Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159129 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #135 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 17:26:55 »
Kurde, bardzo bym chciał No Justice i następujące potem 3 serie JL..


Mogliby choć raz zrobić ankietę i zapytać czytelników, które tytuły chcielibyśmy, aby ukazały się na naszym rynku. Nie od dziś wiadomo, jaka jest moc Internetu. Ludzie non stop wyszukują recenzji, opinii dotyczących danych serii. Każdy wyrobił sobie już jakieś zdanie na temat poszczególnych bohaterów.


Oczywiście Batman i Superman to pozycje nie do zarąbania, choćby ich poziom był różny. Ale co stoi na przeszkodzie, by polski czytelnik mógł dostać kompletną historię? W No Justice jedną z głównych ról odgrywa Deathstroke. Dlaczego nie spróbować wydać choćby poszerzonych tomów z tą postacią? Zwłaszcza, że od kilku lat DC troszke bardziej lansuje tę postać, wciskając ją gdzie popadnie (gry, seriale, filmy). A o runie Priesta słyszałem same pochlebne opinie.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Grzmichuj

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #136 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 18:17:27 »
Rebirth w Polsce w wydaniu Egmontu:

> ogłoś wydawanie Rebirth
> wybierz średnie i najgorsze serie
> ogłoś, że dupa z króla, bo się nie sprzedaje


Tak tylko przypomnę że Egmont z uporem maniaka wydaje Armadę, która jak przyznają słabo się sprzedaje oraz cały czas kontynuują Usagiego na którym też słabo wychodzili.
Masz na myśli Armadę Morvana? Może powodem kiepskiej sprzedaży jest fakt, że seria od 2000 roku jest praktycznie nie do zdobycia. Na kilkanaście tomów przynajmniej 7 to białe kruki. To samo z Usagim. I choć tomy nie są do końca spięte ze sobą fabularnie, to jednak natura kolekcjonera jest silna. Fajnie, że ruszyli z Usagim, choć fanem nie jestem, ale Armada w zbiorczych, to byłby hit. A gdyby wrócili do oryginalnego tytułu, to już w ogóle mistrzostwo.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #137 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 19:05:47 »
Rebirth w Polsce w wydaniu Egmontu:

> ogłoś wydawanie Rebirth
> wybierz średnie i najgorsze serie
> ogłoś, że dupa z króla, bo się nie sprzedaje



Nawet się zgadzam, ale...
>stawianie spacji po greentext


Przede wszystkim Egmont wydał za dużo tych serii. Mógł zrobić coś jak z Marvel Now, najpierw ogłosić kilka, potem wziąć się za kilka kolejnych (może w grubszych tomach). Ja wiem, że to gadanie w stylu HURR ZROBIŁBYM TO LEPIEJ DURR, jednakże mógł to wydać bardziej w stylu Marvel Now. I wybrać trochę inne serie.

Ale co ja, przeciętny czytelnik i fan komiksów DC wiem, doradcy TK pewnie lepiej wiedzą ode mnie ¯\_(ツ)_/¯

(żeby było jasno, to nie była ironia)
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 19:17:53 wysłana przez Gascon200 »

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #138 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 22:39:17 »
Ja bym o wydanie JL: No Justice się nie obawiał. Stanowi ona w dużej mierze kontynuację wątków z DARK NIGHTS: METAL, które Egmont przypominam wydaje. To też swego rodzaju pomost pomiędzy wspomnianym Metalem, a nowym rozdaniem w komiksach z "rodziny" Ligi Sprawiedliwości i obecnie dziejącymi się wydarzeniami w serii głównej. Dostaliśmy Ligę kontra SS, a to jest podobny event po którym zachodzą zmiany w Uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 11:57:12 wysłana przez majkelus81 »

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #139 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 01:04:49 »
Masz na myśli Armadę Morvana? Może powodem kiepskiej sprzedaży jest fakt, że seria od 2000 roku jest praktycznie nie do zdobycia. Na kilkanaście tomów przynajmniej 7 to białe kruki. To samo z Usagim. I choć tomy nie są do końca spięte ze sobą fabularnie, to jednak natura kolekcjonera jest silna. Fajnie, że ruszyli z Usagim, choć fanem nie jestem, ale Armada w zbiorczych, to byłby hit. A gdyby wrócili do oryginalnego tytułu, to już w ogóle mistrzostwo.
Nie wnikam w powody czemu się źle sprzedaje (chodź były wznowienia pierwszych albumów) tylko odnoszę się do zarzutu że Egmont ucina wszystkie słabo sprzedające się serie.


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #140 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 11:42:42 »
Z tym Odrodzeniem jest też taka możliwość (a miało nie być już spekulacji  ;D )

Jeśli WKKDC ma się zakończyć we wrześniu to może rzeczywiście Egmont walnie wtedy (MFKiG) jakiś resecik :) Od jedynki mogą i tak już puszczać Action Comics, Superman, Harley Quinn, Green Lantern, Teen Titans, 1/2/3 Ligi i może coś nowego (Catwoman czy później Shazam) Jeśli zamknęli Nightwinga (choć niewykluczone że wróci) i GA to ze starą numeracją zostaje tylko Batman, Detective Comics, Flash, Suicide Squad (choć mogą go skończyć przed) i Wonder Woman. A te podwójne tomy to po to żeby to szybko po dokańczać (dwa ostatnie tomy Ligi 6-7 aż się proszą o podwójny bo to tylko 2x5 zeszytów  :) ) Nie dzieliliby tego na DC Odrodzenie / DC Uniwersum tylko tak jak napisałem.

Macie zagwozdkę  ;D
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 11:52:23 wysłana przez JanT »

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #141 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 11:58:21 »
Macie zagwozdkę  ;D
Czyli mówisz że ty wiesz już jak będzie bo masz swoje źródła. To tak jak z tą nową kolekcją od Hachette :)

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #142 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:01:25 »
Czekać, obserwować do Pyrkonu. Chyba najbezpieczniejsze wyjście.

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:02:41 »
Kurde, bardzo bym chciał No Justice i następujące potem 3 serie JL..

Mogliby choć raz zrobić ankietę i zapytać czytelników, które tytuły chcielibyśmy, aby ukazały się na naszym rynku. Nie od dziś wiadomo, jaka jest moc Internetu. Ludzie non stop wyszukują recenzji, opinii dotyczących danych serii. Każdy wyrobił sobie już jakieś zdanie na temat poszczególnych bohaterów.



Właśnie to mnie irytuję najmocniej ze strony Egmont. Nie czepiam się jakości wydań. Kupuję od nich dużo od kilku lat. Cieszę się, że jest coraz więcej. Jestem przychylny wydawnictwu. Irytuję mnie totalny brak kontaktu z czytelnikiem. Mogliby zainwestować w jakieś social media albo częściej podawać komunikaty na stronie. Nie mam pojęcia co dalej z Rebirth, nie rozumiem po co roztaczają przy tym taką aurę tajemniczości.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Luty 2019, 12:06:04 wysłana przez Dariusz_Notariusz »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #144 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:03:33 »
Czyli mówisz że ty wiesz już jak będzie bo masz swoje źródła. To tak jak z tą nową kolekcją od Hachette :)
Gdzie napisałem że tak będzie? Standardowo się czepiasz?  :)  Spekuluję sobie a dość to prawdopodobne.

Czekać, obserwować do Pyrkonu. Chyba najbezpieczniejsze wyjście.
Wcześniej się dowiemy z zapowiedzi :)

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #145 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:11:16 »
Spekuluję sobie a dość to prawdopodobne.
A na FB pisałeś jakbyś wiedział :D 50 twarzy JanaT ;)

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 12:40:04 »
69 :) Napisałem na FB że możecie mieć rację z tym "resetem" tylko nie w momencie przejścia DC Rebirth > DC Universe.
Po JL: No Justice. Innego wyjścia nie wiedza. Poza Batman
Spoiler: PokażUkryj
Because he's Batman

Offline Grzmichuj

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:46:13 »

Nawet się zgadzam, ale...
>stawianie spacji po greentext
lol, widać że stary człowiek próbuje zachowywać się jak podlotek w necie (mowa o mnie oczywiście "ofc")

Przede wszystkim Egmont wydał za dużo tych serii. Mógł zrobić coś jak z Marvel Now, najpierw ogłosić kilka, potem wziąć się za kilka kolejnych (może w grubszych tomach). Ja wiem, że to gadanie w stylu HURR ZROBIŁBYM TO LEPIEJ DURR, jednakże mógł to wydać bardziej w stylu Marvel Now. I wybrać trochę inne serie.

Ale co ja, przeciętny czytelnik i fan komiksów DC wiem, doradcy TK pewnie lepiej wiedzą ode mnie ¯\_(ツ)_/¯

(żeby było jasno, to nie była ironia)


Nawet jeśli ma super doradców, to nic nie kosztuje zajrzeć na reddita, gdzie była ankieta o najlepszych seriach Rebirth i przynajmniej zastanowić się czy to ma sens. A z tego co pamiętam, to nie wybrali żadnej z 5 najlepszych, za to sięgali po te z kategorii "średniaki" i "omijać"
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Online xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:51:43 »
Może nie umieją korzystać z internetu  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #149 dnia: Pn, 11 Luty 2019, 18:56:02 »
Albo nie uważają Reddita za godne źródło