Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159214 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #870 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:38:02 »
Jest też na tym co podlinkowałem "In March 2021, the regular DC title lineup resumes, continuing existing story lines from 2020 and introducing new arcs for the year." Ale nie wiadomo czy się Tynion nie zmieni a Supermana ktoś musi dostać po Bendisie.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #871 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:39:15 »
wcześniej linkowałem że będzie pisać dalej Batmana po 100 numerze

"James Tynion IV will pen Batman #100, closing out his "The Joker War" arc with an "extra-sized" finale, and will continue as an ongoing writer with Batman #101."

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #872 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:44:16 »
To wiem :) Ale na 105 (grudzień) kończy się story arc (i prawdopodobnie trzeci tom) i potem może być kto inny.

John Ridley miał pisać po 100 ale się pozmieniało. Może jeszcze wrócą do tego.

Niech ogłaszają new writer of Supek :) Pewnie spora szanse na tego Seana Lewisa.

Ligę chyba będzie pisał ciągle Williamson co mnie akurat cieszy.
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 11:57:53 wysłana przez JanT »

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #873 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 07:45:28 »
Gdzieś rzucił mi się w necie artykuł, że Joker War był narzucony Tynionowi odgórnie. Pozostaje sobie zadać pytanie, dlaczego DC tak ciśnie w "wielkie epickie wydarzenia", jedno po drugim (Miasto Bane'a było całkiem niedawno).

EDIT: ja jestem z tych osób, które czekają z niecierpliwością na polskie wydania runu Tyniona. Zwłaszcza, że w pierwszym albumie jest Deathstroke, a w 3 pojawi się Grifter :) o Catwoman nawet nie wspominam, bo to dla mnie oczywistość (dla niej kupuję run Kinga).
Dodatkowo Tynion ma szczęście do rysowników, których akurat lubię (Jimenez, March, Pagulayan, okazyjnie Daniel), czego nie mogę powiedzieć o Tomasim, gdzie prym wiedzie nielubiany przeze mnie Walker.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Październik 2020, 08:06:25 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #874 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 08:10:40 »
Pozostaje sobie zadać pytanie, dlaczego DC tak ciśnie w "wielkie epickie wydarzenia", jedno po drugim (Miasto Bane'a było całkiem niedawno).
Joker War pomimo zamknięcia historii w jednej serii (Batman) mam masę tie-inów w innych seriach (Batgirl, Nightwing, Detective Comics, Harley Quinn, Catwoman, Red Hood: Outlaw) coś jak było w przypadku Trybunału/Miasta Sów czy Śmierci rodziny. Mamy debiut kilku nowych postaci, zmianę status que postaci Batgirl czy powrót Nightwinga. Miasto Bane'a jest zwykłym story arcem (rozwleczonym) w serii Batman (z jednym specjalnym zeszytem) i wg mnie bardzo słabym. Jedynym wpływem Miasta Bane'a była
Spoiler: PokażUkryj
śmierć Alfreda.
Nie jest to żadne "wielkie epickie wydarzenia", którego konsekwencje można odczuć w innych seriach, nie tak jak z Joker War. Patrząc z perspektywy czasu run Kinga wygląda jakby dział się w jakimś Elseworldzie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 19 Październik 2020, 08:32:33 wysłana przez michał81 »

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #875 dnia: Pn, 19 Październik 2020, 22:12:02 »
Czy to Miasto Bane'a to już ostatni tom Kingowego Batmana???
I ile jeszcze tomów Ligi Snydera zostało?
Orientuje się ktoś?

Bo we Flashu cały czas trwa ten sam run, prawda???

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #876 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 05:46:29 »
Czy to Miasto Bane'a to już ostatni tom Kingowego Batmana???
Tak.
I ile jeszcze tomów Ligi Snydera zostało?
Ostatnim zeszytem jest zeszyt #39, został do wydania jeszcze 5 tom The Doom War.
Bo we Flashu cały czas trwa ten sam run, prawda???
Tak.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #877 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 08:36:33 »
Przecież Flash Williamsoma już się skończył i będzie 16 tomów (wliczając Year One który jest poza numeracją) Teraz pisze Kevin Shinick.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #878 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 09:07:07 »
@Maragastowi wg mnie chodziło o polskie wydania. A ten Flash będzie jeszcze trochę trwał.
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Październik 2020, 09:17:06 wysłana przez michał81 »

Offline Brzon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #879 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:10:53 »
Pytanie - Czy aby przeczytać Zegar Zagłady trzeba znać wcześniej treść jakichkolwiek komiksów z DC Odrodzenie (np. Supermana lub Action Comics)? Oczywiście poza Uniwersum DC Odrodzenie z DC Deluxe i Strażnikami.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #880 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 13:13:06 »
Wystarczy znać Uniwersum DC Odrodzenie z DC Deluxe i Strażników.


Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 15:25:17 »
No i jeszcze przypinka ładnie rozwija ten wątek ale żeby przeczytać Przypinkę to dobrze wcześniej czytnąć Flashpoint (zresztą Flashpoint jest rewelacyjny i to właściwie tam zaczyna się ten wątek zmian w świecie DC więc też dobrze go przeczytać przed Zegarem).

Ja bym sugerował taką kolejność:
- Flashpoint
- DC Odrodzenie
- Przypinka

+ Watchman - obojętnie, w którym momencie.

No i potem Zegar.

Offline panAeL

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 16:07:24 »

panAeL właśnie starałem się to ustawić w miarę sensownie, ale większość list jest liniowa, więc czasem ciężko określić, które tytuły dokładnie powinny być w jednej linii. A sam nie czytałem jeszcze, stąd prośba do osób, które już zaznajomiły się z poszczególnymi seriami, o uwagi.
Za rzadko zaglądam na forum...

Nie napisałem wystarczająco jasno: Twoja grafika jest ok (na tyle, na ile może być ok przy "chronologii" DC). To ja czytając komiksy nie ogarniam co dzieje się kiedy ;)


To jeszcze przy okazji. W kupowanie regulanie wydawanego superhero wszedłem, jak pewnie wiele osób tutaj, przy okazji New52 od Egmontu. Potem doszło Marvel Now, jeszcze więcej serii od DC w ramach Odrodzenia i milion innych komiksów, które chciałem kupić. W pewnym momencie stwierdziłem, że jest już tego za dużo. Zrezygnowałem z Marvela przerzucając się na Marvel Unlimited. DC zostawiłem, no bo przestać czytać regularnego Batmana? Jak tak można ;) A Skoro Batman to i Superman, a skoro Superman to i Liga. A skoro już angażuję się w uniwersum, to i też wszystko co obok, bo przecież trzeba orientować się w ważnych wydarzeniach. A, i Morrison w GL, tego też nie można odpuścić.
Minęło trochę czasu, cała półka Billego zapełniła się komiksami z biało- niebieskim grzbietem i... kurde, zaczynam żałować. Batman Kinga jest niemiłosiernie rozwleczony, niezłe Detective Comics się skończyło, Superman bardziej nudzi niż bawi, podobnie jak WIELKIE KOSMICZNIE PIERDY w Justice League. A dodatkowo mam poczucie, że wszystko to nijak się ze sobą nie spina w całość...
Gdybym miał podejmować decyzję teraz, zostałbym przy Marvelu. Albo odpuścił oba, zostawiając z nostalgii tylko tego nudnego jak flaki z olejem Batmana.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 18:07:53 »
Gdybym miał podejmować decyzję teraz, zostałbym przy Marvelu.
W Marvelu jest teraz całkiem fajnie a DC nie ma żadnej serii powyżej średniego poziomu. To nasze "Marvel NOW 3.0" będzie miało kolosalnie lepszy poziom od DC Uniwersum.

Offline panAeL

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #884 dnia: Wt, 20 Październik 2020, 19:47:17 »
W Marvelu jest teraz całkiem fajnie a DC nie ma żadnej serii powyżej średniego poziomu. To nasze "Marvel NOW 3.0" będzie miało kolosalnie lepszy poziom od DC Uniwersum.
Od kilku dni nadrabiam mutantów od House of X/ Power of X ;)