Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159132 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #960 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 09:35:54 »
Niestety olał. Mial dwie opcje wydać tak jak przypinkę albo jako drugi tom kryzysu bohaterów. Nie skorzystał z żadnej z opcji.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #961 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 13:17:18 »
A szkoda, bo to całkiem fajna historia. Na szczęście da się dostać w oryginale.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #962 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 13:30:59 »
A szkoda, bo to całkiem fajna historia. Na szczęście da się dostać w oryginale.

Też żałuję. A czytałeś tylko crossa the Price czy cały ten jakby drugi tom Heroes in Crisis ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #963 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 13:54:03 »
Cały tom.
https://www.dccomics.com/graphic-novels/heroes-in-crisis-the-price-and-other-tales

Całkiem fajny tom, no ale mi się w ogóle cały event podobał.

Offline Czarorkuk

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #964 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 14:05:00 »
Pytanie nooba do speców: Supek w aktualnym DC to postać sprzed Flashpoint? Bo Supek z New52 nie żyje? Czyli cała Liga jest z New 52  a nowy Supek nie?

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #965 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 14:23:41 »
Nie wiem, ja to nie ogarniam jak to działa, to chyba jeszcze jakiś inny, w Rebirth
Spoiler: PokażUkryj
dwóch się połączyły w jednego
.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Archie

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #966 dnia: So, 16 Październik 2021, 16:05:24 »
Pytanie nooba do speców: Supek w aktualnym DC to postać sprzed Flashpoint? Bo Supek z New52 nie żyje? Czyli cała Liga jest z New 52  a nowy Supek nie?
Spoiler: PokażUkryj
Co do Supermana to ten z New 52 był źle odbierany i nie było na niego pomysłu, więc wymyślili, że ze starego universum przeżył eS, którego my znamy i lubimy (razem z Lois i synem). Siedzieli w przyczajce i się wychylili jak Superman z New 52 umarł i przy okazji zaraz umarła też Lois z New 52. Wtedy cała Liga była z New 52, a Superman nie i wewnątrz Ligi mieli tego świadomość, że to nie jest ich Superman, ale go zaakceptowali. Później w ramach Superman: Reborn okazało się, że energia Lois i Supermana z New 52 połączyła się z naszym Clarkiem i Lois, dzięki temu stali się "kompletni" i nadpisała się rzeczywistość, więc wyszło że razem z synem byli od początku w tym nowym uniwersum. W ramach Rebirth wystartowały przygody starego eSa i po chwili był już tym "zintegrowanym".
« Ostatnia zmiana: So, 16 Październik 2021, 16:07:49 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Leyek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #967 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 02:00:55 »
@up

I niech to przeczyta ktoś spoza komiksowa. Stwierdzi, że jacyś psychole na tym forum siedzą ;)

Offline amsterdream

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #968 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 08:07:02 »
To co zrobili z Supermanem jest tak głupie, że aż przestałem czytać z nim komiksy.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #969 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 10:35:36 »
Ten cross był taki "dobry", że ja też prawie przestałem to czytać. Czy przypadkiem ta energia
Spoiler: PokażUkryj
nie powędrowała też do innych osób
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline adamarluk

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #970 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 10:56:18 »
Spoiler: PokażUkryj
Co do Supermana to ten z New 52 był źle odbierany i nie było na niego pomysłu, więc wymyślili, że ze starego universum przeżył eS, którego my znamy i lubimy (razem z Lois i synem). Siedzieli w przyczajce i się wychylili jak Superman z New 52 umarł i przy okazji zaraz umarła też Lois z New 52. Wtedy cała Liga była z New 52, a Superman nie i wewnątrz Ligi mieli tego świadomość, że to nie jest ich Superman, ale go zaakceptowali. Później w ramach Superman: Reborn okazało się, że energia Lois i Supermana z New 52 połączyła się z naszym Clarkiem i Lois, dzięki temu stali się "kompletni" i nadpisała się rzeczywistość, więc wyszło że razem z synem byli od początku w tym nowym uniwersum. W ramach Rebirth wystartowały przygody starego eSa i po chwili był już tym "zintegrowanym".

Co za bzdura.  :-\

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #971 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 11:49:05 »
Trochę średnio to wyszło. Bardziej podobał mi się koncept Supermana z innej rzeczywistości który próbował się wpasować to obecnej. Jego relacja np. z innymi członkami Ligi Sprawiedliwości. Bardzo mi się podobał motyw platajacego się w pobliżu tajemniczego Clarka Kenta. Do momentu Superman odrodzony obie serie z Kal-Elem podobały mi się bardziej.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #972 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 10:00:03 »
Czy orientuje się ktoś w jakim komiksie(-ach) z N52 lub Odrodzenie lub Uniwersum DC jest przybliżona geneza Doktora Fate'a? Celowo wskazałem bardziej współczesne komiksy, bo nie chodzi mi o serie sprzed kilkudziesięciu lat.
Obojętnie czy ongoing, czy elseworld.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #973 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 10:12:18 »
W przypadku New52 (Nowe DC Comics) polecam sprawdzić serie Earth 2. Jest to co prawda tytuł drużynowy i Ziemia 2, ale z tego co pamięta jest tam jego geneza.
Z nowyszych to seria Doctor Fate z 2016, ale jej nie czytałem, więc nie wiem czy jest tam pokazana jego geneza.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #974 dnia: Pt, 22 Październik 2021, 10:37:32 »
W przypadku New52 (Nowe DC Comics) polecam sprawdzić serie Earth 2. Jest to co prawda tytuł drużynowy i Ziemia 2, ale z tego co pamięta jest tam jego geneza.
Z nowyszych to seria Doctor Fate z 2016, ale jej nie czytałem, więc nie wiem czy jest tam pokazana jego geneza.
Dzięki!
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley