamiennych tablic schematów funkcjonowania rzeczywistosci, jest wynikiem dyskretyzacji (kwantyzacja) czasoprzestrzeni. Wygląda na to, że przedmiotowa kwantyzacja jest konieczna do zmaterializowania kamiennych tablic funkcjonowania rzeczywistosci ze względów energetycznych; nie moza ich urzeczywistnic materialnie w funkcji 1-1, bowiem utrzymanie takiej struktury w formie materialnej wymagaloby nieskończonej energii (i pewnie nieskonczonych zasobow pamięciowych tez, co w sumie tez przeklada sie na energię).

Innymi slowy, ten pozorny brak logiki, powodowany jest akumulacją schematów w obrebie jednostki kwantyzacji (proces kwantyzacji "probuje" wiele schematów przynaleznych jednostce sprowadzic do jednego, co powoduje ich fluktuacje), a takze nieciągłościami powstałymi na brzegach jednostek.

Podsumowując, żadna dyskusja sie nie rodzi, bo nie ma prawa się tutaj żadna dyskusja narodzić i to jest byc moze smutne, ale raczej nie, a zaginiecie zeszytów spowodowane jest interferencją jednostek kwantyzacji - aktualnie znajdują się w ich przecięciach, to jest poza Twoim doświadczniem. Ale wszystko jest w ruchu, w ciągłej fluktuacji, wiec może się znajdą, a moze nie.     

Mam nadzieję, że na podstawie powyższego łatwo widać, dlaczego Doom Patrol przemawia do mnie o wiele bardziej niz jakis Gaiman z tymi jego pretensjonalnym czarnymi kotami.

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #94 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 16:24:49 »
I wszystko jasne.

Offline pawlis

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #95 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 16:46:08 »
@Koalar
"Robotman cały czas nazywa Rebis Larrym, choć X razy było mu mówione, że to już nie jest (tylko) Larry. Rysunki na początku wyglądają często tak, jakby Richard Case nie do końca umiał rysować."

Case tak naprawdę nigdy wybitnym rysownikiem nie był. Przerobiłem przez te lata milion myśli w stylu "a gdyby od początku zatrudnili McKeevera", "ciekawe, jak rysowałby to Gianni/Sienkiewicz/Fegredo/Hewlett/Mignola" itp, itd.
Ja powiem, że właśnie przeciętny i szablonowy styl Case'a pozwolił na lepsze wybrzmienie szalonych pomysłów scenariusza i ci bardziej zwariowani przeciwnicy bardziej uderzają we mnie czytelnika, niż gdyby to rysował ktoś z charakterystycznym stylem. Po prostu by się to zlało.

Offline Kadet

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #96 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 18:40:26 »
Mam nadzieję, że na podstawie powyższego łatwo widać, dlaczego Doom Patrol przemawia do mnie o wiele bardziej niz jakis Gaiman z tymi jego pretensjonalnym czarnymi kotami.

Gdyby to jeszcze były koty Schrödingera...
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #97 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 19:21:50 »
I wszystko jasne.
Ramirez, Twoja wypowiedź traktuje jako splunięcie w twarz matematycznemu platonizmowi. Aż nadto wybrzemiewa niej 7. teza traktatu logico-philosophicus Wittegensteina. Po co się krygować, pluj, nie żałuj sobie. Cały czas tutaj wszyscy traktują mnie jak jakiegoś obcego i próbują zamknąć mi usta, zatykają sobie uszy i krzyczą zatrważającą ciszą: "O czym nie można mówić, o tym trzeba milczeć!".

Ale wiedz, że onegdaj sam Morison w listach do czytelników Doom Patrolu potwierdzał moje słowa, dodając przy tym, że jest to o tyle dziwne, bo w swoich czasach szkolnych na klasówkach z matematyki jedynie zadanie, ktore potrafił rozwiązać, to to dotyczące wpisania swojego imienia i nazwiska.

Gdyby to jeszcze były koty Schrödingera...
Po kim, jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się drwin z męczeństwa kotów. Oj, Teddy Nie- Misiu, bardzo, ale to bardzo się zmieniłeś od zeszłego razu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #98 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 21:37:36 »
Spokojnie Kuki, przy dzisiejszym wietrze, moje splunięcie zawróciło w locie ;)

Offline Kadet

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #99 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 22:03:19 »
Po kim, jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałem się drwin z męczeństwa kotów. Oj, Teddy Nie- Misiu, bardzo, ale to bardzo się zmieniłeś od zeszłego razu.

O, biorąc pod uwagę sytuację, można powiedzieć chyba, że drwię tylko w 50%. Albo raczej jednocześnie drwię i nie drwię, więc krytycyzm należy odłożyć do czasu, aż mi się superpozycja wyklaruje :)

Natomiast jeśli pijesz do mojego dawnego namesake, to w pewnej mierze on też jest kotem Schrödingera: kiedy wpadnie w letarg, postronnemu obserwatorowi jest równie trudno ustalić, czy zwierz ów żyje, czy też nie.



Źródło: https://www.gocomics.com/garfield/1990/08/28
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline LordDisneyland

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #100 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 22:13:52 »


Mówiłem już, że nie lubię kotów?


,, - Eeeeech.''

Offline Arion Flux

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #101 dnia: Wt, 07 Lipiec 2020, 23:46:56 »
Nie. Ja lubię średnio. Za to lubię psy, bo się cieszą, jak mnie widzą i nie miauczą bez sensu.

Zeby nie bylo, to to, co napisałem powyżej o Morisonie i listach od czytelnikow w zeszytach DP i jego odpowiedziach na nie, to najszczersza prawda. Morison to bardzo zdolny facet o niesamowitej wyobrazni abstrakcyjnej. I moje porownanie Doom Patrolu z Alicją Carrolla jest nieprzypadkowe.
« Ostatnia zmiana: Wt, 07 Lipiec 2020, 23:51:09 wysłana przez KukiOktopus »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #102 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 17:51:23 »
Mimo iż serial "Doom Patrol", który obecnie emitowany jest na platformie streamingowej "HBO Max, to pod względem swej budowy po prostu wciąż serial w formie odcinków drugiego sezonu, to jednak w sposób fantastycznie odrębny, kuriozalny, z czego zostaje tylko brwi podnosić ze zdziwienia i szczękę zbierać z podłogi, potrafił zaburzyć i zmienić me pojęcie o rzeczywistości superbohaterskiej, o tej 80-letniej idei ,,amerykańskiego herosa", bo jak wiemy teoretycznie w takim typie Uniwersum osadzony jest ten serial. To, co kreuje "Doom Patrol" w obecnie emitowanyn sezonie, co tam na wszystkie świętości świata się wyprawa, a zwłaszcza w odcinku pt. "Sex Patrol", przechodzi bezmiar pojęcia! Czy komiks Granta Morrisona, "Doom Patrol", który Egmont Polska od nie tak dawna drukuje - chodzi głównie o tom pierwszy, bo od tego tomu chciałbym zacząć swą przygodę z rzeczywistością komiksową nietuzinkowej ekipy dr Nilesa Cauldera - jest utrzymany w tym samym bądź podobnym, obłędnie groteskowym, dziwacznym, odmiennym i ekspresyjnym stylu narracji, co w adaptującym go serialu? Chciałbym się upewnić co nieco w tej kwestii, zasięgnąć waszej opinii, gdyż nie ukrywam z całego fanowskiego serducha pragnę zanurzyć się w głębię tak odmiennego stylu komiksu superbohaterskiego, w świat zrodzony z niezwykłej wyobraźni Granta Morrisona!

Offline misiokles

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #103 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 18:11:03 »
Chciałbym się upewnić co nieco w tej kwestii, zasięgnąć waszej opinii,
Hm... piszesz posta na siódmej stronie wątku o komiksie pytając o opinie a jednocześnie ignorując wcześniejszą o nim dyskusję pełną opinii :)

Offline michał81

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #104 dnia: Śr, 08 Lipiec 2020, 19:47:54 »
@misiokles ale wiesz, że Michael_Korvac, że on ma taki styl? To jest pewien rodzaj trollowania. Bo z panem Korvaciem nie pierwszy raz i nie tylko na tym forum się spotykałem i jego posty zawsze wyglądają tak samo.