Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157652 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cypher

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #600 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 15:29:11 »
Marvel teź wydaje Facsimile Edition, może nawet więcej niż DC i nie robi z tego problemu. Może jest w tym troche racji.
A może ludzie chcą sobie czasem po prostu, kupić i przeczytać jakiś klasyczny zeszyt, nie wydając na niego fortuny lub nie kupująć dla jednego zeszytu całego omnibusa.

Offline szczaff

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #601 dnia: Pn, 22 Lipiec 2019, 23:05:38 »
Tak odnośnie zakończenia serii Batman Metal

Natomiast co do klasyków to moim zdaniem miały tą przewagę, że często były bardziej kameralne. Nie pisało się tego pod trejdy, historie były krótsze ale dobre scenariuszowo i nie przekombinowane. Kiedyś zagrożenie dotyczyło "podwórka" danego superbohatera a dzisiaj często są to historie tak rozdmuchane i tak katastroficzne... Gotham po runie Snydera powinno być wyludnione. Po Metalu to już wogóle pół świata do odbudowania ;)
Troche to wszystko "za duże" i może dlatego ludzie chętniej wracają do historii ktore zamiast rozmachem, zachwycaly klimatem.
« Ostatnia zmiana: Pn, 22 Lipiec 2019, 23:10:23 wysłana przez szczaff »

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #602 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:47:19 »
W zapowiedziach Egmontu na październik pojawia się 6 tom Flasha, a tu cisza?
Ja myślałem, ze jak wejdę na forum to zobaczę tu mnóstwo komentarzy na ten temat i spekulacji czy w kolejnych miesiącach także wyjdą jakieś tomy z poza katalogu.
Ja osobiście stawiam, że w zapowiedziach na listopad ujrzymy 4 tom Aquamana ;)

Offline pMk_91

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #603 dnia: So, 03 Sierpień 2019, 00:49:35 »
Poczytaj temat o Egmoncie tam było to na co czekałeś.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #604 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:19:10 »
Ja osobiście stawiam, że w zapowiedziach na listopad ujrzymy 4 tom Aquamana ;)
Możesz mieć w tym sporo racji, zwłaszcza że skoro mają wydać JL to pewnie też wydadzą event Drowned earth, który zbiera m.in. kilka zeszytów Aquamana. Jesli nie chcą ciągnąć dalej tej serii to powinni ją zakończyć dopiero po Abnecie (a nie w środku) :) wtedy większość byłaby zadowolona.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #605 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:40:18 »
Drowned Earth jest w drugim tomie Ligi i nie potrzeba do tego nic więcej.

Za to Flash chyba jest potrzebny do Heroes in Crisis i drugiego crossa z Batmanem którego pisze Williamson.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #606 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:49:15 »
Drowned Earth jest w drugim tomie Ligi i nie potrzeba do tego nic więcej.

Za to Flash chyba jest potrzebny do Heroes in Crisis i drugiego crossa z Batmanem którego pisze Williamson.
Ok, dzięki za informację :) Z Flashem to się domyślałem, bo to zbyt ważna postać dla uniwersum. Jednakże miałem też nadzieję na dokończenie pozostałych urwanych serii, zwłaszcza Korpusu..
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #607 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 12:58:05 »
Może chociaż zamiast Korpusu dostaniemy coś w formie kompromisu - GL Morrisona :)

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #608 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 13:08:15 »
Może chociaż zamiast Korpusu dostaniemy coś w formie kompromisu - GL Morrisona :)
Ja w to nie wierzę :( Nie po tym jak skasowali Korpus w środku runu. Choć oczywiście bardzo by mnie ucieszyło, gdyby to u nas wydali. Jednakże kupiłbym dopiero jak Morrison zakończyłby swój run. Nie ma co ryzykować, że znowu utną i zostanie się z niedokończoną serią.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #609 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 14:09:07 »
To też nie jest dobry pomysł bo nakład jakiegoś tomu może się skończyć i będziesz miał problem. Wiele serii tak ma, że brakuje pojedyńczych tomów, a na allegro chodzą za stówkę.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #610 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 14:26:50 »
To ma mieć tylko 12 zeszytów więc w jednym tomie mogą wydać.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #611 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 14:44:04 »
O tym, że to ma mieć tylko 12 zeszytów nie słyszałem, więc dobrze się dowiedzieć. Grant u nas choć w drobnym stopniu jest wydawany, więc faktycznie może GL dostanie swoją szansę.

Ogólnie rzecz biorąc DC przechodzi na miesięczniki od 2020r., więc albo dostaniemy od Egmontu mniej nowego DC albo więcej różnych serii, żeby nie było luki wydawniczej.

@Maragast, jest mi po prostu ciężko zaufać temu wydawnictwu w przypadku "mniej popularnych" serii. Czytam tylko komiksy po polsku i zostałem z niedokończonymi Aquamanem oraz Korpusem. Potraktuję to jako 'relikty' albo po prostu odsprzedam, choć są to naprawdę fajne komiksy.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline pMk_91

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #612 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 15:13:35 »
Jak coś Hala i Korpus odkupie :-) Skoro pojawił się Flash 6 tom to może będą kontynuować GL i Aquamana, może poczekać na MFKig i tam pojawia się jakieś nowe informacje zamiast snuć tak pesymistyczne teorie?

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #613 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 17:27:20 »
Jak coś Hala i Korpus odkupie :-) Skoro pojawił się Flash 6 tom to może będą kontynuować GL i Aquamana, może poczekać na MFKig i tam pojawia się jakieś nowe informacje zamiast snuć tak pesymistyczne teorie?
Dokładnie na MFKig czekam :) Flash dał odrobinę nadziei.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #614 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 22:00:18 »
Z tych 3 urwanych serii Flash był dla mnie najmniej cenny (dużo bardziej lubię Zielone Latarnie i Aquamana) ale i tak bardzo się cieszę że wraca.

Kupię na 90%
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker