Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #855 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 16:47:59 »
Słyszałem że podobno jeden egzemplarz zadecydował o urwaniu serii ;)

Też o tym słyszałem i mogę was tylko przeprosić :(

Flash jest spoko ale raczej dla tych co czytają więcej superhero.

No ja wybredny na superhero się zrobiłem w ostatnich latach, ale teraz zamówiłem sobie po dwa tomy Flasha, All New Wolverine i pierwszy GL Morrisona, może coś mi podejdzie.



Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #856 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 17:16:12 »
Pierwszy tom chyba najlepszy, cała reszta później ma dużo rzeczy, które znacząco obniżają poziom całości, w tym irytujące przepychanki Barry'ego z każdym (tak jakby się bali, że czytelnik nie ogarnie tego, że ma problem z relacjami z innymi).
Rozumiem, że nie czytałeś finału bo jest to fabularnie wyjaśnione, dlaczego Barry postępował jak postępował. Myślę, że finał wynagradza sporo "ale" z tej serii.
« Ostatnia zmiana: Śr, 23 Wrzesień 2020, 17:20:14 wysłana przez michał81 »

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #857 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 19:11:03 »
Trochę mam do siebie pretensje, że nie zdecydowałem się swego czasu na Hala Jordana i Korpus Zielonych Latarni - mam wrażenie, że ludzie zaczęli chwalić dopiero jak Egmont urwał serię.

Nie ma czego żałować. Wspomniana seria to co najwyżej przeciętniak.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #858 dnia: Śr, 23 Wrzesień 2020, 22:31:30 »
Rozumiem, że nie czytałeś finału bo jest to fabularnie wyjaśnione, dlaczego Barry postępował jak postępował. Myślę, że finał wynagradza sporo "ale" z tej serii.

Nie czytałem - w tym samym poście wspomniałem, że na niego czekam, bo jestem na bieżąco tylko z polskimi wydaniami ;) Jestem ciekaw, co się z za tym kryje.

Online nori

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #859 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 20:48:56 »
Pobawiłem się z rozpiską, podobną do tych, które udało się sklecić do Marvel NOW i Marvel NOW 2.0!, ale oczywiście dotyczącą DC Odrodzenie. Niestety, o ile Marvel NOW udało mi się przeczytać, to z DC jestem na bakier, i w sumie na chwilę obecną zaliczyłem tylko jedną czy dwie serie.

Rozpiska tak więc jest w wersji Alpha, opiera się na ogólnej chronologii DC, ale zapewne jest tu nieco błędów. I tu liczę na Was, moglibyście dodać, co należy poprawić i dopracować? Wtedy poprawię błędy, dodam linie, numery tomów itp. i powstanie wersja finalna.

8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #860 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 22:01:26 »
Trochę mylący jest nagłówek "Tytani" bo masz tam "Nastoletnich Tytanów" a nie serię "Titans"

Offline panAeL

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #861 dnia: Wt, 29 Wrzesień 2020, 22:27:57 »
Tak w ramach anegdoty, bo na pewno znajdą się osoby które będą w stanie ułożyć poszczególne tomy chronologicznie, ale czytam obie serie z Batmanem, obie z Supermanem, Ligę oraz większość wydań "pobocznych" (Metal, Heroes on crisis), a mimo to nie mam pojęcia które wydarzenia mają miejsce kiedy 😊

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #862 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 07:01:27 »
@nori taka uwaga, event Lewiatan powinien raczej być w linii Superman/Action Comics niż w serii Detective Comics

Online nori

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #863 dnia: Śr, 30 Wrzesień 2020, 07:50:40 »
jotkwadrat Tytani zostali mi z pierwszej wersji, jak kombinowałem z ilością kolumn i miałem skrótowe nazwy. Poprawię oczywiście.

michał81 - Fakt, eventy nie ustawiał dokładnie, ale jak najbardziej słuszna uwaga, lepiej żeby był tam, gdzie powinien. :) Się poprawi.

panAeL właśnie starałem się to ustawić w miarę sensownie, ale większość list jest liniowa, więc czasem ciężko określić, które tytuły dokładnie powinny być w jednej linii. A sam nie czytałem jeszcze, stąd prośba do osób, które już zaznajomiły się z poszczególnymi seriami, o uwagi.


8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #864 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:04:28 »
Haha https://www.dccomics.com/blog/2020/10/15/dc-future-state-a-glimpse-into-the-future-of-the-dc-universe

To jednak będzie nowy Batman chyba pisany przez John Ridley. To Tynion pewnie kończy na trzecim tomie.

Supermanem będzie Jon i chyba będzie go pisał Sean Lewis.

Oby Mariko Tamaki nie przejęła Detective Comics.

« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 11:22:50 wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #865 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:27:48 »
To ma być coś takiego jak w Marvelu 2099:

"And now we see how all the prepared created work will be published, as the Future State line – not part of the DC Universe, but its potential future. Less a 5G for 2020, more a DC Comics 2099, a Fifteen Years Later, maybe. And rather than the ongoing DC Comics line, getting it all done and dusted in two months."
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #866 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:29:34 »
To jest tylko event. Nie będzie nowego Batman. W marcu komiksy mają wrócić do poprzednio przerwanych historii. Tynion ma pisać dalej.

FS ma być powiązane z finałem DEATH METAL.

https://bleedingcool.com/comics/new-batman-1-scrapped-james-tynion-iv-continues-to-batman-101/
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 11:33:11 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #867 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:31:46 »
To nie jest event wprowadzający nowe postacie?

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #868 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:32:03 »
Tu są wszystkie okładki i kto ma pisać i rysować:

https://bleedingcool.com/comics/dc-comics-turned-5g-into-future-state-publishing-it-all-in-2-months/

To nie jest event wprowadzający nowe postacie?

Ja coś się będzie z#^&*$*#e sprzedawać to pewnie wprowadzą.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #869 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 11:34:06 »
To nie jest event wprowadzający nowe postacie?
Tylko na czas eventu.

https://www.gamesradar.com/dc-future-state-details/