Autor Wątek: Komiks w mediach  (Przeczytany 24646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 10:35:24 »
Solo nie jest zamkniętą serią. Slaine nie jest zamkniętą serią. Mroczni Sędziowie nie są zamkniętą serią. Bezprawie nie jest zamkniętą serią. O innych już wcześniej wspominałem, więc nie będę się powtarzał.

No i? Napisałem, że się skupia na zamkniętych historiach. To znaczy, że wydaje obecnie głównie (nie wyłącznie, ale głównie) zamknięte historie. Poza tym te przytoczone przez ciebie serie są wydane wcześniej i właśnie po ich wydaniu Studio najwidoczniej doszło do wniosku, że z wydawaniem długich serii są problemy (np. brak początkowych tomów) i wyciągnęło odpowiednie wnioski.

Wydawca to już tłumaczył. Kiedy podpisywali umowy, zbiorczych wydań nie było. Czy mogli zrobić samemu? Nie wiem, ale całkiem inaczej wydaje się komiks, gdzie masz możliwość bazowania na gotowym zagranicznym wydaniu, a inaczej kiedy tworzysz go sam, czego efekty widać w drugim tomie X-statix od Muchy i jaki wywołało ono ból dupy na forum. Większość wydawców ci to potwierdzi.

Zaraz się okaże, że scalenie 3 tomów w jeden integral to jest Mission Impossible, bo Mucha dała dupy, bez żartów. Dla mnie tylko zakaz ze strony licencjodawcy jest niedyskutowalnym wytłumaczeniem, że nie ma integrala. W innym przypadku widocznie wydawca woli wydawać osobno (tak mu pewnie z paru względów wygodniej).

Przecież tak właśnie zostały wydane dwa ostatnie tomy Luca Orienta.

Dobrze, ale Lain tak chce wydać całą historię od razu, a nie brakujące 2 tomy po kilku latach od przerwania wydawania (pierwsze 3 tomy wyszły w okresie 18 styczeń 2018 - 15 marzec 2019).

No tak Żywe trupy, czekałem aż ktoś wyciągnie kolejny raz ten temat. Cóż takie mocne NSC też udławiło się na serii z Image jakim jest Oblivion Song. Taurus chciałby skończyć tą serię, ale nie może i raczej tego nie zrobi z czynników już od niego niezależnych. Nawet taki mocny Egmont wycofał się ze współpracy z tym wydawcą. A co do Lost in Time to bardzo dobrze że wydają. I dobrze, że wydaje Studio Lain, tylko nakłady ich komiksów nie są tak duże jak Taurusa, który w porównaniu do nich robi też regularnie dodruki serii. LiT też, ale bardzo rzadko.

Nie chodzi o niedokończenie Żywych trupów, tylko o to, że ta seria sprzedawała się Taurusowi bardzo dobrze i byli wtedy dość prężnie działającym wydawnictwem, czego dziś nie można o nich powiedzieć.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Klint

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 11:25:21 »
Za ten rok KURC ponad 15 tutuł ( nie licząc książek i dodruków) Elemental 7 tytułów, dla przypomnienia Taurus 6.
Michał 81 bardzo dobrze o tobie świadczy, że stajesz w obronie wydawcy, którego znasz zapewne lepiej niż większość z nas.
Osobiście wolałbym, aby to jednak ktoś z wydawnictwa zajął konkretne stanowisko.

Kupuję, a raczej kupowałem komiksy Taurusa od 2013 roku i uzbierałem ponad 60 albumów zawierających 14 tytułów. Uważam, że na tyle zainwestowałem, iż mogę wyrazić jak się z tym czuję. A Ostanie lata wywołały we mnie dość negatywne odczucia w stosunku do wydawcy. Oczekiwałem domykania serii i kolejnych albumów wśród tytułów, które wydali, a nie otwierania nowych. Dodatkowo sam Maciek Pietrasik zapowiedział na początku 2022, wydanie kolejnych albumów z których do dziś wydali maksymalnie połowę.
Kilka z tytułów przejęła konkurencja : Borgia Srceam a Skorpiona, Orły Rzymu i XIII Egmont.
Na pytanie użytkowników FB najczęściej odpowiadają : Pracujemy nad tym albo nie mamy żadnych konkretów.
I tutaj w mojej opinii leży sedno sprawy : KONKRETNE stanowisko wydawcy. Przykładowo : rezygnujemy z tej i tej serii oraz zwalniamy licencję. Nie ucieszyłoby mnie to w ogóle, lecz przynajmniej czułbym, że wydawca szanuje mnie jako klienta i czytelnika komiksów, które wydaje. Przynajmniej rozstalibyśmy się w zgodzie.   
« Ostatnia zmiana: Wt, 31 Październik 2023, 11:29:12 wysłana przez Klint »

Offline starcek

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #152 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 14:58:41 »
Spełniły się słowa z filmu - rozwijący się rynek komiksowy zabija. Zabija wydawców, którzy wolą sprzedawać niż wydawać.

A przy okazji - czy ten sklep, a w zasadzie na początku bardziej antykwariat, nie był też przez moment na ul. Siennej, w starej kamienicy? Tak gdzieś w drugiej połowie lat 90?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bibliotekarz

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 31 Październik 2023, 17:03:27 »
A przy okazji - czy ten sklep, a w zasadzie na początku bardziej antykwariat, nie był też przez moment na ul. Siennej, w starej kamienicy? Tak gdzieś w drugiej połowie lat 90?
Nie. Tam był ten facet, który kupił debiut Supermana i ktoś mu zniszczył okładkę.
Natomiast oni w latach 90-ych przed Niepodległości byli w jakimś innym miejscu, nie pamiętam już nazwy ulicy.
Batman returns
his books to the library

Online Takesh

Odp: Komiks w mediach
« Odpowiedź #154 dnia: So, 23 Grudzień 2023, 21:41:10 »
Film o Parowskim wskoczył na Netflixa.

Offline Kadet

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!