Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:34:33 »
Czy Doom Patrol by John Byrne jest dobrym komiksem? Poleca ktoś? Widzę, że pojawił się preorder na omnibus i zastanawiam się czy tego nie zamówić.

Offline Jigsaw

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 19:02:01 »
Odpowiadając na pytanie, czy warto sięgać najpierw po serial - warto :) Mi zaoszczędziło to pieniędzy i czasu na zakup komiksu. Obejrzałem trzy pierwsze odcinki i jak dla mnie serial jest beznadziejny. A do tego nie lubię Morrisona :)
O DP słyszałem tylko z nazwy, że istnieje taki twór. Przypadkiem obejrzałem wczoraj 1 odcinek w TV i całkiem mi sie podobał, nieco inny niż normalne SH. Jakimś specjalnym fanem Morrisona nie jestem, ale też nic do niego nie mam, szanuję go za odmienny styl (głownie z X-Men).
 No cóż, przeczytać wszystkiego się nie da, a tym bardziej kupować i magazynować, nie kazdy też musi znać każdy komiks, jeśli nie jest jakimś totalnym maniakiem komiksów lub akurat tego tytułu.
A serial polecam, chociaz nie dla najmłodszych.

Offline misiokles

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 19:15:09 »
chociaz nie dla najmłodszych.
I nie dla antyfanów Thor-Portman.

Offline Leyek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 26 Lipiec 2019, 20:03:33 »
Za wcześnie zacząłem narzekać na Doom Patrol. Gdzieś przed połową tomu zaskoczyło i resztę czytało mi się świetnie. Szczególnie ostatni zeszyt to małe mistrzostwo, zabawny a jednocześnie dający do myślenia. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom.

Offline wonap

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #49 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 12:56:40 »
Doom Patrol zamówiony;) W końcu coś dobrego bo już na książki się przerzuciłem głównie;D

Offline Martin Eden

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #50 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 14:25:44 »
Ja jestem po dwóch zeszytach i choć spodziewałem się, że to tytuł dla mnie, to nie spodziewałem się, że tak do mnie przemówi. Nie wiem, co tam się wydarzy dalej, ale dla mnie to konkuruje z najlepszymi dziełami mistrza Moore'a.

Offline Damballa

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #51 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 16:20:29 »
A mnie na tyle zaciekawił, że na pewno przeczytam następne tomy, ale nie na tyle, żeby zostawić sobie na półce.
Przyznam natomiast, że ostatni zeszyt, to mistrzostwo :-D

Offline Leyek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #52 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 18:58:49 »
Doom Patrol t. 2 - jednym słowem: arcydzieło.
Tak jak w pierwszym tomie im dalej tym lepiej i mistrzowski ostatni zeszyt, tak tutaj równy, najwyższy poziom przez wszystkie zeszyty.

Offline arczi_ancymon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #53 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 21:22:02 »
Czy ktoś pytał może Egmont czy wydadzą też "Flexa Mentallo"? Porządne wydanie w anglojęzycznej wersji już nie do dostania...

Offline parsom

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 06 Kwiecień 2020, 10:29:58 »
Co i rusz natrafiam na tym forum na zachwyty Doom Patrolem, niektórzy nawet nominują go do najlepszego komiksu przeczytanego w życiu, no i zaczyna mnie ogarniać zdziwienie.
Owszem, komiks dobry, zabawny, przyjemnie pokręcony, bawiący się kulturą i popkulturą itd. I tylko tyle. Dobra rozrywka, przez te wszystkie nawiązania sprawiająca wrażenie, że jest tam coś więcej niż tylko rozrywka (a nie jest), ale w gruncie rzeczy to nadal super hero (oczywiście lepsze niż pozostałe super hero). Jak to już tu napisano:

Jeśli miałbyś kupować tylko jedno superhero od Egmontu, to kupuj właśnie Doom Patrol :)

Z naciskiem na "jeśli" - jeśli miałbyś kupować tylko jedno, lub jeśli w ogóle masz ochotę na super hero.

Dobry komiks, ale na pewno nie zasługuje na peany typu "najlepsze z Vertigo". W czasach mniejszego natłoku na rynku brałbym z pocałowaniem ręki, ale przy takim zalewie tytułów i w obliczu nadchodzącego kryzysu, który może mnie zmusić do wynajęcia jednego pokoju prostytutkom lub producentom bimbru - obejdę się bez większego żalu.

Online maxim1987

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #55 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 08:07:16 »
Czy można czytać tom 2 bez znajomości 1?

Offline OokamiG

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #56 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 08:19:26 »
Nie.

Offline LordDisneyland

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #57 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 08:28:58 »

Dobry komiks, ale na pewno nie zasługuje na peany typu "najlepsze z Vertigo". W czasach mniejszego natłoku na rynku brałbym z pocałowaniem ręki, ale przy takim zalewie tytułów i w obliczu nadchodzącego kryzysu, który może mnie zmusić do wynajęcia jednego pokoju prostytutkom lub producentom bimbru - obejdę się bez większego żalu.

W momencie , gdy czytałem DP po raz pierwszy, sytuacja była inna- i Vertigo dla mnie to przede wszystkim właśnie DoomPatrol i Sandman, komiksów mogących się z tymi tytułami równać po prostu nie było. Dziś sytuacja jest zupełnie inna, ale nadal uważam, że to świetna lektura i na pewno kanon komiksu.

Ale nie o tym chciałem- ile metrów ten pokój i jak daleko od Stolicy? Rodzina mi coraz bardziej przeszkadza :/
,, - Eeeeech.''

Offline death_bird

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #58 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 10:54:04 »
Zachciało się pomieszkiwać z bimbrownikami, co?  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline LordDisneyland

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #59 dnia: Wt, 07 Kwiecień 2020, 10:58:08 »
Nie piję ankoholu, nie zabawiam się z prostytutkami w "chodzi lisek koło drogi", ale osobny pokój to dla mnie dziś niebywała atrakcja :D
,, - Eeeeech.''