Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157689 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

noniewiem

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #585 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:04:07 »
Można ten 7 tom Batmana przeczytać osobno czy zaznajomić się też z poprzednimi? chodzi głównie o wątek z Catwoman.

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #586 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 15:04:57 »
  Ja powtórzę po raz enty swoje zdanie. Jak chcesz pojechać tramwajem to w którymś momencie i tak musisz do niego wskoczyć. Zaczynając Rebirth też podobno miałem nie wiedzieć o co chodzi i jakoś nie miałem z tym większego problemu. Tym bardziej, że mamy XXI wiek i jeżeli czegoś będziesz chciał się koniecznie dowiedzieć, to raczej znajdziesz to w internecie.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #587 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 11:31:20 »
Można ten 7 tom Batmana przeczytać osobno czy zaznajomić się też z poprzednimi? chodzi głównie o wątek z Catwoman.
Nie bardzo. Cały run do tego momentu kręci się wokół Seliny. Oprócz 1 tomu. Dobrze jest nakreślona relacja i są pewne smaczki po drodze, których kulminację mamy w 7 tomie. Dlatego radzę Ci zaznajomić się z wszystkimi tomami przed sięgnięciem po 7
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline rekinn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #588 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:24:27 »
Liga sprawiedliwych- Bez sprawiedliwości, to co to za komiks? Czy to jest regularna seria, gdzie będą kolejne tomy? Zrozumiałem, że to kontynuacja Batman metal, ale jak to się ma do runu Kinga? Bo chyba nie lecą obecnie dwie równoległe rzeczywistości dla Snydera i Kinga w DC, nie? Czy się mylę?

Offline mack3

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #589 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:26:37 »
To po prostu kolejne tomy z Odrodzenia (kontynuacja po tomie 5 - Dziedzictwie); tylko że scenarzysta się zmienił.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #590 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:27:47 »
Liga sprawiedliwych- Bez sprawiedliwości, to co to za komiks? Czy to jest regularna seria, gdzie będą kolejne tomy?
Z tego wychodzą kolejne serie z Ligami a u nas na razie zapowiedziana tylko podstawowa.

To po prostu kolejne tomy z Odrodzenia (kontynuacja po tomie 5 - Dziedzictwie); tylko że scenarzysta się zmienił.
Pomyliłeś z szóstym tomem "Piach w trybach" :)

Offline mack3

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #591 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:35:15 »
Pomyliłeś z szóstym tomem "Piach w trybach" :)
No tak, tak się kończy bazylowanie - napisałem coś z pamięci (pomyslalem, że Egmont wziął tytuł z vol 7 Priesta - Justice Lost, które zdaje się będzie u nas w vol. 6), bez sprawdzenia

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #592 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 08:20:40 »
Liga sprawiedliwych- Bez sprawiedliwości, to co to za komiks? Czy to jest regularna seria, gdzie będą kolejne tomy? Zrozumiałem, że to kontynuacja Batman metal, ale jak to się ma do runu Kinga? Bo chyba nie lecą obecnie dwie równoległe rzeczywistości dla Snydera i Kinga w DC, nie? Czy się mylę?
Ten komiks to preludium do snyderowskiej Ligi Sprawiedliwości.
King raczej nie robi nawiązań do Snydera. Obaj Panowie tworzą regularne serie (nie elseworldy), ale raczej można czytać jedną bez znajomości drugiej. Na pewno w runie Kinga nie ma żadnych odniesień do Metalu i wydarzeń. Natomiast w Metalu są odniesienia do runu Snydera w Batmanie. Liga Sprawiedliwości Snydera również bazuje na wydarzeniach znanych z Metalu. Jednakże powtarzam, wszystko to regularne serie.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #593 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:01:46 »
Generalnie wygląda to tak:

"Batman Metal" - event
"Liga Sprawiedliwości: Bez Sprawiedliwości" - taki "łącznik" pomiędzy Metal a kolejnymi tomami Ligi
"Liga Sprawiedliwości" Snydera - regularna seria gdzie status quo zostało ustanowione przez Metal i Bez Sprawiedliwości.

Czyli Metal prowadzi do Bez Sprawiedliwości, a Bez Sprawiedliwości prowadzi do regularnej Ligi Snydera.
Biorąc pod uwagę, że wszystko piszę Snyder to chyba mozna potraktować całość jako jego Run Ligi Sprawiedliwości.
No i chyba lepuej czytać całość.

Offline rand

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #594 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 10:33:32 »
To ja chyba sobie podaruje Ligę sprawiedliwości Snydera. Jego run Batmana był świetny, jednak metal jest nie czytalny, po prostu bełkot. A szkoda bo liczyłem na coś ciekawszego, 2giego tomu raczej nie kupię. Jeśli wszystko jest powiązane to raczej nie ma sensu w to wchodzić skoro Metal mi nie pasował.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #595 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 11:11:31 »
To ja chyba sobie podaruje Ligę sprawiedliwości Snydera. Jego run Batmana był świetny, jednak metal jest nie czytalny, po prostu bełkot. A szkoda bo liczyłem na coś ciekawszego, 2giego tomu raczej nie kupię. Jeśli wszystko jest powiązane to raczej nie ma sensu w to wchodzić skoro Metal mi nie pasował.

Jest to trudniejszy komiks, ale "bełkotem" to bym go nie nazwał :)
Ciekawe co byś powiedział zatem o takiej Promethei albo Doom Patrol :)

Offline rekinn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #596 dnia: Wt, 09 Lipiec 2019, 17:33:52 »
Nie no, tom drugi metalu jest super, możesz spokojnie przeczytać. Ja jestem zachwycony. Ktoś tu na forum fajnie napisał, że metal to "jazda bez trzymanki". No po prostu bomba, jakie pomysły miał Snyder.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #597 dnia: So, 20 Lipiec 2019, 22:16:23 »
Moja opinia o Lipcowym pakiecie Rebirth:

Liga Sprawiedliwości tom 6:  jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Nie spodziewałem się że zmiana scenarzysty wyjdzie aż tak dobrze.

Bardzo podobał mi się koncept dylematów moralnych odnośnie angażowania się Ligi w jakieś lokalne konflikty.
I jak można postawić członków Ligi w sytuacji gdzie praktycznie każde rozwiązanie jest złe. I sama siła fizyczna i supermoce nie wystarczą.

Podobało mi się także poruszenie faktu iż różne "zagrożenia" nie muszą pojawiać się grzecznie po kolei ale mogą zdarzyć się jednocześnie i czasami ciężko podjąć decyzję kto się ma czym zająć, szczególnie gdy nie masz pełnych danych odnośnie sytuacji (szczególnie podobał mi się motyw "zbliżającej się armady kosmitów, którzy nie reagują na wywoływanie"

Batman tom 6: po prostu przyjemne czytadło. Fajny motyw z wyprawą do innego świata u boku Wonder Woman. Ale Liga moim zdaniem lepsza.

Metal tom 3: Finał.
I tu jestem rozczarowany. Sam Event fajnie budował napięcie, uczucie zagrożenia. Do tego przestawienie tych mrocznych rycerzy bardzo ciekawe. Desperackie próby walk bohaterów o przetrwanie (np. Ruch Oporu w Gotham czy Nietoperze z Piekła Rodem) podobały mi się.
Najbardziej rozczarowało mnie samo rozwiązanie problemu.
Może byłem zbyt śpiący, mało skoncentrowany ale nagle z niczego bohaterowie wygrali i tyle.
Zero satysfakcji. Zero emocji na koniec.
Muszę przeczytać to jeszcze raz (ale chyba teraz tylko główną serię) i zobaczę czy zmienię zdanie.

A jakie jest wasze zdanie na temat tych komiksów ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline bibliotekarz

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #598 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 08:49:22 »
Dan DiDio jest zaniepokojony faktem, że ludzie chętniej kupują przedruki starszych zeszytów, głownie sprzed kilku dekad, tzw. Fascimile Edition, niż aktualne komiksy z tymi samymi bohaterami w roli głównej. DiDio przyjmuje to jako znak ostrzegawczy, że DC musi się bardziej postarać i tworzyć jeszcze lepsze nowe historie, aby przetrwać i dalej się rozwijać.
http://dcmaniak.blogspot.com/2019/07/cbn-comic-book-news-268.html#more

https://www.newsarama.com/46103-dc-co-publisher-expresses-frustration-with-popular-facsimile-editions.html

Metal na pewno przeczytam, aczkolwiek mi właśnie średnio odpowiada taki kierunek, w którym obecnie zmierza Batman. Cały czas liczę na wydania klasyków z lat 80-ych i 90-ych. Skoro sprzedają się nawet lepiej to może warto wziąć je pod uwagę również w Polsce, nie jako zastąpienie oferty takich super nowości jak Metal, ale jako jej uzupełnienie.
Batman returns
his books to the library

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #599 dnia: Nd, 21 Lipiec 2019, 14:01:22 »
Ostatnio anulowali czy przesuwali omnibusy bo sie stare rzeczy twierdzili nie sprzedaja - niewiem jak wreszcie jest...