Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157717 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Korn-El

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #120 dnia: So, 09 Luty 2019, 21:28:36 »

Być może gdyby poczuli oddech na karku jakiegoś drugiego wydawnictwa to ich stosunek do klienta i wydawanych przez nich tytułów diametralnie się zmienił. Może przestaliby patrzyć tylko z perspektywy opłacalności.

Ja cię doskonale rozumiem z perspektywy fana czy kolekcjonera, który po prostu chce mieć całą serię. Ale rozumiem też Egmont, który ucina serię nie przynoszące zysku, no bo po co inwestować w coś co się nie zwraca. Z radości fanów nie utrzymają wydawnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #121 dnia: So, 09 Luty 2019, 22:22:39 »
Natomiast Aquamana ma taką samą sytuację jak Flash, cały czas piszę ją Dan Abnett.
Nieprawda bo skończył na szóstym tomie i dalej pisze Kelly Sue Deconnick. Więc Egmont może skończyć na szóstym tomie jakby co.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #122 dnia: So, 09 Luty 2019, 23:17:10 »
Nieprawda bo skończył na szóstym tomie i dalej pisze Kelly Sue Deconnick.
A ile tam wyszło zeszytów? 3? być może dlatego mi to umknęło.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #123 dnia: So, 09 Luty 2019, 23:23:37 »
Ale o tym od dawna było wiadomo. Nightwinga od zeszyty 59 przejmuje Jurgens  :o I w sumie to nie wiem czy mnie to cieszy czy smuci  :):'(

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #124 dnia: So, 09 Luty 2019, 23:26:21 »
A ile tam wyszło zeszytów? 3? być może dlatego mi to umknęło.
Abnett skończył na 42 numerze Aquamana.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #125 dnia: So, 09 Luty 2019, 23:45:00 »
Ale o tym od dawna było wiadomo. Nightwinga od zeszyty 59 przejmuje Jurgens  :o I w sumie to nie wiem czy mnie to cieszy czy smuci  :):'(
Ja tam się cieszę, bo Lobdell o ile czuje się świetnie w obecnym runie Red Hooda, i widać, że ma na niego pomysł i nie jest ograniczonym tak Nightwing wyszedł mu miernie. Osobiście winię za to bardziej Didio i jego wizję i podejście do tej postaci, której Didio szczerze nienawidzi, a ukatrupić nie może. Jurgens przejmuje serie bo jego obowiązki przy Batman Beyond przejmuje Bendis. Nadal nie mogę zrozumieć czemu
Spoiler: PokażUkryj
po postrzale Dicka w głowę
nie zresetowano serii i nie zaczęto od 1.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 23:50:32 wysłana przez admin »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #126 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 00:43:36 »
Nightwing... :'(
Lubię tą postać i nawet jak po zakończeniu obecnego runu wydawanego w Polsce, poziom spada to dalej bym kupował dla postaci. Green Arrowa trochę mniej mi żal, ale też kupowałem od początku tą serię. Co poradzić...co do Nightwinga jeszcze, jako fan stylu pisania Jurgensa to ten jego run z chęcią bym przeczytał, ale pewnie nie ma szans by potem wydali to u nas...

Fan ,,majtek na głowie'' ;)

Online Cringer

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #127 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 12:34:49 »
Takie rzeczy to jak widzę tylko w Egmoncie i to całkiem ze sporą aprobatą są na porządku dziennym, bo żadne z szanujących się mangowych wydawnictw jakie śledzę nie ma takiej praktyki. JPF spokojnie mogłoby uciąć serię Bleach, zaraz po story arcu z Aizenem bo potem historia leci z jakością na łeb na szyję. Zresztą sprzedaż Bleacha też ostro pikuje w dół i kupują ją nieliczni zapaleni maniacy. Ale JPF z uporem maniaka, dalej wydaje kolejne tomy - rzadko bo rzadko, ale jednak - i dostaniemy całą ukończoną serię a nie pojedynczy story arc. Da się, da się. Gdyby mi Egmont na starcie powiedział hej wydajemy to, ale wiecie jak się źle sprzeda to kończymy na danym runie, to dwa razy bym się zastanowił czy inwestować w daną serię, czy przeznaczyć kasę na co innego. Sparzyłem się i już drugi raz tego samego błędu nie popełnię.
Tak tylko przypomnę że Egmont z uporem maniaka wydaje Armadę, która jak przyznają słabo się sprzedaje oraz cały czas kontynuują Usagiego na którym też słabo wychodzili. I tu mimo reedycji, najnowsze tomy wydali w starym formacie. No i tak się zastanawiam do którego tomu mieliby kontynuować serie które zakończenia raczej nie będą miały a słabo się sprzedają?

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #128 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 13:54:20 »
Hmm, a może Egmont planuje zmienić szyld dC Odrodzenie na Uniwersum DC po wydaniu Metal i przy tej okazji pokończyć dsne serie.

Patrzcie jak zrobili z Marvel Now 2.0:
- cześć serii zamykamy do Tajnych Wojen,
- po Tajnych Wojnach wydajemy w nowej szacie tylko te najciekawsze serie, a te których poziom spadł olewamy (jak Strażnicy Bendisa),
- niektóre tomy zachowują starą numerację  (jak Ms. Marvel) ale inne ida w nowej szacie graficznej z nową numeracją mimo, że to dalej ten sam Run (jak Spuder-Man Slotta);
- w miejsce zamkniętych serii pojawiają się nowe warte uwagi (All New Wolverine czy Old Man Logan).


Z DC można zrobić tak samo:
- Metal traktujemy jako wielki Event - odpowiednik Tajnych Wojen (zresztą Egmont wydaje to w 3 tomach jak duży Event);
- wszystkie serie do końca poszczególnych Runów wydajemy pod szyldem Odrodzenia by nie mieszać ludziom w głowach;
- po wydaniu Metal i zakończeniu poszczególnych Runów oraz wielkich wydarzeń  (ślub Batmana i 1000 numer AC) kończymy Odrodzenie w Polsce;
- po zakończeniu Runów i po Metal robimy selekcję serii i wybiersmy te, ktore zamykamy oraz te, które wydajemy dalej (ewentualnie w miejsce kilku zamkniętych może pojawią się jakieś nowe);
- te serie, które "ocalały" selekcję wydajemy w nowej szacie graficznej jako Uniwersum DC (niczym Marvel Now 2.0) - akurat zbiegnie się to z początkiem nowych runów (poza Batmanem ale to co King pisał po ślubie można spokojnie wydawać w nowej szacie jak ciąg dalszy Spider-Mana Slotta w Marvel Now 2.0).


Co sądzicie o takich spekulacjach???

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #129 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:04:01 »
Bardzo bym chciał, żeby to okazało się być prawdą. Chociaż żal Green Arrowa, to może jest promyczek na to, że (jeśli to będzie prawda) ruszy w nowej szacie.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #130 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:06:39 »
Pytanie, na ile serii jest miejsce. O ile pamiętam, to Rebirth na starcie zakładało 16 - czy to sporo, czy mało, to kwestia dyskusyjna. Załóżmy, że to granica. Trzeba przemyśleć, co ma być wydawane - w sensie kontynuacja tego, co już było, więc nie ma co liczyć, że takie tytuły pomijane jak Supergirl, Batgirl, Batwoman się pojawią. Po metalu są 3 Ligi: JL, JLO, JLD, ale jeżeli to ma wychodzić, to chyba jeszcze trzeba będzie No Justice wydać, które prowadzi do rozpadu.

Ja myślę, że można by poświecić kilka serii na rzecz jakiś DC klasyków, których ludzie bardziej oczekują niż serii, z którymi jak widać są problemu. Jeżeli Egmont patrzy na zysk, to lista must have jest dosyć długa.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #131 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:29:52 »
Pytanie, na ile serii jest miejsce. O ile pamiętam, to Rebirth na starcie zakładało 16 - czy to sporo, czy mało, to kwestia dyskusyjna. Załóżmy, że to granica.


TK we wrześniu sam powiedział, że w Odrodzenie weszli zbyt ambitnie wydając aż 15 serii (bo zaczeli 15 serii nie 16 - ten 16 komiks to był Crossover "Noc ludzi potworów", a nie początek serii).
Zatem w rachubę wchodzi zmniejszenie liczby wydawanych serii by wydawać te najlepsze i najbardziej opłacalne serie jak w przypadku Marvel Now 2.0.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #132 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:34:22 »

Ja obstawiam że Green Arrowa, Nightiwnga i Zielone Latarnie zaraz po wydaniu 7 tomu Vendittiego, już nie zobaczymy na polskim rynku, a przynajmniej ten ostatni tytuł na dość długi czas zniknie.

Przy życiu zostanie Batman Kinga, Detective Comics pewnie dociągną run Tyniona i zaczną Tomasiego ( wiem, że tam po drodze jest jeszcze ktoś inny. ) Batmany ogólnie się sprzedają więc DC ma szansę. Supka dokończą Toamsiego i zaczną Bendisa Men of Steel, a potem jedynki. JL pewnie jak się skończy ta seria wypuszczą run Snydera, ale czy dostaniemy JL: No Justice, skoro nawet Egmont nie wydał Lazarus Contract, a na Super Sons of Tomorrow spajające kilka serii też nie ma co liczyć. Pewnie Magdzie każą znowu napisać kolejne miedzy kadrami i tyle, więc też bym nie liczył na No justice. Na Dark ani Odyssey też nie liczę.
Ciekawe jaki los czeka Aquamana, Wonder Woman czy też Flasha. Sądzę jednak, że te serie utrzymają się przy życiu. Zdziwię się jeśli pójdą do kasacji. Wtedy to dostaniemy dodatkowy sygnał, że brak wystarczającego zainteresowania Rebirth na polskim rynku.

HQ i SS stawiam zakończenie tomów, po zakończeniu runów scenarzystów.

Czy wydadzą AC od Bendisa nie sądzę.
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 14:38:27 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #133 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 14:37:35 »
Ja myślę, że przy życiu zostawią te serie, na których planowane są filmy.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #134 dnia: Nd, 10 Luty 2019, 15:01:17 »
Dajcie już spokój z tą zmianą szyldu  :)
Patrzcie jak zrobili z Marvel Now 2.0:
No właśnie popatrzcie co zrobili z Marvel NOW2.0  :) Połączyli ANAD z Marvel NOW 2.0 więc tu na pewno nic nie będą rozdzielać żeby robić zamieszanie. Szósty Green Arrow to już nie jest Rebirth a u nas wychodzi jako DC Odrodzenie.

Bardzo prawdopodobną opcją jest też że zwalniają do dwóch tomów bo słaba sprzedaż albo robią miejsce na Black Label.

marzec 2 tomy:

All-Star Batman 3
Suicide Squad 5

kwiecień 2 tomy:

Green Arrow 5
Nightwing 4

plus 2 dodatkowo:

Metal 1
Action Comics 1000

Trzeba poczekać do tego co będzie zapowiedziane w lutowym pakiecie a nie spekulować bez sensu  :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Luty 2019, 15:05:21 wysłana przez JanT »