Autor Wątek: Deadpool Organizacje  (Przeczytany 1154 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SzakulFirsty

Deadpool Organizacje
« dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 04:56:02 »
Hej, nie byłem pewny do jakiej kategorii dodać ten wątek, dlatego stwierdziłem, że najbardziej pasuje tutaj, ponieważ ma poniekąd związek ze znajomością komiksów. Od dłuższego czasu projektuję własną grę karcianą osadzoną w świecie Marvela. Widząc jakimi raczy nas świat, jako fan zarówno świata superbohaterów jak i karcianek, zdecydowałem się stworzyć coś ambitnego czego niewątpliwie brakuje. Jestem po filmach, grach oraz 6 tomach Deadpoola z Marvel Now 1.0 i jest to pierwsza postać, która otrzymuje swoją kartę. Jednakże chętnie poznam opinię ludzi, którzy wiedzą o Wadzie Wilsonie więcej niż ja. W kontekście organizacji, czy też drużyn do których przynależał lub miał bardzo mocną styczność. Wolnych miejsc jest teoretycznie 6 dlatego interesują mnie najważniejsze. Polska Wiki wskazała mi takie jak:
- Landau Luckman & Lake
- Departament K
- Program Weapon X
- Maggia
- Fantastyczna Czwórka
Natomiast angielskie Wiki wymieniło tych przynależności z ponad 50. Na razie wstępnie oparłem się tylko na tych wymienionych na polskim, ale logiczne, że są takie, które powinny być obowiązkowe na karcie. Więc chętnie poczytam jakie organizacje i przynależności Deadpoola są waszym zdaniem najważniejsze plus dobrze byłoby jeśli uwzględnilibyście czy podczas pobytu w danej organizacji Deadpool miał inny strój specjalnie z tej okazji. Pamiętajcie też, że bierzemy pod uwagę tylko Ziemię616. Karty niestety nie mogę wam pokazać bo strona stwierdziła, że 2,25MB to za dużo jak na załącznik XD
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Wrzesień 2020, 06:38:22 wysłana przez SzakulFirsty »

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 09:18:31 »
zdecydowanie brakuje X-force

Offline SzakulFirsty

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 13:51:39 »
To prawda, ale w X-Force Deadpool posiada inny kostium. Dlatego nie biorę tego akurat pod uwagę w tym wypadku. Chodzi mi o organizacje i przynależności, w których nie zmieniał swojego wyglądu :3

Offline Archie

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 14:16:20 »
Istotne:
Agency X
Avengers (Astonishing + Unity Division)
Deadpool Corps
Mercs for Money (znane wczesniej jako Heroes for Hire)
Thunderbolts (Code Red było przedsmakiem tej drużyny)
Weapon X
« Ostatnia zmiana: Wt, 22 Wrzesień 2020, 14:24:42 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Jigsaw

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 15:36:28 »
To prawda, ale w X-Force Deadpool posiada inny kostium. Dlatego nie biorę tego akurat pod uwagę w tym wypadku. Chodzi mi o organizacje i przynależności, w których nie zmieniał swojego wyglądu :3
Na Twoim miejscu, projektując grę osadzoną w świecie Marvela nie sugerowałbym się wyglądem postaci, tym bardziej jej kostiumem, bardziej skupiłbym się na powiązaniach z istotnymi drużynami (postaciami), które będziesz chciał wykorzystać w grze. W Marvelu niektóre postaci często zmieniały strój należąc nawet do tej samej drużyny.
Co z tego, że wizualnie będzie to odpowiadało treściom z komiksu, skoro nie będzie miało to powiązań z mechaniką gry, gdzie podejrzewam, sądząc po tytule, będzie miało to istotny wpływ.
 Bo jak rozumiem, nie będzie to Marvel - Piotruś? ;)

Offline SzakulFirsty

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:28:02 »
Bo jak rozumiem, nie będzie to Marvel - Piotruś? ;)

Hah, oczywiście, że nie, zawsze wymagam od siebie wiele. Raczej to projekt ambitny, nowatorski i kreatywny. Zajmie zapewne jeszcze wiele lat, a nawet wtedy po prostu go opublikuję, żeby każdy mógł sobie sam wydrukować karty i modele żetonów. Licencja Marvela to kosmos, a wydanie własnej karcianki graniczy z cudem. Co do koncepcji postaci i ich wyglądu. To każdy ma na swojej karcie swój najczęstszy design jeśli tak to można nazwać. Oprócz wielu współczynników i zawartości, posiada również między innymi (maksymalnie 9, mówiłem, że 6 jednak dziś pracowałem nad kartami i okazało się, że mogę zwiększyć tą ilość) przynależności, które są najważniejszymi w jego życiu. Jednakże wolałbym skupić się właśnie na takich organizacjach, w których bohater nie zmieniał swojego klasycznego stroju. Gdyż na grę składają się również karty tak zwane uniformów. Taka karta przedstawia bohatera w zupełnie innym stroju i po dołączeniu jej do naszego bohatera głównego dodaje mu nową przynależność. W przypadku Deadpoola, kartą uniformu jest Deadpool z X-Force i po dołączeniu tego uniformu do Wade'a, zyskuje on dodatkową przynależność do X-Force, która nie wlicza się we wspomniane 9 z głównej karty.

Offline misiokles

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 18:32:53 »
Raczej to projekt ambitny, nowatorski i kreatywny.
Nie chcę być to złym prorokiem, ale na razie się na to zapowiada. Sam napisałeś, że obejrzałeś jedynie filmy MCU i przeczytałeś parę komiksów Marvela. Trochę za mało, by zmajstrować pozbawioną głupich błędów karciankę...

Offline SzakulFirsty

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 19:18:43 »
Nie chcę być to złym prorokiem, ale na razie się na to zapowiada. Sam napisałeś, że obejrzałeś jedynie filmy MCU i przeczytałeś parę komiksów Marvela. Trochę za mało, by zmajstrować pozbawioną głupich błędów karciankę...
Ale te "parę komiksów" tyczyło się postaci Deadpoola, czyli serii Marvel 1.0. Jak na razie przeczytałem wszystkie komiksy z Marvel 1.0 do Grzechu Pierworodnego. Żeby nie skłamać jest ich 55. Mam też na koncie wszystkie seriale animowane i gry z uniwersum Marvela. Filmami się nie zajmuję bo są ładnie mówiąc, słabe. A karty będą powstawały i zmieniały się wraz z moim postępem poznawania uniwersum. Zachowuję sobie możliwość edycji. Na przykład do karty Deadpoola wracałem już paręnaście razy i wciąż ją doskonalę.

Offline Jigsaw

Odp: Deadpool Organizacje
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 22 Wrzesień 2020, 19:53:18 »
Gdyż na grę składają się również karty tak zwane uniformów. Taka karta przedstawia bohatera w zupełnie innym stroju i po dołączeniu jej do naszego bohatera głównego dodaje mu nową przynależność. W przypadku Deadpoola, kartą uniformu jest Deadpool z X-Force i po dołączeniu tego uniformu do Wade'a, zyskuje on dodatkową przynależność do X-Force, która nie wlicza się we wspomniane 9 z głównej karty.
Właściwa by tu była bardziej karta przynależności (np. z logo teamu) niż uniformu, które nie do końca spełniałaby swoją rolę. Weź np. pod uwagę takiego Iron-mana, który miał więcej uniformów, niż przynależności ;)
 
To każdy ma na swojej karcie swój najczęstszy design jeśli tak to można nazwać. Oprócz wielu współczynników i zawartości, posiada również między innymi (maksymalnie 9, mówiłem, że 6 jednak dziś pracowałem nad kartami i okazało się, że mogę zwiększyć tą ilość)
Trochę ciężko mi sobie wyobrazić to wszystko na jednej karcie - weź pod uwagę jeszcze czytelność karty (jakiś specjalny format?)
 
Ale te "parę komiksów" tyczyło się postaci Deadpoola, czyli serii Marvel 1.0. Jak na razie przeczytałem wszystkie komiksy z Marvel 1.0 do Grzechu Pierworodnego. Żeby nie skłamać jest ich 55. Mam też na koncie wszystkie seriale animowane i gry z uniwersum Marvela. Filmami się nie zajmuję bo są ładnie mówiąc, słabe.
Tu nie ma reguły, pomijając aspekty wizualne i tematyczne dobrą grę charakteryzuje przemyślana mechanika - albo będzie to Piotruś lub Wojna, albo czeski film 8). Oczywiście odwzorowanie postaci też będzie miało znaczenie, szczególnie dla geek'ów. Sam kiedyś tworzyłem podobną karciankę z mechaniką Doom Troopera - odpadłem, bo wiekszą rolę poza statystykami odgrywały tam jednak karty ekwipunku niż postaci.