Autor Wątek: Doom Patrol  (Przeczytany 26429 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 15:31:21 »
Jestem własnie po lekturze pierwszego tomu. Cos wspaniałego. Nie spodziewałem się, że tak mnie to wkręci. Mam pytanko. Egmont w ilu tomach planuje wydać Doom Patrol?

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 15:32:06 »
W trzech.

Online Martin Eden

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #32 dnia: Pn, 24 Czerwiec 2019, 17:06:38 »
Ja po wrzuceniu plansz przez Mateusza przekonałem się ostatecznie, że pozycja dla mnie do wzięcia musowo.

Offline amsterdream

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #33 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:24:40 »
A ja dalej boję się w to wejść bo jedyny komiks Morrisona jaki mi się podobał to New X-Men a czytałem z jego portfolio naprawdę dużo różnorakich tytułów.

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 19:29:16 »
Nie martw się, mam tak samo. Dziwnym trafem przeczytałem praktycznie wszystko co u nas wydano od tego gościa i typa tak jak i jego komiksów wprost nienawidzę, ale pokazał kilka razy że potrafi i kupuję to do sprawdzenia, na dodatek bardzo mi się spodobał Doom Patrol w tych kilku gościnnych występach na łamach WKKDC. Jakby co to www.allegro i wiele na tym się nie straci.

Offline Odyn

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 20:42:52 »
Panowie, mam w sumie podobnie jak niektórzy z Was. Tzn. nie mam problemu z Grantem, ale z samym Doom Patrolem. Ani mnie ziębi, ani mnie grzeje ta ekipa. Komiks może być bardzo dobry, ale ci bohaterowie nie budzą we mnie żadnych emocji. Może kiedyś spróbuję, jak będą wolne finanse. A nuż się spodoba..
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

John

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 20:46:41 »
Morrison ma więcej szczęścia niż Tom King, bo umiejąc tworzyć swoje specyficzne, oryginalne historie na uboczu, kiedy bierze się za klasyczne superhero, nadal pozostaje w formie i potrafi opowiadać dobre historie w bezpiecznej formule. Życzę Kingowi, by był kiedykolwiek tak "twórczo elastyczny" jak Grant Morrison, w którego portfolio można znaleźć zarówno fascynujący, absurdalny bullshit, jak i sprawnie poprowadzoną sensację z trykociarzami.

Offline Darth_Simon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #37 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 21:19:02 »
Nie martw się, mam tak samo. Dziwnym trafem przeczytałem praktycznie wszystko co u nas wydano od tego gościa i typa tak jak i jego komiksów wprost nienawidzę, ale pokazał kilka razy że potrafi i kupuję to do sprawdzenia, na dodatek bardzo mi się spodobał Doom Patrol w tych kilku gościnnych występach na łamach WKKDC. Jakby co to www.allegro i wiele na tym się nie straci.

W którym WKKDC gościnnie występowali bohaterowie Doom Patrol ?

Kupują wszystkie tomy a gościnne występy DP kojarzę tylko z Ligi Sprawiedliwości z N52.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #38 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 21:23:42 »
Za Chiny Ludowe sobie tego nie przypomnę, wydaje się, że w Gwoździu. Ogólnie to tak ze 2-3 razy ich widziałem.

Offline SawiK

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #39 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 21:27:18 »
Cytuj
W którym WKKDC gościnnie występowali bohaterowie Doom Patrol ?
Na pewno byli w JLA Rok Pierwszy  :)

Offline Leyek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #40 dnia: Wt, 25 Czerwiec 2019, 22:53:32 »
Byłem mocno na Doom Patrol napalony, to chyba premiera na którą najbardziej czekałem w 1 półroczu. Bardzo podszedł mi Morrisonowy All-Star Superman i tutaj oczekiwałem podobnej lub lepszej jakości. Niestety na razie po 6 zeszytach jestem mocno zawiedziony. Jest dziwnie ale i nudno. Nie pomaga też jakieś takie drętwe tłumaczenie. Moore umiał w Potworze z Bagien czy Miraclemanie genialnie wejść w środek serii tworzonych przez innych, Morrison to jednak nie ta liga, no ale mam nadzieję, że im dalej tym będzie lepiej.

Offline arczi_ancymon

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #41 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 20:12:26 »
Nie pomaga też jakieś takie drętwe tłumaczenie.

Tu mnie zasmuciłeś, mam w oryginale i ten komiks Morrisona wydawał mi się właśnie całkiem trudny do przekładu (dużo gierek językowych w dialogach i trudnego do przełożenia humoru). Jak wrażenia innych w tej materii?

No i nie wiem jak to może być nudne :) Drugiego tak zwariowanego komiksu z trykociarzami chyba nie ma...

JanT

  • Gość
Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #42 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 20:15:49 »
Jak wrażenia innych w tej materii?
Mi nic nie zgrzytało. Tłumaczył Jacek Drewnowski.

Offline Leyek

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 23:32:44 »
No i nie wiem jak to może być nudne :) Drugiego tak zwariowanego komiksu z trykociarzami chyba nie ma...

Jak czytelnik zżyje się z bohaterami to też zupełnie inaczej przeżywa ich przygody. A tu niby formowanie nowego składu, ale oprócz może Robotmana Grant nie daje na razie szansy, żeby jakoś się przejmować losami pozostałych postaci. A jak nie ma emocji to i wkrada się nuda.

Offline gashu

Odp: Doom Patrol
« Odpowiedź #44 dnia: Cz, 27 Czerwiec 2019, 15:30:23 »
Ja jestem gdzieś w połowie pierwszego tomu i jestem zadowolony z lektury. Lubię takie odjechane klimaty. Do tego dochodzą okładki Biza, jeżeli mnie pamięć nie myli począwszy od oryginalnego numeru numer 25. Jest dobrze!