Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #75 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 10:20:02 »
Ogólnie wścieka mnie "łuskanie" jedynie po tzw. nazwiskach wiekopomnych
Dokładnie. A najśmieszniejsze jest to że z Vertigo niedługo i tak będą musieli wydawać serie jakichś "no name'ów" :)
Mieliby też więcej wydawania jakby kontynuowali Swamp Thinga i Doom Patrol bo wiadomo że im się to Vertigo skończy za jakiś czas.

Offline arczi_ancymon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #76 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:08:47 »
Myślałem, że dalsze zeszyty po Morrisonie, nie były zebrane, a tu proszę:

https://www.goodreads.com/book/show/53112848-doom-patrol

https://www.goodreads.com/book/show/35126270-doom-patrol

Jest co kontynuować...

I gdzie to niby można kupić, bo jakoś nie widzę? Kiedyś było w przedsprzedaży to anulowali, jak to oni. Męczcie Egmont!
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:10:57 wysłana przez arczi_ancymon »

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #77 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:11:51 »

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #78 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:28:41 »
I gdzie to niby można kupić, bo jakoś nie widzę? Kiedyś było w przedsprzedaży to anulowali, jak to oni. Męczcie Egmont!

O cholera, myślałem, że wyszło :(

Offline isteklistek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #79 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:41:19 »
I niech dorzucą Flexa do tego i będzie komplet.

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 11:49:22 »
Ja robiłem sobie nadzieję że dorzucą Flexa do trzeciego tomu ale gdzie tam :)

Offline arczi_ancymon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 12:48:33 »
Czwórka jest na stronie DC https://www.dccomics.com/graphic-novels/doom-patrol-1987/doom-patrol-book-four

No jest na stronie, bo widocznie nie usunęli. Z tego co mi wiadomo, to run Pollack nigdy nie wyszedł poza zeszytami, chyba że ktoś udowodni coś innego.

No Flexa to by wypadało wydać. Tomasz Kołodziejczak przyznał się, że nie wydają serii jednotomowych, bo im się nie opyla, oprócz tego stwierdził coś co mnie rozbawiło, a leciało mniej więcej tak: "jak seria jest dobra, to ma z reguły więcej tomów". Nie, jak autor zaplanował, że jego tytuł będzie mieć 1 tom to ma 1 tom. Oznacza to mniej więcej tyle. Częściej jest w drugą stronę, jak coś ciągną za długo to z reguły się robi nie za dobre.

A Vertigo ma multum jednotomowych perełek, których najwyraźniej nie ujrzymy...
« Ostatnia zmiana: Pn, 06 Lipiec 2020, 12:52:38 wysłana przez arczi_ancymon »

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #82 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 13:08:11 »
Tomasz Kołodziejczak przyznał się, że nie wydają serii jednotomowych, bo im się nie opyla, oprócz tego stwierdził coś co mnie rozbawiło, a leciało mniej więcej tak: "jak seria jest dobra, to ma z reguły więcej tomów". Nie, jak autor zaplanował, że jego tytuł będzie mieć 1 tom to ma 1 tom.

Pamiętam, bo to była odpowiedź na moje pytanie. Tak trochę wyszło, jakby wg. TK, mini seria zostanie mini serią, jeśli słabo się sprzedaje. Jeśli dobrze, to pomysł się rozrośnie na większą ilość zeszytów. Absurd.

A Vertigo ma multum jednotomowych perełek, których najwyraźniej nie ujrzymy...

No jak to? Jak będą opuszczać Vertigo, to może ktoś wyda, tak jak Mucha teraz Monshadow  8)


Offline arczi_ancymon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #83 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 14:28:43 »
Moonshadow to jeden z takich przypadków, niby komiks ważny, a Egmont z jakiegoś powodu go olał. Takich jednotomowców jest jeszcze sporo, np. Enigma Milligana.

Offline amsterdream

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #84 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 16:18:07 »
Mieliby też więcej wydawania jakby kontynuowali Swamp Thinga i Doom Patrol bo wiadomo że im się to Vertigo skończy za jakiś czas.

Jak im się skończą słynne nazwiska to po prostu przestaną wydawać Vertigo. Nie liczyłbym na jakieś jednotomówki.

Doom Patrol przeczytałem pierwszy tom i Morrison to dalej zupełnie nie moja bajka. Z Vertigo zapoznałem się ostatnio jeszcze z Hellblazerem Ennisa i jestem zaskoczony jaki ten komiks jest nudny. W sumie kupiłem go tylko dlatego, że ktoś tu pisał, że to prawie poziom Kaznodziei a według mnie do pięt nie sięga temu komiksowi. Fabuły są nużące, brak tu zupełnie jakiejkolwiek chemii między postaciami. Nie ma tu nawet namiastki relacji między Jesse, Tulip i Cassidy. Kolory jakieś wyblakłe. W sposobie narracji widać, że to jeden z pierwszych komiksów Ennisa, brakuje tego pazura.

Online michał81

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #85 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 16:57:04 »
To proponuję przeczytać całość Ennisowego Hellblazera, bo zdecydowanie się rozkręca.

Offline Koalar

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #86 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 18:54:20 »
Też niedawno skończyłem lekturę Doom Patrolu Morrison i dla mnie to jest fajna rzecz, ale do Bagniaka czy Sandmana to daleka droga. Długo się to wszystko rozkręca. W zasadzie na początku sporo zeszytów od przeciętnego komiksu superbohaterskiego różni się tylko dziwnością przeciwników (więc podśmiechujki z X-Menów wyglądają, jakby gruby śmiał się z łysego; dalej spojlery). Tak to mamy schemat łupanki, gdzie Robotman dostaje łupnia, po czym sprawę załatwia Jane albo Rebis. Dziwność dziwnością, ale tam każdy zachowuje się dziwnie, nawet (w miarę) normalne postaci. Dorothy zajmuje się głównie parzeniem kawy (po co jest w tym zespole, żeby im na kark sprowadzić zagrożenie?; nikt się nią za bardzo nie opiekuje, choć wiedzą, jaką ma moc). O tym, jaki jest doktor Caulder, dowiadujemy się z tego, jak jest opisywany przez innych bohaterów, a nie z jego zachowania (szefu zamiast dbać o zespół coś tam kombinuje na boku, ale mało kto zwraca na to uwagę). Robotman cały czas nazywa Rebis Larrym, choć X razy było mu mówione, że to już nie jest (tylko) Larry. Rysunki na początku wyglądają często tak, jakby Richard Case nie do końca umiał rysować.

Ale nic to. Powoli się to wszystko rozkręca. Spośród mnóstwa dziwnych pomysłów wiele jest ciekawych. Pojedyncze zeszyty to perełki. Jest mocny twist z Caulderem. Ogólnie jest dobrze, ale mogło być o wiele lepiej.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

ramirez82

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 19:43:12 »
@Koalar, wszystkie Twoje "zarzuty", to prawda. Tylko jak ja o tym czytam, to przypominam sobie te wszystkie aspekty, powiedzmy wbrew logice, i idealnie mi współgrają z klimatem dziwności Doom Patrol. Jak dla mnie: TAK MA BYĆ 8)

Offline Koalar

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #88 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 20:37:29 »
No nie wiem, może tak, czasem nawet jest autoironia (Robotman narzeka mniej więcej, że
Spoiler: PokażUkryj
codziennie muszą ratować świat
). Wiadomo, jak coś jest nie tak z komiksem, to takie było założenie artystyczne ;)
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline nayroth

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #89 dnia: Pn, 06 Lipiec 2020, 23:25:29 »
Rozczarowujące zakończenie trzeciego tomu :(

Po świetnym i poruszającym finale który przepięknie zamykał run, wstawili na koniec tą parodię z Doom Forcem. No OK, ja rozumiem bekę z Lifelda, spoko, lubię, ale dlaczego akurat takim akcentem kończyć sagę? Tym bardziej że parę stron wcześniej był naprawde chwytajacy za serducho moment z Psychic girl, i to powininno być właściwe pożegnanie z bohaterami i wykreowanym (lepszym) światem...

Dziwnaczny wybór, trochę nie na miejscu, wystarczyło wcisnąć ten "jajcarski zeszyt" jako przerywnik gdzieś wcześniej pomiedzy trejdy, czy np. zaraz po parodii fantastic four, chociażby, no wszędzie ale nie na sam koniec i zostawić czytelnika z takim 'żartem na stypie'..