Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157728 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline tester

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #450 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 15:56:44 »
Jak to? To wydawca patrzy na sprzedaż, a nie na żądania 100 osób z forum i grup „profesjonalnych kolekcjonerów” :o

Offline Martin Eden

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #451 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 16:17:12 »
Sorry, myślałem, że opierasz się na jakichś faktach...

Też sobie pogdybam. Moim zdaniem za KŚK odpowiada TK. Są rożne czynniki wpływające na to co wydają (są pomysły TK, redaktorów, czasem Marvel/DC coś narzuci, czasem trzeba coś pod film wydać), ale ostatecznie i tak liczą sie wyniki sprzedaży.

Ja nie gdybam, nawiązuję jedynie do pojawiających sie opinii typu "korporacja decyduje" itd. Staram się patrzeć na sprawy maksymalnie bezstronnie. Po prostu ta korporacja to jest albo grupa ludzi, albo TK. Nasze widzenie po tym co napisałeś nie różni się jakoś szczególnie.

A co do faktów - zaznaczam, że piszę teraz z pamięci - na spotkaniu TK nawiązywał do tych redaktorów, o których piszesz ale też jak sam powiedział, przeczytał Usagiego, zadzwonił do Dark Horse i zainicjował wydanie tego komiksu. Oczywiście było to kilkanaście lat temu, to trzeba mieć na uwadze.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #452 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 16:30:06 »
No właśnie nie kojarze tego "korporacja decyduje", nie wiem gdzie padły podobne słowa. A zbudowałeś na tym całą teorie do tego stopnia, że gryzie ci sie to z redaktorami i decyzjami TK...

A takich przypadków, jak ten z Usagim, zapewne było wiele - ot, choćby ostatnio: Gnat, Jonah Hex, antologia Relax, których wydanie to były wielkie marzenia TK. Ale i tak spotkałem krytyczne opinie typu: "TK odwalił nieładną prywatę z Jonahem Hexem"...
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Maj 2019, 16:40:55 wysłana przez ramirez82 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #453 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 16:51:39 »
TK ma ludzi odpowiedzialnych za superhero bo on tego sam nie ogarnia. O tym była mowa  :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 02 Maj 2019, 16:55:47 wysłana przez JanT »

Offline Martin Eden

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #454 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 16:52:25 »
"Korporacja decyduje" to słowa forumowiczów - do nich nawiązałem. TK mówił, że Egmont to sto kilkadziesiąt osób i nie zawsze wie, co tam gdzie się dzieje. Nie pamiętam teraz jak to szło dokładnie, a nie chce mi się szukać na nagraniu. Zestawiłem to z jego anegdotą o Usagim, gdzie decyzje zapadały jednosobowo. Jeśli więc istnieje jakieś korporacyjne ciało decyzyjne, to - również bazując na innych przykładach, które podałeś - TK zachowuje wpływ na to, co E. finalnie wydaje (w sumie nic dziwnego), łącznie z Hexową prywatą, choć tej historii nie znam, ale jeśli tak było, to na pewno paru czytelników ta prywata ucieszyła.

UP: JanT, dzięki za rozjaśnienie.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #455 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 17:28:06 »
Z tym Hexem, to dla mnie brzmi jak anegdotka trochę podkoloryzowana, jeżeli chodzi o tę prywatę. Przede wszystkim Hex, to fajny komiks, który czyta się dobrze, powiedziałbym, że z każdym tomem poziom wzrasta, co nie znaczy, że pierwszy jest zły. Nie czytałem jeszcze 7 tomu, ale do tej pory mnie ten komiks nie zawiódł. Druga sprawa, że polski czytelnik rzadko wychodzi poza ramy, a jak usłyszy Hex i skojarzy z filmem z Brolinem, to raczej będzie na nie, ale ci którzy przeczytali wydaje mi się, że są zadowoleni.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #456 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 20:51:42 »
Hexa dlugo ciagna a tu chodzi o jakies sensowne dokonczenie Odrodzenia, potem ze spekulacje, chyba normalne gdy kaza czekac na 2020 r.

Offline radioblackmetal

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #457 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 21:06:28 »
W Hexie nie ma cross-overow, eventów czy retconu na które trzeba "zdążyć" lub zgrać z innym wydawanym tytułem. I każdy tom,  nawet jeśli wychodzi z dłuższym odstepem czasowym, jest przyjmowany z radością przez wiernych czytelników. Wydawanie flagowych tytułów DC jest trudniejsze do zaplanowania, zbyt wiele elementów się przenika i ma na siebie wpływ.
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #458 dnia: Cz, 02 Maj 2019, 22:38:43 »
Zgadzam się we wszystkim mi bardziej chodziło, że to nie jest komiks "mi się podoba, a wam nie musi", a ci którzy go przeczytali twierdzą, że jest nic nie wart. TK miał rację, że to fajny, rozrywkowy komiks. O innych DC nie słyszałem, aby mówił, że mu się podobają, raczej twierdził, że "wydamy dla was fajne komiksy" - bardziej się określił stanowisko Egmontu niż swoje prywatne zdanie, ale to moje gdybanie, może gdzieś się też określił w stosunku do Rebirth.

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #459 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 00:53:05 »
Martin Eden - pozwól że się zapytam - pracowałeś kiedykolwiek w handlu albo pracowałeś kiedykolwiek czy tylko studia?

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #460 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 08:06:45 »
,, - Eeeeech.''

Tysonek

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #461 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 10:29:16 »
Się zaogniło.

Tymczasem DC i Alex Ross wypuścili we współpracy z HW fajny zestaw-

https://lamleygroup.com/2018/11/26/preview-hot-wheels-limited-edition-alex-ross-amazon-exclusive-box-set/

Fajna też cena-

https://www.alexrossart.com/DC-Comics-Hot-Wheels-Set-of-5-SIGNED-Exclusive_p_683.html

Można je kupić tylko w takim zestawie czy też są normalnie dostępne w sprzedaży ?

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #462 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 13:28:06 »
Zamierzam pouzupełniać brakujące serie Rebirth (zbierałem większość).

Brakuje mi Greena Arrowa, Suicide Squad, Harley Quinn, Teen Titans.

Trzeba wspierać DC bo Marvel w Polsce radzi sobie bez najmniejszego problemu.

Co proponujecie na początek ?

Co na podstawie tego co Egmont ogłosił kończy się z sensem (np. Nightwing) a co jest urywane w złym miejscu (np. Aquaman) ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #463 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 13:42:43 »
Co na podstawie tego co Egmont ogłosił kończy się z sensem?
All-Star Batman
Nightwing
Green Arrow
Teen Titans
Superman
Action Comics
Liga Sprawiedliwośći

To będzie trwać dalej:

Batman
Detective Comics

Nie wiadomo też czy coś nie będzie kontynuowane w Uniwersum.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #464 dnia: Pt, 03 Maj 2019, 15:52:32 »
W Uniwersum na pewno wydadzą serie z Supermanem (widziałem już Człowieka ze stali, Supermana i Action Comics), serie związane z Justice League (ciekawe, czy doczekamy się również JL Dark oraz Odyssey) i obstawiam, że na pewno kontynuacja Batmana i Detective Comics.

Co do Aquamana i Wonder Woman to pewnie zależy od kolejnych filmów z tymi postaciami, stąd mam nadzieję, że nie do końca urwali te tematy (ja bym z chęcią poczytał WW od Wilson). No i np taki event Drowned Earth zbiera w sobie zeszyty z JL oraz Aquamana.

Najbardziej żałuję serię o Latarnikach, zwłaszcza że Morrison z powodzeniem kontynuuje temat Hala Jordana. Mnie już przez głowę przeszła chęć stworzenia petycji do Egmontu, żeby nie przerywał serii Hala Jordana (kurde tylko 3 albumy Vendittiego zostały do wydania...) i ewentualnie podpiąć pod nią Flasha (bądź co bądź ważna postać dla DC, choć ja nie przepadam) i wspomnianego Aquamana. Tylko nie wiem, w jaki sposób można byłoby coś takiego przygotować i podesłać Egmontowi
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley