Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 16856 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Deadpool
« dnia: So, 09 Luty 2019, 21:58:51 »
Hej
Swego czasu kupiłem 10 tomów Deadpoola Marvel Now. Seria miała lepsze i gorsze momenty ale jako całość w moim przekonaniu jest ok.
Kupowałem też Deadpool Classic ale po 3 tomie odpadłem i odsprzedałem je.

Czy kolejne komiksy z tym bohaterem wydane przez Egmont czyli:
a) Hawkeye vs Deadpool
b) w ramach Marvel Now 2.0
są waszym zdaniem warte przeczytania/zakupu ?

Chodzi mi o to czy jest lekko, dowcipnie i przyjemnie. Bez nadmiernego filozofowania i nadmiernie skomplikowanej i zaawansowanej fabuły ?
Jakie macie podejście do tej postaci?
Czy jest to "zabijający klon" Spider-mana ? Czy postać całkowicie stojąca na własnych nogach ? 
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 22:05:48 wysłana przez admin »
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline bogi1

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #1 dnia: So, 09 Luty 2019, 22:09:27 »
Cytuj
a) Hawkeye vs Deadpool
b) w ramach Marvel Now 2.0
HvD jest spoko. Zaskakująco lepsze niż niektóre tomy regularnej serii. Jeżeli chodzi o MN 2.0 to jest gorzej niż poprzedni run i poziom podobno leci jeszcze w dół a obecna seria (ta w USA co teraz wychodzi) to już niezła kupa

Offline Darth_Simon

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #2 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 21:49:37 »
Miałeś rację na temat HvD.
Jest spoko.
Kupiłem.
Przeczytałem
I dobrze się bawiłem.

Czyli dostałem to czego oczekiwałem.

Dzięki za podpowiedź.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline stachel

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #3 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 09:12:35 »
Dla mnie osobiście Deadpool jest jedną z ciekawszych postaci Marvela. Run w Marvel Now bardzo przypadł mi do gustu, Hawkeye vs Deadpool już trochę mniej. Serię Classic właśnie czytam i jak na razie jestem zadowolony z jej poziomu. Mocno polecam też run Deadpool&Cable (pytałem TK na spotkaniu o ten tytuł, to dał do zrozumienia, że nie ma szans na innego Deadpoola niż Marvel Now 2.0 I Classic, więc trzeba czytać oryginał)

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #4 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 09:22:35 »
(pytałem TK na spotkaniu o ten tytuł, to dał do zrozumienia, że nie ma szans na innego Deadpoola niż Marvel Now 2.0 I Classic, więc trzeba czytać oryginał)
Może przez widmo kolekcji :) Albo po prostu jak odpalą Deadpool/Spider-Man to będzie Deadpool w każdym miesiącu :)

Jak ktoś ma już Classic 6 to może napisać czy jest zapowiedź 7.

Offline stachel

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #5 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:33:42 »


Może przez widmo kolekcji :) Albo po prostu jak odpalą Deadpool/Spider-Man to będzie Deadpool w każdym miesiącu :)

Spider-man/Deadpool jest potwierdzony przez Egmont? Nigdzie nie rzucił mi się w oczy.

Dla osób głodnych przygód Deadpoola pojawia się on jeszcze w serii Thunderbolts (Egmont), Uncanny X-Force (Mucha), WKKM 86, 143, 147, SBM 17 oraz dostał swój tom w Tajnych wojnach. Więcej Deadpoola w Polsce nie było albo coś przegapiłem.

Offline Gascon200

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #6 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:54:43 »

Spider-man/Deadpool jest potwierdzony przez Egmont? Nigdzie nie rzucił mi się w oczy.

Dla osób głodnych przygód Deadpoola pojawia się on jeszcze w serii Thunderbolts (Egmont), Uncanny X-Force (Mucha), WKKM 86, 143, 147, SBM 17 oraz dostał swój tom w Tajnych wojnach. Więcej Deadpoola w Polsce nie było albo coś przegapiłem.

1. Crossovery zazwyczaj się sprzedają, szczególnie z takimi popularnymi postaciami.
2. Nie został oficjalnie potwierdzony, ale zapewne się pojawi i tak.
3. Nadal nie zapowiedziano go w kolekcji WKkM więc jest duża szansa na to :P

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #7 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 11:08:51 »
To jest praktycznie pewniak i byłoby to naprawdę dziwne jakby Egmont tego nie wydał. Trzeci tom powinien wyjść jakoś w okolicy 8 Deadpool więc w katalogu już powinny być ze 2 tomy :)

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #8 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 11:53:12 »
Dla osób głodnych przygód Deadpoola pojawia się on jeszcze w serii Thunderbolts (Egmont)

ja osobiście wolałbym tę serię pominąć milczeniem, czytałem sporą część komiksów z Marvel NOW i Thunderbolts jest po prostu... słabe. no, może poza Tie-inem do Nieskończoności, który ma swoje momenty (i który można czytać bez znajomości reszty Thunderbolts). szkoda, bo seria skisiła straszny potencjał - Deadpool i Punisher w jednej drużynie kierowanej eks-wojskowym, to aż się prosi żeby wykorzystać. Tymczasem dostajemy nudną fabułę, jakieś totalnie wymuszone romanse i postacie pisane out-of-character. Także lojalnie ostrzegam fanów DP, dla tych kilku naprawdę średnich żartów nie warto inwestować kasy.

Offline Gascon200

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #9 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 12:11:28 »
Ale wydał to Egmont, bo TK uważał to za fajne (guilty pleasure?). A i tak ludzie to kupią, bo sporo znanych postaci jest w drużynie, którzy po prostu wyglądają cool.

Sama seria zaczęła być fajna w 3 tomie (poza rysunkami, styl mi w ogóle nie odpowiadał), a 4 i 5 tom nawet dawało się czytać, ale po co, skoro w MN w Polsce wyszły lepsze serie, jak Ms Marvel, Hawkeye, Moon Knight czy nawet Deadpool.

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #10 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 12:42:47 »
niekoniecznie taki był powód decyzji Egmont o wydaniu tej serii - może dostali licencję na to w pakiecie z czymś innym, a może chcieli po prostu wydać kolejny tie-in do Nieskończoności (który nawiasem mówiąc, podobnie jak historia z GOTG, nie wnosi absolutnie niczego do historii). tak czy siak pewnie spodziewali się że Punisher i DP napędzą sprzedaż

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #11 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 11:00:48 »
Deadpool, Marvel NOW!", to bajerancka, unikatowa, i najlepsza, mimo nie przeczytania jej pierwszych trzech tomów, seria z "Marvel NOW!", którą czytałem do tej pory, przy czym wiele do wyszukania i zagłębienia się w jakieś cykle z "Marvel NOW!" pozycji mi pozostało. Mówiąc krótko, na przestrzeni tych 10-ciu pozycji z tej serii, Deadpool to konfliktowy wewnętrznie, niewyparzony, bojący się uczuć i będący kimś neutralnym - wychylającym się bardziej w kierunku pozytywnej postaci, a nie antybohatera, najemnik. Deadpool sporo przeszedł, niekiedy ,,obrzucano go gównem" i spotykały go cierpkie momenty. Lecz Wade, jak to Wade, bronił się tą swoją ,,niewyparzoną gębą"; miał sposoby na walkę ze ,,złolami", jak lubił nazywać różnej maści wrogów, skoro w kontakcie z Thanosem, gdy razem próbowali odnaleźć ,,Pani Śmierć" , bo żadne żywe istoty na Ziemi nie mogły umrzeć, nazwał Thanosa ,,półtonowym worem winogronowego jogurtu". Ach! Ten Deadpool. Teraz, po "Deadpooliana wybrane" albo zabiorę się za "Deadpool, Marvel NOW!": tomy 1-3, "Deadpool, Classic" bądź, kto wie, wezmę się za "Deadpool, Marvel NOW! 2.0".
 
Psychodelia i deadpoolowość, jak na odlocie najmocniejszego narkotyku. No właśnie, po co Thanosowi skafander astronauty w przestrzeni kosmicznej?  ;D ;D



JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #12 dnia: Nd, 05 Maj 2019, 08:16:50 »
Update kolekcji Deadpoola:

01.(64) Deadpool Kills The Marvel Universe / Deadpool Killustrated
02.(19) Cable and Deadpool: If Looks Could Kill (pierwszy tom Cable & Deadpool)
03.(72) The Good, The Bad and The Ugly (trzeci tom Marvel NOW)
04.(70) Deadpool Kills Deadpool / Deadpool vs Carnage
05.(05) Hey, It's Deadpool (pierwszy tom Kelly'go)
06.(27) Wolverine Origins: Deadpool
07.(01) Beginnings
08.(28) Secret Invasion (pierwszy tom Waya)
09.(32) Merc with a Mouth - Head Trip
10.(74) Night of The Living Deadpool / Return of the Living Deadpool
11.(20) Cable & Deadpool: The Burnt Offering (drugi tom Cable & Deadpool)
12.(06) We Don't Need Another Hero... (drugi tom Kelly'ego)
13.(66) Dead Presidents (pierwszy tom Marvel NOW)
14.(29) Dark Reign (drugi tom Waya + Dark Reign: Deadpool/Thunderbolts)
15.(30) X-Force/Cable - Messiah War
16.(07) The Drowning Man (trzeci tom Kelly'ego)
17.(37) Deadpool - Merc With a Mouth: Are You There, Deadpool? It's Me, Deadpool
18.(21) Cable & Deadpool: The Human Race (trzeci tom Cable & Deadpool)
19.(XX) Uncanny X-Force: The Apocalypse Solution and Deathlok Nation
20.(69) Soul Hunter (drugi tom Marvel NOW)
21.(XX) X Marks the Spot (trzeci tom Waya)
22.(XX) The Circle Chase
23.(XX) Payback (czwarty tom Kelly'ego)
24.(XX) Cable & Deadpool: Bosom Buddies (czwarty tom Cable & Deadpool)
25.(XX) Identity War
26.(XX) Pulp
27.(XX) Dead Reckoning (piąty tom Kelly'ego)

(36) Deadpool Team-UP: Good Buddies
(38) Monkey Business (czwarty tom Waya)
(39) Prelude to Deadpool Corps
(40) Deadpool Corps: Pool Pocalypse Now
(51) Space Oddity & Operation Annihilation (siódmy i ósmy tom Waya)
(53) Uncanny X-Force: Dark Angel Saga Part 1
(67) Thunderbolts: No Quarter


« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Maj 2019, 20:09:08 wysłana przez JanT »

Offline Crono

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #13 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 12:11:13 »
Recenzja wczorajszego 169 tomu WKKM Deadpool kontra Gambit: https://m.facebook.com/381103149095694/posts/498355894037085/?notif_id=1558000849309565&notif_t=scheduled_post_published&ref=notif

Można czytać bez konta na Facebooku.
A od kiedy ten pajac z nawijką jest mutantem?

Offline eridraven

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #14 dnia: Cz, 16 Maj 2019, 13:28:24 »
A od kiedy ten pajac z nawijką jest mutantem?

Od kiedy Weapon X go przerobiło.
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy