Autor Wątek: Diuna  (Przeczytany 4499 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: Diuna
« Odpowiedź #15 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 07:51:22 »
Zapewne co człowiek to opinia, bo gdybym miał wybrać jeden z dwóch darmowych biletów to zdecydowałbym się na ten, który pozwoliłby mi po raz "dziesiąty" obejrzeć Lyncha (zwł. na dużym ekranie) niż wejściówkę na przedpremierowy pokaz któregokolwiek tegorocznego Marvela.

No nie gadaj. Spider zapowiada się kozacko  :D. Ale ogólnie to jest wiele prawdy w Twoim poście. Byłem na Shang-Chi i to już jest zjazd po równi pochyłej  :(

Offline gashu

Odp: Diuna
« Odpowiedź #16 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 08:31:41 »
Gashu, tez sie przejechalem na rozwinieciach uniwersum Diuny w wykonaniu Andersona, ale akurat ten komiks to calkiem wierna adaptacja powiesci. Na tyle, ze nawet wspomniany nie zdolal tej inicjatywy spartolic.

Kurcze, ja generalnie nie jestem fanem komiksowych adaptacji filmów i literatury. W przypadku "Diuny" dochodzi dodatkowo moja fascynacja książkowym pierwowzorem, więc boję się, że rozczarowanie może być podwójne. A ponieważ miejsce na komiksy dawno mi się już w domu skończyło, staram się bardzo ostrożnie dobierać kupowane pozycje, tak żebym nie musiał od razu lecieć z nimi na Allegro.   
Zobaczymy... może dorzucę do koszyka w przypadku, gdy będzie mi brakować kwoty to darmowej przesyłki, albo cuś...

Odnośnie filmu Lyncha. Jeszcze kilkanaście lat temu byłem jego wiernym wyznawcą. Niestety, obecnie mam wrażenie, że przeokrutnie się on zestarzał. W moim przekonaniu jest to rzecz jedynie dla fanów ramotek.

Serial też jest całkiem ok, chociaż w czasie odglądania od razu widać budżet na poziomie produkcji telewizyjnej z tamtych lat (obecnie, w czasach "Gry o Tron", HBO i serwisów streamingowych wygląda to już już zupełnie inaczej).

Offline death_bird

Odp: Diuna
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 08:52:12 »
Spider zapowiada się kozacko  :D.

Zwiastun filmu nie czyni. ;)

Odnośnie filmu Lyncha. Jeszcze kilkanaście lat temu byłem jego wiernym wyznawcą. Niestety, obecnie mam wrażenie, że przeokrutnie się on zestarzał. W moim przekonaniu jest to rzecz jedynie dla fanów ramotek.

Oglądałem kilka m-cy temu. Żywcem nie potrafię się zgodzić.
Niektóre tzw. "dzieła" rzeczywiście brzydko się starzeją, ale tutaj zwyczajnie tego nie dostrzegam.
Wystarczy, że na początku pojawia się
Spoiler: PokażUkryj
Irulana, puszczają motyw przewodni
i już mnie mają.  8)

Spoiler do filmu sprzed 37 lat żeby Death nie psuł sobie w żaden sposób treści książki.  ;D
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline ryba

Odp: Diuna
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 11:55:24 »
Długo zastanawiałem się jak rozpocząć moją przygodę z Diuną. Ten komiks? Nie, bo to bodaj 1/3 całości.
Film reżysera genialnego Blade Runnera 2049? Znakomicie, ale niby 1/2 całości.
No to już idzie do mnie książka. Najpierw oryginał, a potem pójdę sobie do kina.

Kup sobie wydanie z rysunkami Siudmaka. To chyba najładniejsze wydanie.

Offline Dracos

Odp: Diuna
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 12:26:12 »
Oglądałem kilka m-cy temu. Żywcem nie potrafię się zgodzić.
Niektóre tzw. "dzieła" rzeczywiście brzydko się starzeją, ale tutaj zwyczajnie tego nie dostrzegam.

A ja się zgodzę  z Gashu oglądałem z dwa czy trzy lata temu wersję reżyserską i to było takie słabe że aż się zastanawiałem czy to tylko się tak zestarzało, czy ta wersja reżyserska była taka mierna, czy też zawsze było słabe, a tylko fakt że się oglądało w dzieciństwie sprawiał że film urastał do arcydzieła.
Na marginesie nie twierdzę że nie było fajnych scen w filmie bo naprawdę były momenty że się dobrze oglądało, ale jako całość to dzisiaj się średnio broni.

Offline death_bird

Odp: Diuna
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 15:49:55 »
Ale z kolei wersja reżyserska to jest inna rozmowa- też mi się nie podobała tak samo jak nie podobały mi się wszystkie zmiany i przeróbki w Lucasowych "SW".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Online donT

Odp: Diuna
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 17 Wrzesień 2021, 17:43:46 »
Dla mnie Diuna to Shai Hulud czyli wlasnie ten pustynny robal, a jednoczesnie jeden z moich ulubionych hardcore'owych zespolow ever.



Przepraszam, za offtop... nie moglem sie powstrzymac.
« Ostatnia zmiana: Pt, 17 Wrzesień 2021, 17:45:53 wysłana przez donT »
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Jigsaw

Odp: Diuna
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 20 Wrzesień 2021, 02:34:31 »
 Przygodę z Diuną postanowiłem zacząć od początku, czyli od książki, którą zakończyłem już po nabyciu komiksu.
 Do komiksu w całości jeszcze nie podszedłem, podszedłem do filmu Lyncha i w połowie odpadłem. Czy to komiks, film czy inna ich wersja, będzie tylko innym medium i zawsze pewną wizją książki.
 Nowy film będzie z pewnością zawierał lepszą jakość, lepsze efekty, ale nic nie przebije treści zawartej w książce.

sum41

  • Gość
Odp: Diuna
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 30 Wrzesień 2021, 19:57:40 »

Offline LukCook

Odp: Diuna
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 08:32:03 »
sum41 teraz będziesz w każdym wątku na forum YouTubem spamował ?

sum41

  • Gość
Odp: Diuna
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 10:33:35 »
A moze bys to potraktowal jako prezentacje dla niezdecydowanych, mi i jeszcze jednemu koledze to pomoglo w decyzji zakupu.

Zapomnialem zmuszam cie do ogladania...

Offline LukCook

Odp: Diuna
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 13:01:32 »
Prawda nie zmuszasz.

Z unboxingami to jest różnie, zobaczysz rysunki i jakość wydania. Rozumiem, że mogą pomóc w zakupie, sam często oglądam unboxingi, szczególnie omniubusów z USA. Minus jest jeden - nie powiedzą Ci nic o historii.

Mogę się wypowiedzieć odnośnie Diuny. Jestem fanem książek Herberta i samą Diunę czytałem kilka razy. Komiks kupiłem bez większego sprawdzenia i bardzo się zawiodłem. Nie tylko nie ma porównania do książki (tego się spodziewałem) ale jest bardzo nudny. Nie wiem czy to wina 'bezpiecznych' rysunków i tego, że znam książkę na wylot - komiksowego wydania nie polecam. Jak znasz książkę to się wynudzisz a jak nie znasz to jest szansa, że się zrazisz.

sum41

  • Gość
Odp: Diuna
« Odpowiedź #27 dnia: Pt, 01 Październik 2021, 13:09:46 »
Wiem ze znow to sie wielu nie spodoba i zdziwi ale jak pokochalem komiksy za ich kolorowe obrazki i 90% mojej kolekcji jest kupowana ze wzgledu na rysunki.

Tak wiem nawet najwspanialsze rysunki nie pomoga slabej historii, jednak mi to nie przeszkadza. Sa tu tez przeciez ludzie ktorzy kupuja tylko komiks dla okladki/variantu (w tym ja  ale tylko te narysowane przez Bagleya)

Niemniej jednak dziekuje za opinie.

Rowniez ogladam unboxingi na amerykanskich kanalach, ten  polski kanal mi sie spodobal bo wreszcie ktos ma kamere z gory a nie z reki nagrywa a druga rozpakowuje :)

Offline Jigsaw

Odp: Diuna
« Odpowiedź #28 dnia: Pt, 12 Listopad 2021, 01:32:22 »
Tak wiem nawet najwspanialsze rysunki nie pomoga slabej historii, jednak mi to nie przeszkadza. Sa tu tez przeciez ludzie ktorzy kupuja tylko komiks dla okladki/variantu (w tym ja  ale tylko te narysowane przez Bagleya)
Akurat Bagley'a omijam szerokim łukiem, Sienkiewicz, też tu na mnie nie robi wrażenia, mnie zainteresował w komiksie przede wszystkim sposób interpretacji historii z książki, a także wizualna wizja artysty, którą można porównać czy to z filmem Lyncha, czy obecnego.
 Książka przeczytana, filmy obejrzane, a komiks w długiej kolejce :'(.

Offline Mateusz

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami