Autor Wątek: Deadpool  (Przeczytany 16855 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Jigsaw

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #75 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 01:20:43 »
No właśnie to by mi się nie zgadzało teraz, ale skoro on teraz również mutantem, to nie wiem czy to coś zmienia... Ja nie jestem przekonany czy by pasował do X-Men. Nie wiem jak Marvel to widzi teraz.
X-Men miewało różnych członków, nawet Sabretooth'a, ale Deadpool z tego co mi wiadomo nie jest mutantem -   czynnik gojący został mu wszczepiony, chyba, że chodzi o jego umiejętności posługiwania się bronią, co chyba miał po prostu wyćwiczone. No i powstał o wiele później, bo dopiero w '91 przez Niciezę.
« Ostatnia zmiana: So, 26 Wrzesień 2020, 01:23:09 wysłana przez Jigsaw »

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #76 dnia: So, 26 Wrzesień 2020, 12:09:12 »
Deadpool jest niewybredną, niekonwencjonalnie rozumiejącą swe moce i miejsce w świecie ludzi obdarzonych, nazwijmy to jak zwykle, ,,supermocami", postacią. Pamiętam jak w 6-tym bądź 4-tym tomie cyklu "Deadpool" z linii wydawniczej "Marvel NOW!", nasz najemnik z nawijką ukradł śpiącemu Thanosowi Rękawicę Nieskończoności, wydobywając z niej - bo na to wyglądało - Kamień Ciągłości Fabularnej: teoretycznie najpotężniejszy artefakt w całym Mutliversum Marvela.

Mistrz, cóż... jest tylko jeden! ;D 8)


Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #77 dnia: So, 10 Październik 2020, 00:31:44 »
O - a w UK Kolekcję Deadpoola przedłużają minimum do 80 numeru. Nieźle.

Znaczy ja rozumiem, że w Polsce jest ona "oczywiście niepotrzebna" (copyright mkolek), bo Egmont wydaje część jej zawartości w Classicach i w zeszytach Marvel Now. Ale Cabel & Deadpool szkoda, że u nas nie ma. Te pominięte zeszyty z początków bym przeczytał. Unncany X-Force, czy Hulk: Code Red również. Tą Kolekcję można by kupować wybiórczo.

JanT

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #78 dnia: So, 10 Październik 2020, 08:24:41 »
Od początku było 80  ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #79 dnia: Nd, 11 Październik 2020, 00:11:17 »
Zawsze było?


Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #80 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 19:30:35 »
"Kim tak naprawdę jest Deadpool?
Bohaterem, złoczyńcą, najemnikiem, bogiem seksu, mistrzem gry na automatach?
Deadpool jest tym wszystkim i kimś więcej."

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Deadpool
« Odpowiedź #81 dnia: Pn, 15 Marzec 2021, 21:03:34 »
"Kim tak naprawdę jest Deadpool?
Bohaterem, złoczyńcą, najemnikiem, bogiem seksu, mistrzem gry na automatach?
Deadpool jest tym wszystkim i kimś więcej."

Deadpool jest tak absurdalnie cudownym ,,tym kimś" w Uniwersum Marvela (nie jest to według mnie superbohater, ani anty-bohater, lecz raczej ,,bohater neutralny" - czyli ktoś, kto robi dla ludzi i społeczeństwa... dobrze, jeśli mu się chce, albo gdy wyniknie to z przypadku bądź jeśli widzi w tym coś z własnej korzyści. Ale to tylko moje zdanie), że powyższe słowa, do których się odnoszę, w cudowny sposób podkreślają kim nasz najemnik z nawijką - ot, niesforniś - po prostu jest.

Poniżej kadr z jednego z komiksów z "Marvel NOW!", poświęconych Deadpoolowi! Potwierdza tą mega wyjątkowość tej postaci, wychodzącą daleko poza to, co nakreślili deadpoolowscy artyści, jakby ich to w niekontrolowany sposób przerosło:



P.S. Właśnie doszło! Ostatnie dwa tomy (tom 2, tom 5) z cyklu "Deadpool. Marvel NOW!', których mi brakowało, a które to w końcu domkną moją kolekcję Deadpoola w tym cyklu wydawniczym. 10 tomów, to w końcu coś; jak na Wade'a Wilsona przystało, to i tak nieźle. Po przeczytaniu tych dwóch tomów, zacznę powoli zapoznawać się z  linią wydawniczą "Marvel NOW 2.0!"


Offline eridraven

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #82 dnia: Wt, 18 Maj 2021, 12:49:15 »
Po Wolverine: Black, White & Blood, które już zapowiedziało u nas Mucha Comics, Marvel idzie w obchodzącego w tym roku 30 lat Deadpoola. Zapewne będzie krwawo i ... ze specyficznym poczuciem humoru ;)

PS Czyżby odkryłem plany Mucha Comics na 2022 rok :)
PPS Jest też Carnage: Black, White & Blood :)

https://comicbook.com/marvel/news/deadpool-black-white-blood-marvel-comic/
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #83 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 19:00:25 »
Biorąc pod uwagę, jak wiele komiksów w ogóle u nas teraz wychodzi, wolę dostać mniej tomów, ale w lepszej jakości przygotowania, niż na odwrót.

A Epiki skończą tak, jak będziemy je kupować - tak samo jak testy kolekcji ;)

Kupowałem każdy tom Deadpool Classic regularnie. A Egmont nie doszedł nawet do 12 tomu, żeby to połączyć z Deadpool i Goście. Jasne - Cable & Deadpool też jest ok, ale na razie czuję się mocno zawiedziony. powinni to wydawać razem.

Online michał81

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #84 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 19:43:53 »
Kupowałem każdy tom Deadpool Classic regularnie. A Egmont nie doszedł nawet do 12 tomu, żeby to połączyć z Deadpool i Goście. Jasne - Cable & Deadpool też jest ok, ale na razie czuję się mocno zawiedziony. powinni to wydawać razem.
O co ci chodzi? Egmont wydaje chronologicznie. Sam pierdzielisz o blokowaniu jakiś slotów wydawniczych, a jak Egmont robi tak, aby nadal wydawać Deadpoola w klasycy i więcej innych bohaterów (bo pewnie w takiej sytuacji Deadpool by zdominował klasykę) to nagle marudzisz? Weź ty się ogarnij.
« Ostatnia zmiana: Śr, 07 Lipiec 2021, 21:34:19 wysłana przez michał81 »

Offline bogi1

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #85 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 19:55:02 »
Egmont zakończył Deadpoola Classic w idealnym momencie tak jak Hachette WKKM xD hihi

Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #86 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:05:49 »
@UP
No właśnie nie - zabrakło dwóch tomów i wtedy mogliby kończyć. Tak jak Kosmos Marvela przed Imperatywem Thanosa.

- tom 11: Deadpool : Merc With a Mouth 1-13, Lady Deadpool 1
- tom 12: Prelude to Deadpool Corps 1-5, Deadpool Corps 1-12, Deadpool Family 1
- tom 13: DEADPOOL TEAM-UP (1998) 1, DEADPOOL TEAM-UP (2010) 899-883

Offline Maragast

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #87 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:28:52 »
O - a w UK Kolekcję Deadpoola przedłużają minimum do 80 numeru. Nieźle.

Znaczy ja rozumiem, że w Polsce jest ona "oczywiście niepotrzebna" (copyright mkolek), bo Egmont wydaje część jej zawartości w Classicach i w zeszytach Marvel Now. Ale Cabel & Deadpool szkoda, że u nas nie ma. Te pominięte zeszyty z początków bym przeczytał. Unncany X-Force, czy Hulk: Code Red również. Tą Kolekcję można by kupować wybiórczo.

Narzekał, że nie ma Cable i Deadpool, a teraz narzeka, że jest Cable i Deadpool  ;D

Offline Bazyliszek

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 20:45:53 »
Narzekam, że rozbabrano Deadpool Classic w połowie serii i porzuca się ją minimum do końca tego roku i nie wiadomo czy powróci, a jeśli tak to kiedy. Tak trudno to zrozumieć? Powinni wydać przynajmniej jeszcze tom 11 i 12 i dopiero wtedy przeskakiwać, jeśli już wysiedzieć nie mogli.

Denerwowałbym się tak samo, gdyby Punisher Marvel Knight zaczął być wydawany w połowie MAXa, który zostałby przerwany. Po koleii albo kilka serii razem. A nie że coś się wydaje, urywa w połowie i przerzuca na poboczną serię.

Online michał81

Odp: Deadpool
« Odpowiedź #89 dnia: Śr, 07 Lipiec 2021, 21:31:40 »
Czy ty czytałeś Deadpool Classic? Egmont zrobił przerwę w idealnym momencie na wydawanie Deadpool & Cable. Po za tym nigdzie nie jest napisane, że nie będzie kontynuacji Deadpool Classic. Jak ci mało to masz serię w Marvel Fresh z tym bohaterem. Twoje żądania są bardzo egoistyczne, nie jesteś jedynym czytelnikiem Klasyki Marvela. WEŹ SIĘ CZŁOWIEKU OGARNIJ. Jak ci jest mało to wykup sobie Marvel Unlimited, gdzie jest jeszcze więcej serię z Deadpoolem, których nie ma na naszym rynku.