Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #150 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 19:34:50 »
Albo była promocja przy 2 dobrych tytułach, 2 słabe dostajecie gratis  ;D
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #151 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:05:44 »

Nawet jeśli ma super doradców, to nic nie kosztuje zajrzeć na reddita, gdzie była ankieta o najlepszych seriach Rebirth i przynajmniej zastanowić się czy to ma sens. A z tego co pamiętam, to nie wybrali żadnej z 5 najlepszych, za to sięgali po te z kategorii "średniaki" i "omijać"


Masz na myśli jakąś konkretną ankietę, czy ''pierwszą lepszą''?

No i problemem jest też to, że Egmont wydał za dużo serii dwutygodnikowych, a tylko dwie z piętnastu były miesięcznikowe, przez co był problem z opóźnienami poszczególnych tytułów.

 Np. Nightwinga można by było zamienić na Batgirl, Suicide Squad na Titans, Green Arrowa na Supergirl, Flasha na Red Hooda itd.
I nie chodzi mi o to, czy są lepszymi seriami czy nie, po prostu przez zamianę niektórych tytułów na te miesięcznikowe ich tomy by się rzadziej ukazywały, ale w przypadku tych 2-tygodnikowych - moglibyśmy je dostawać nawet co 2-3 miesiące.

Ale szczerze mówiąc, może właśnie Cyber ma rację, chodzi tu o licencje itd.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #152 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:37:53 »
Kurde, bardzo bym chciał No Justice i następujące potem 3 serie JL..


Mogliby choć raz zrobić ankietę i zapytać czytelników, które tytuły chcielibyśmy, aby ukazały się na naszym rynku. Nie od dziś wiadomo, jaka jest moc Internetu. Ludzie non stop wyszukują recenzji, opinii dotyczących danych serii. Każdy wyrobił sobie już jakieś zdanie na temat poszczególnych bohaterów.


Oczywiście Batman i Superman to pozycje nie do zarąbania, choćby ich poziom był różny. Ale co stoi na przeszkodzie, by polski czytelnik mógł dostać kompletną historię? W No Justice jedną z głównych ról odgrywa Deathstroke. Dlaczego nie spróbować wydać choćby poszerzonych tomów z tą postacią? Zwłaszcza, że od kilku lat DC troszke bardziej lansuje tę postać, wciskając ją gdzie popadnie (gry, seriale, filmy). A o runie Priesta słyszałem same pochlebne opinie.

Podobno zyjemy w czasach globalizacji i dostepu do informacji a egmont zachowuje sie ja 20 lat temu TM Semic gdy urwali swoje serie a ja do marca po kioskach biegalem i szukalem bo niebylo info w komiksach a net mieli wybrancy.

Tak Egmont napisal ostatni tom ale tak trudno napisac na FB czy swojej stronie jakis konkretny powod - sorry konczymy slaba sprzedaz - a tak masa spekulacji i nerwow.

Lepiej bylo w czasach gdy listy do redakcji sie pisalo...

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #153 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:48:27 »
2x w roku pyrkon i warszawa mozna zadac pytanie gdzie dostaniemy odpowiedz z ladnym usmiechem na twarzy...

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #154 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 20:52:34 »
2x w roku pyrkon i warszawa mozna zadac pytanie gdzie dostaniemy odpowiedz z ladnym usmiechem na twarzy...
o ile dostaniecie rzetelną odpowiedź, a nie jakąś wymijającą w stylu - my sami nie wiemy. No i jeszcze jest MKFiG w Łodzi. Czemu PR Egmontu jest takie słabe, zawsze było słabe kontakt był zerowy na początku lat 90tych, ale teraz gdy żyjemy w czasach facebooka i większość wydawnictw ma ścisły kontakt z klientem i reaguje na jego potrzeby, dla mnie to jest niezrozumiałe. 
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 09:03:38 »
Dokładnie. Mają informacje w Kontakcie, że można kierować zapytania dotyczące swoich publikacji i planów. Nigdy nie odpisują. Co nie zmienia faktu, że jako jedyni serwują DC i trzeba się z tym pogodzić, albo czytać po angielsku.
Najbardziej śmieszy mnie tłumaczenie, że jakaś postać jest mało znana, wydajmy znaną ale chłam. Czy tak trudno zareklamować coś? Czy na rynku książkowym ukazują się tylko książki znanych autorów? Nie. Trzeba umieć coś odpowiednio wypromować, to trafi do szerszej publiczności.Sam osobiście zabrałem się za komiksy kilka lat temu, bo filmy mnie rozczarowały (/lub czas oczekiwania na kolejny był horrendalnie długi). Batmana uwielbiam od dzieciństwa i poprzez komiksy z nim trafiłem na inne postaci, których w większości i tak nie dostanę na polskim rynku, chyba że są to drużynówki typu JL.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:34:10 »
Nie umiem sobie przypomniec, ktore wydawnictwo kilka lat temu na fejsie opublikowalo ankiete, w ktorej zapytali czytelnikow co maja wydac. Byc moze chodzilo o te Żółwie Ninja, na które tak długo potem zainteresowani czekali (po uprzednim opłaceniu zamówienia).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 10:43:20 »
Nie umiem sobie przypomniec, ktore wydawnictwo kilka lat temu na fejsie opublikowalo ankiete, w ktorej zapytali czytelnikow co maja wydac. Byc moze chodzilo o te Żółwie Ninja, na które tak długo potem zainteresowani czekali (po uprzednim opłaceniu zamówienia).

Każde wydawnictwo mangowe robiło ankietę, albo jeździło po konwentach i bacznie obserwowało co klienci najczęściej kupują z gadżetów i jakie serie są topowe o jakiś się mówi na jakie jest hype. Dzięki temu tak szybko dostaliśmy Boku no hero academia, czy The Promised Neverland. Po 20latach dostaliśmy w końcu Bersera czy 20th century boys, a ile bitwy było o wydanie Fairy Tail 3 wydawnictwa biły się o ten tytuł, ale jak się jest monopolistą jak Egmont i się dyktuje warunki to sytuacja wygląda tak a nie inaczej.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 11:01:08 »
Egmont musiałby się starać bardziej, gdyby nie miał licencji na wyłączność. Moim zdaniem mogliby zainwestować w social media. Dać jakiś awans tej dziewczynie która tutaj się udziela i by mogli zacząć robić sobie dobry PR oraz dać poczucie społeczności, że jest kimś więcej niż słupkiem w excel. 

Offline Antari

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #159 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 12:57:00 »
Egmont musiałby się starać bardziej, gdyby nie miał licencji na wyłączność. Moim zdaniem mogliby zainwestować w social media. Dać jakiś awans tej dziewczynie która tutaj się udziela i by mogli zacząć robić sobie dobry PR oraz dać poczucie społeczności, że jest kimś więcej niż słupkiem w excel. 

Najlepszy PR byłby gdyby pracownicy Egmontu lub sklepu prowadzili otwarty dialog ze społecznością. A tymczasem wygląda to tak, że nasi forumowi eksperci wiedzą więcej niż ta dziewczyna jest w stanie powiedzieć. Jedyna wiadomość to przypominanie o rabatach, co dla mnie bardziej przypomina nachalny spam mailowy albo newsletter, na którego nie wyraziłem zgody przy rejestracji na forum.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #160 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 13:05:15 »
@Antari weź ty trochę na wstrzymanie. Ona nie jest osoba za wydawnictwa tylko ze sklepu, więc nie dziwię się że przypomina o promocjach i nic nie mówi o planach. Wiele razy to podkreślała. PR wydawnictwa nie jest w jej zakresie obowiązków.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #161 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 13:15:14 »
"Zapowiedzi zostały wrzucone i się mielą". Miło jakby kiedyś przeczytać coś ekskluzywnego zanim się przemielą, a nie dopiero jak już się pojawi na stronie. Od tego mamy tu dużo lepszych ekspertów.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #162 dnia: Wt, 12 Luty 2019, 13:55:31 »
Takie gadanie to czysta złośliwość - dziewczyna nie robi nic złego i lepiej mieć taki kontakt, niż żaden.

Małpisyn

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:45:12 »

Ciekawi mnie: jakie jest Wasze zdanie o planowanym wydaniu Doomsday Clock?

Uwielbiam Strażników (co oczywiste), mam też Annotated Edition oraz Before Watchmen, ale połączenie uniwersum DC z postaciami ze Strażników wydaje się strasznym "dick move" w stosunku do scenarzysty. Nie wyobrażam sobie gorszego zagrania wobec Alana Moore'a niż takie coś jak Doomsday Clock. Wszyscy znamy jego "nieporozumienia" z DC, a wydanie takiego dziełka to cios w klejnoty rodzinne... Już samo wydanie Before Watchmen mogło być wątpliwe, ale skusiłem się na nie, bo to wciąż świat Strażników (no i Darwyn Cooke!).

Pozycja zbiera świetne recenzje, ale mam moralne opory wobec tej serii. Jakkolwiek bardzo bym chciał przeczytać coś nowego z bohaterami ze Strażników to jednak szacunek wobec człowieka, który dał nam kilka najlepszych powieści graficznych, powstrzymuje mnie przed planowanym kupnem... Jaka jest wasza opinia?


ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 09:56:49 »
Ja mam mieszane uczucia. Z jednej strony każde żerowanie na Strażnikach wydaje się nikomu niepotrzebne, ale i tak dałem się nabrać na Before Watchmen. Całości nie przeczytałem, odpadłem po trzech tomach, ale zostawiłem sobie tom Cooke'a, szkoda, że tylko z jedną historią rysowaną przez niego. Podobnie widzę Doomsday Clock, ale im bliżej premiery, tym częściej pojawia się u mnie myśl "dam szansę", choćby dla niezłego duetu autorów. Chociaż czy ostatecznie się zdecyduje, to nie wiem, bo podobne dylematy miałem przy Rasie Panów, ale nie skusiłem się.