Autor Wątek: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce  (Przeczytany 24474 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« dnia: Pt, 07 Luty 2020, 14:33:16 »
Założyłem ten wątek, by można było polecić dobre pozycje, które nie ukazały się w Polsce, jak i nie zostały zapowiedziane, mają marne szanse (?) na wydanie u nas.

Właśnie skończyłem "Mars Attacks" z IDW. Główna seria ze scenariuszem Laymana od "Chew" całkiem ciekawa. Prosta i fajna.
Dalej "First born" Sama Kieth'a. Inwazja oczami dziecka. Warto.
"Ocupation" wykorzystuje trochę wątek z "Gladiatora", ale jest również dobrą pozycją.
Natomiast mini z 2018/2019 jest po prostu rewelacyjna. Syn niedojda ucieka ze starym ojcem, weteranem i byłym wojskowym, w dodatku poruszającym się na wózku. Scenariusz to prawdziwe mistrzostwo. Rysunek na pierwszy rzut oka kiepski, ale jednak idealnie pasuje do tej historii i nie wyobrażam sobie innego.

"Shaft" z IDW ze scenariuszami Davida F. Walkera. Jak ktoś lubi dobre kryminały z lat 60/70-tych, to musi to przeczytać. Nie mogłem wyjść z podziwu do kunsztu autora. Nie mylić z jego pracą dla "trykotów". I rysunki świetne, szczególnie pierwszej mini.

To tak na szybko. A co Wy polecacie?
« Ostatnia zmiana: Pt, 07 Luty 2020, 14:37:03 wysłana przez Takesh »

Offline bibliotekarz

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 18:16:48 »
Zbyt długa jesień. Jeden z najlepszych komiksów Jezierskiego wydany dotad tylko fragmentarycznie w mizernej jakości.
Batman returns
his books to the library

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 18:21:55 »
Zgadzam się całkowicie. Parę lat temu na emefce pytałem dra Szyłaka co z tą historią, ale odpowiedź była bardzo enigmatyczna. Że on z chęcią, ale....

Offline LordDisneyland

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 19:28:55 »
"Mr.Punch" Gaimana i McKeana już dawno powinien być w Polsce wydany :) Piękne graficznie spojrzenie na dzieciństwo, a w zasadzie na wspomnienia z dzieciństwa...i chwila zastanowienia, czy na pewno pamiętamy dobrze :)
,, - Eeeeech.''

Offline turucorp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 20:17:12 »
Zgadzam się całkowicie. Parę lat temu na emefce pytałem dra Szyłaka co z tą historią, ale odpowiedź była bardzo enigmatyczna. Że on z chęcią, ale....
Ale problem jest ze strony rysownika  :'(
BTW czemu ten temat jest w amerykańskich?

Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 20:38:34 »
Pisałem o amerykańskich seriach. Co nie wydane. A tu wyskoczyła jesień....🤔

Ewentualnie admin może przenieść do działu ogólnego 🤷‍♂️

Offline turucorp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 21:09:39 »
O, już przeniósł :)
Z rzeczy, które mam na półkach, a na które prawdopodobnie nie ma szans w najbliższym czasie:
"Asterios polyp" Davida Mazzucchelli (podobno nie da się u nas tego wydrukować)
"Voodoo child" M.Greena i Billa Sienkiewicza (nikt u nas się nie przymierza do wydania)
"Big numbers" A.Moore i B.Sienkiewicz (jak wyżej)
"Oink" Johna Muellera (jak wyżej)

Wszystko Lorenzo Mattottiego (na wstępnych przymiarkach na razie się skończyło)
"Baobab" Igorta
"676 apparitions of Killoffer" P.Killoffera
cykl "Ardeur" Alexa Varenne


Offline Takesh

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 22:19:52 »
No jest tego całkiem sporo dobrego.

Moim zamysłem przy zakładaniu tego tematu było zachęcanie innych, nie tylko wymienienie tytułów. Dlatego, jeśli można prosić, fajnie by było chociaż po przysłowiowe dwa slowa żeby każdy napisał. Dla zachęty, bez psujaków (spoilerów).... 😉

Offline arczi_ancymon

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: Pt, 07 Luty 2020, 23:50:21 »
"Oink" Johna Muellera

O kurcze, ktoś pytał Studio Lain? :D

Offline turucorp

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: So, 08 Luty 2020, 01:48:35 »
O kurcze, ktoś pytał Studio Lain? :D
Chyba nikt, ale raczej by się pochwalili takim czymś. Dwa sety są do wydania "Heaven's Butcher" i "Blood and Circus", zdaje się, że dałoby się to zrealizować w jednym trejdzie.

Offline Death

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: So, 08 Luty 2020, 02:41:47 »
Ale problem jest ze strony rysownika  :'(
BTW czemu ten temat jest w amerykańskich?
Jaki problem? Woli mieć to w szufladzie do końca życia zamiast pozwolić to wydać np. Ongrysowi lub Kulturze Gniewu, która już go zresztą wydawała? Ja np. jestem fanem tego dzieła i uważam, że jest w top 10 najlepszych komiksów stworzonych w tym kraju, ale nie mogę poznać zakończenia... Bardzo mnie to boli.  :)
« Ostatnia zmiana: So, 08 Luty 2020, 02:46:38 wysłana przez Death »

Offline LordDisneyland

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: So, 08 Luty 2020, 07:39:30 »
@Death
Początkowo nie skojarzyłem, ale po konsultacjach z siecią okazuje się, że jednak pamiętam ten komiks z "Fana" :) Też chcę wydania w całości :)
,, - Eeeeech.''

Offline deFranco

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: So, 08 Luty 2020, 07:44:01 »
Przecież Jezierski w wywiadzie sprzed kilkunastu lat (Trzask Prask) wyraźnie
zaznaczył, że nie ma już plansz i nie zamierza ich rysować od nowa.
Czy coś się zmieniło w ostatnim czasie ? Jeśli tak, proszę o sprostowanie.
Jeśli nie,  po co do tego ciągle wracać ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: So, 08 Luty 2020, 07:48:46 »
Jeśli nie,  po co do tego ciągle wracać ?

Ale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie każdy czytał ten wywiad?

Jeśli nie ma plansz, to chyba rzeczywiście można zapomnieć o albumowym wydaniu Zbyt długiej jesieni. Szkoda :(

Offline keram2

Odp: Dobre komiksy NIE wydane w Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: So, 08 Luty 2020, 08:16:45 »
W "Trzask Prask" Sławomir Jezierski stwierdza, że plansze zaginęły u wydawcy i nie ma mowy by narysował to jeszcze raz, natomiast Jerzy Szyłak mówi:"Jezierski narysował całość, ale nie chce jej nikomu udostępnić". Nie wiem co jest prawdą. Panowie są skłóceni i nie rozmawiają ze sobą. (Tzn. wtedy tak było, nie wiem jak jest obecnie).

Z tematu o komiksach NIE wydanych w Polsce, robi nam się temat o powrocie NIEDOKOŃCZONYCH polskich komiksów. Jeśli tak to ja poproszę "Miasto Trędowatych", (tak tylko sobie marzę, wiem, że raczej nie da rady).

W Polsce było parę ciekawych, rozpoczętych lub czasem tylko planowanych (np. magazyn komiksowy Siedmiorogu) inicjatyw komiksowych, byłoby fajnie gdyby jakiś publicysta opisał te działania.
« Ostatnia zmiana: So, 08 Luty 2020, 08:28:25 wysłana przez keram2 »