Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arczi_ancymon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #825 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 17:48:22 »
Aż się zdziwiłem - nie ma dyskusji o najnowszym pierdolniku w DC? Masa zwolnień i prawdopodobnie czekają nas kolejne zmiany wizji  :'(

Online xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #826 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 17:53:51 »
Tam to jakaś wizja była ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline MacLeKrSk

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #827 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 18:02:31 »
Ja zabrałem się wreszcie za run Kinga z "Batmanem". Po "Kryzysie bohaterów" spodziewałem się padaki, a jest całkiem przyzwoicie. Nie super, czy też rewolucyjnie, ale czyta mi się to o niebo lepiej niż "Tajne Imperium", którego jakoś skończyć nie mogę.

Offline Szekak

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #828 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 02:23:19 »
O co chodzi z tymi zmianami w dc?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #829 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 06:14:13 »
Restrukturyzacja, ale nie tylko w DC ale też w Warnerze. Zasadniczo to wyleciało sporo ludzi z pracy. Sporo asystentów edytorów, etc. dostało awans żeby zapełnić puste pozycje. Zmieniono dystrybutora komiksów (ale to wydarzyło się wcześniej, ale pośrednio wiąże też się ze zwolnieniami). Nieradzący sobie dział z artykułami kolekcjonerskimi został skasowany i zajmuje się nimi teraz outsourcing. DC Universe zostało zamknięta, a część wchłonęło HBO Max. Generalnie sporo potrzebnego sprzątania.

tu więcej o samym zamknięciu DC Universe  https://variety.com/2020/tv/news/dc-universe-dc-comics-layoffs-warnermedia-restructure-1234731181/?fbclid=IwAR3zBvHwbHD05T8fZqf3lN6nJNAAZfZ5LPBp8u308rpyLwgKyMZVAgJbXMA

Oczywiście rozgorzała przy tym kolejny raz dyskusja o likwidacji zeszytówek i zastąpienie ich wersjami elektronicznymi oraz OGN. Przyczyny na pewno są dwie. DC od dłuższego czasu eksperymentowało z dystrybucją w księgarniach oraz Wallmartach (dla których były wypuszczane specjalne OGN) i okazało się, że dobrze się tam sprzedają. Kolejną przyczyną jest spadek sprzedaży zeszytów wynikły z powodu pandemii wirusa. Obecnie sklepy odczuwają znaczny odpływ klientów, którzy po prostu nie przychodzą kupować komiksów właśnie z powodu wirusa.
« Ostatnia zmiana: Śr, 12 Sierpień 2020, 07:03:15 wysłana przez michał81 »

Offline R~Q

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #830 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:21:28 »
Bardzo dobrze się dzieje. Niszczyciel DCEU, Geoff Johns już jakiś czas temu został odsunięty od filmów/seriali. Słaby Tsujihara molestator już od dłuższego czasu nie kieruje WB. Czas odsunąć szaleńców odpowiedzialnych za skasowanie Elseworlds i Vertigo i pójdzie ku dobremu. (Ps. nie wierzę w to za bardzo, szczególnie na Elseworlds już za późno).

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #831 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:26:20 »
Niszczyciel DCEU, Geoff Johns już jakiś czas temu został odsunięty od filmów/seriali.

Nie jestem w temacie, ale z ciekawości, co on takiego zrobił?

Online xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #832 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:34:32 »
On go nie lubi i już któryś raz pisze jaki on to zły i jakie złe rzeczy robi, coś jak wpisy Bazyla o TK  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline R~Q

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #833 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:42:09 »
Nie jestem w temacie, ale z ciekawości, co on takiego zrobił?
Oj chłopie, długo by opowiadać, zasadniczo zamarzyło mu się bycie Kevinem Feigem i skopiowanie modelu Marvela ale mocno nie wyszło. Rzetelne informacje masz m. in. tutaj: https://theculturednerd.org/2020/04/the-troublesome-history-zack-snyder-geoff-johns-and-the-fall-of-the-dceu/ - info jest potwierdzone przez Zacka. No ale to offtop. W temacie o DCEU od samego początku więcej o tym piszę.

Online xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #834 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:48:28 »
A to, że ma robić latarnie dla HBO to nieaktualne ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #835 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 18:59:52 »
Rzetelne informacje masz m. in. tutaj: https://theculturednerd.org/2020/04/the-troublesome-history-zack-snyder-geoff-johns-and-the-fall-of-the-dceu/ - info jest potwierdzone przez Zacka. No ale to offtop. W temacie o DCEU od samego początku więcej o tym piszę.

Nie wiem, co o tym myśleć. Rozumiem, że w całym DCEU jest zbyt wiele sprzecznych wizji, ale jestem zdziwiony jak wielu ludzi usilnie broni Snydera, jakby byli przekonani, że gdyby miał wolną rękę, to tworzyłby udane filmy. Nie wiem skąd to się bierze.

Offline R~Q

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #836 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 19:03:03 »
Nie wiem, co o tym myśleć. Rozumiem, że w całym DCEU jest zbyt wiele sprzecznych wizji, ale jestem zdziwiony jak wielu ludzi usilnie broni Snydera, jakby byli przekonani, że gdyby miał wolną rękę, to tworzyłby udane filmy. Nie wiem skąd to się bierze.
No w 300, Watchmenach, Strażnikach Ga'Hoole i Man of Steel miał 100% wolną rękę i są to bardzo udane filmy, więc może stąd.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #837 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 19:09:44 »
Dyskusyjna sprawa, czy one wszystkie takie bardzo udane...

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #838 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 14:25:43 »
300 - generalnie jest uznawany za udany.

Watchman - większość uważa ten film za udany bo ma wysokie oceny i pozytywne recenzje ale już fani komiksu mocno go krytykują.

Film o sowach też cieszy się pozytywnymi opiniami.

Za to Człowiek ze stali już jest dość mocno i powszechnie krytykowany. Przy premierze opinie i oceny były raczej mieszane ale teraz częściej jest raczej krytykowany.

A jeszcze w BvS Snyder miał wolną rękę, to był ten czas kiedy Warner wierzył w ten projekt i wizję Snydera. Jedynie wersja kinowa została trochę pocięta bo film był za długi, ale wersja rozszerzona to już 100% wizji Snydera. I Niby ta rozszerzona wersja jest lepsza ale dalej film jest słaby - motywacje Batka i Supka są słabo zarysowane, tak samo Lexa, który jest tak samo irytujący jak w kinowej, śledztwo Louis z pociskiem do niczego nie prowadzi i w sumie mogłoby go nie być jak w kinowej, Doomsday dalej wygląda okropnie, śmierć Supka i jego pogrzeb dalej nie mają sensu, Wondi pojawia się z dupy i tak samo reszta Ligi.
Można by wymieniać i wymieniać ale tak właśnie wygląda wizja Snydera, który ma wolną rękę.

Pewnikiem Snyder Cut będzie takie samo - no nie bez powodu po obejrzeniu tej wstępnej wersji (bez dokończonych efektów) szefostwo Warnera stwierdziło, że jest to nie oglądalne i chciało zmian.
Oczywiście wersja, którą dostaliśmy to kupa straszna i raczej wątpię by Snyder Cut wyszedł gorzej ale pewnie to będzie film podobny poziomem do BvS gdzie będzie napchanych wątków, które ostatecznie nic nie wniosą do samego filmu.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #839 dnia: Pt, 14 Sierpień 2020, 10:29:14 »
Ja to nie wiem, jak ludzie oglądają te filmy, bo trudniej mi zrozumieć lepsze pokazanie motywacji niż w otwierającej scenie BvS, gdzie Bruce jest bezsilny podczas niszczenia miasta tak, jak był kiedyś bezsilny, gdy był świadkiem zamordowania rodziców - ta sytuacja go napędzała do działania, a teraz powtórzył się schemat, gdy jest dorosłym facetem, mścicielem z doświadczeniem i niedziwne, że ogarnęła go furia.