Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157774 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #90 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:03:56 »
Zamykają serie, ale przy wydaniach zbiorczych kompletują je całe, a nie wybrane runy.

Dokladnie caly czas mi o to chodzi.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #91 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:07:13 »
Zamykają serie, ale przy wydaniach zbiorczych kompletują je całe, a nie wybrane runy.
Dokladnie caly czas mi o to chodzi.
Ale jak u nas słabo schodzą te wydania zbiorcze to też zamykają. Takie trudne? :)

Otwórzcie wydawnictwo i wydawajcie charytatywnie jak nie potraficie zrozumieć najprostszych rzeczy.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #92 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:10:29 »
Niech zrobia tylko te serie dla prenumeratorow😀

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #93 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:17:48 »
A na konferencjach będą się przechwalać, że przez okres 1,5 roku wydali połowę tego, co wydali od początku swojego istnienia, czyli ponad 500 tytułów - był komiks nr 1000, a teraz jest ponad 1500, a my dalej mówimy, że oni kasują, bo za duże straty mają.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #94 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:27:01 »
W czym problem? Przecież runy danego autora są zamkniętą kolekcją. To, że następny autor będzie powoływał się na minione wydarzenia to chyba normalne. A teraz spójrzcie na Volume 1, 2, 3 etc... Większość czerpie od poprzedników, bo to normalne. Raczej nikt nie odcina się od przeszłości, chyba że mamy restart serii (ale to też tak nie do końca, przykładem jest Odrodzenie i pamięć bohaterów o wydarzeniach z New 52). I nie raz w naszym kraju wydali kompletny run danej serii, a nie całą serię.


Można lubić jakiegoś bohatera; należy cieszyć się, że się dostało cały run (a nie podziurawiony); ale po co wydawać słabiznę, która słabo się sprzedaje? Ja nie rozumiem szefostwa DC, które daje(/dawało w przeszłości) pisać czołowe serie takim ludziom jak Hitch, Humphries, Hurwitz, Tony S Daniel (uwielbiam jego rysunki!) czy ostatnio Bendis.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #95 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:37:39 »
W czym problem? Przecież runy danego autora są zamkniętą kolekcją. To, że następny autor będzie powoływał się na minione wydarzenia to chyba normalne.
Problem jest taki, że koniec runu nie oznacza końca historii i można zostać z cliffhangerem jak w przypadku DD.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #96 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:39:30 »
Ale z tym Nightwingiem i Green Arrow chyba nie ma nic takiego?

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #97 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:41:56 »
Idąc tym tropem, musieliby wydawać wszystko jak leci, a to nieosiągalne. A przecież żeby zrozumieć czasem jakieś wydarzenie, to trzeba czytać kilka serii, bo są odnośniki. Większe lub mniejsze, ale są.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #98 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:49:13 »

Można lubić jakiegoś bohatera; należy cieszyć się, że się dostało cały run (a nie podziurawiony); ale po co wydawać słabiznę, która słabo się sprzedaje? Ja nie rozumiem szefostwa DC, które daje(/dawało w przeszłości) pisać czołowe serie takim ludziom jak Hitch, Humphries, Hurwitz, Tony S Daniel (uwielbiam jego rysunki!) czy ostatnio Bendis.
Takie rzeczy to jak widzę tylko w Egmoncie i to całkiem ze sporą aprobatą są na porządku dziennym, bo żadne z szanujących się mangowych wydawnictw jakie śledzę nie ma takiej praktyki. JPF spokojnie mogłoby uciąć serię Bleach, zaraz po story arcu z Aizenem bo potem historia leci z jakością na łeb na szyję. Zresztą sprzedaż Bleacha też ostro pikuje w dół i kupują ją nieliczni zapaleni maniacy. Ale JPF z uporem maniaka, dalej wydaje kolejne tomy - rzadko bo rzadko, ale jednak - i dostaniemy całą ukończoną serię a nie pojedynczy story arc. Da się, da się. Gdyby mi Egmont na starcie powiedział hej wydajemy to, ale wiecie jak się źle sprzeda to kończymy na danym runie, to dwa razy bym się zastanowił czy inwestować w daną serię, czy przeznaczyć kasę na co innego. Sparzyłem się i już drugi raz tego samego błędu nie popełnię.

Ciekawe jak to będzie z HQ w 7 tomie pałeczkę przejmuje słaby Humphires. I teraz rodzi się pytanie czy Egmont dalej będzie brnął w ten tytuł czy jednak pójdzie do kasacji. Obstawiam to pierwsze, że nawet pomimo zmiany scenarzysty na Sama, Egmont będzie wydawać tytuł. Więc argument dotyczący słabych scenarzystów jest w moim odczuciu inwalidą, zwłaszcza, że pewnie niedługo dostaniemy Bendisowego Men of Steel.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #99 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:56:41 »
Ciekawe jak to będzie z HQ w 7 tomie pałeczkę przejmuje słaby Humphires. I teraz rodzi się pytanie czy Egmont dalej będzie brnął w ten tytuł czy jednak pójdzie do kasacji. Obstawiam to pierwsze, że nawet pomimo zmiany scenarzysty na Sama, Egmont będzie wydawać tytuł. Więc argument dotyczący słabych scenarzystów jest w moim odczuciu inwalidą, zwłaszcza, że pewnie niedługo dostaniemy Bendisowego Men of Steel.
Harley chyba sprzedaje się bardzo dobrze w naszym kraju i ma sporo fanów. Dla mnie wartościowszymi historiami byłyby te spisane na kartach Deathstroke'a (największego bad assa DC), Red Hooda, czy Tytanów, ale to moje zdanie. Jak ktoś jest fanem to i tak kupi, choćby było coś słabszego (ja kupuję Batmana Kinga mimo wszechobecnej krytyki i uważam, iż wcale tak źle nie jest, za wyjątkiem 2 tomu, choć do Snydera się nie umywa).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #100 dnia: So, 09 Luty 2019, 12:58:24 »
Ale z tym Nightwingiem i Green Arrow chyba nie ma nic takiego?
Nie wiem jak w przypadku Green Arrow, ale Nightwing ma tu zakończoną historię. Zakończenie w tym momencie (jeśli to prawda) naprawdę będzie ok, tym bardziej że ostatnia historia jest związana z historią z tomu 1.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #101 dnia: So, 09 Luty 2019, 13:02:52 »
Zakończenie w tym momencie (jeśli to prawda)
No tu https://egmont.pl/Nightwing.-Starzy-i-nowi-wrogowie.-Tom-4,15984656,p.html jest napisane jak byk "Czwarty i ostatni tom przygód Nightwinga z serii DC Odrodzenie"

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #102 dnia: So, 09 Luty 2019, 13:08:47 »
jest napisane jak byk "Czwarty i ostatni tom przygód Nightwinga z serii DC Odrodzenie"
Dlatego że numer 34 i kolejne to nie jest już DC Odrodzenie, tylko Uniwesum DC, jest to wyraźnie zaznaczone na kolejnych zeszytach tej serii.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #103 dnia: So, 09 Luty 2019, 13:11:36 »
Harley chyba sprzedaje się bardzo dobrze w naszym kraju i ma sporo fanów. Dla mnie wartościowszymi historiami byłyby te spisane na kartach Deathstroke'a (największego bad assa DC), Red Hooda, czy Tytanów, ale to moje zdanie. Jak ktoś jest fanem to i tak kupi, choćby było coś słabszego (ja kupuję Batmana Kinga mimo wszechobecnej krytyki i uważam, iż wcale tak źle nie jest, za wyjątkiem 2 tomu, choć do Snydera się nie umywa).
Ho ho o Red Hoodzie ( który gorzej się sprzedaje od Nightwina) Titans (również sprzedaż na poziomie Nightwinga) i Deathstroke'u, a także o Super Sons można pomarzyć. Piękne marzenia, bo po te serie też bym pewnie sięgnął, mam spory zapas gotówki. Tylko to co mnie insertuje, albo nie ma na rynku polskim, albo zostaje anulowane i muszę się posiłkować wydaniami zagranicznymi.
 Pytanie co z Halem i Korupsem jak obstawiacie pojedyncze tomy i dociągniecie do 7 tomu. Czy jeden pojedyńczy tom i dwa ostanie w jednym? Na Morrisona raczej nie liczcie.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #104 dnia: So, 09 Luty 2019, 13:15:00 »
Dlatego że numer 34 i kolejne to nie jest już DC Odrodzenie, tylko Uniwesum DC, jest to wyraźnie zaznaczone na kolejnych zeszytach tej serii.
Egmont będzie ciągle wydawał jako DC Odrodzenie. Szósty tom Green Arrow (które będzie razem z piątym) to też już nie jest DC Rebirth.