Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #60 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:06:10 »
Pewnie tak będą robić z Odrodzeniem, że słabiej sprzedające się serie będą kończyć wraz z danymi Runami.
Po prostu DC się słabo sprzedaje - dowodzi tego to jak mało dostajemy pozycji z przed Flashpointu (TK może sobie gadać na spotkaniach, że to wina kolekcji ale przy Marvelu są aż dwie kolekcje, a mimo to wydają po 3 tomy Klasyki Marvela na dwa miesiące, z DC jednego Deluxa na dwa miesiące przy jednej kolekcji).
Wychodzi, że Odrodzenie też się slabiej sprzedaje więc będą kończyć te serie, które mają najmniejsze wzięcie. Oby tylko Latarni i Aquamana nie skończyli po obecnych Runach. No i WW bym poczytał dalej.
Trzeba też zaznaczyć, że "All Star Batman" kończy się po trzecim tomie więc potencjalnych serii zostanie 14.


PS Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: 6 tom Arrowa od Egmontu będzie miał pojemność 6 i 7 tomu zza granicy, tak???
Podobnie będzie z Nigtwingiem.
Biorąc to pod uwagę oraz fakt braku zapowiedzi kolejnego tomu Flasha spekulujecie, że Egmont zakończy te serie, tak?
Czy jest jakieś oficjalne info od Egmontu???
Pytam bo to mój pierwszy post na nowym forum, a dodatkowo ze względu na wyjazd trochę wpadłem z obiegu.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #61 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:19:02 »
Tak sobie patrzę w necie i tam dalej czego Egmont nie wyda z tego Nightwinga i Green Arrow to podobno słabo jest. Może i lepiej że kończą  :)

No wiesz, ja kiedyś poczytałem o Lidze Sprawiedliwości z Rebirth, że słaba, mogli w ogóle nie wydawać  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #62 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:28:55 »
teoretycznie tak, ale coś strasznie boją się podać tabelek co jak się sprzedaje.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #63 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:41:01 »
TK kiedyś tłumaczył, że są niektóre serie, które po prostu musi wydawać  (najbardziej sztampowe pozycje jak Batman czy właśnie Liga), bo DC nie wystawi licencji, która pominie ich główne pozycje.
Więc przy takim Batmanie czy Lidze kwestia poziomu czy wyników sprzedażowych nie ma znaczenia.
Ale przy takich seriach jak Arrow czy Nightwing to już inna sprawa - jeśli się słabo sprzedają to, z punktu widzenia wydawcy, po co wydawać je dalej?

KamilM

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #64 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:44:58 »
Green Arrow i Nightwing.
Green Arrow odpuściłem po drugim tomie, więc dla mnie to żadna strata. Nightwinga i tak chciałem zakończyć na runie Seeleya, bo dalej to chłam.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #65 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:47:18 »
Dla mnie fakt, że wydali Nightwinga i Green Arrowa był zaskakujący. O ile Arrowa mogę zrozumieć, bo nadal ma rzeszę fanów w Polsce serial, o tyle Dick? Mieliśmy Wiecznych Batmana i Robina, Wojnę Robinów i w sumie tyle. Żałuję, że Red Hood & Outlaws z Odrodzenia nie ujrzało światła dziennego na naszym rynku. Dużo lepsza seria w segmencie Robinów ;)


Hal Jordan Vendittiego to jedna zamknięta seria. Po niej pojawił się na scenie Grant i mam nadzieję, że to też wydadzą (co nie zmienia faktu, że numeracja leci od 1, a w przypadku takiego Nightwinga to po runie Seeleya lecą dalej z numeracją. Jednakże wcale nie zdziwi mnie, gdy przerwą serię ;) ). Akurat Green Lantern to obok Batmana, Aquamana i Supermana moja ulubiona postać z JL.
« Ostatnia zmiana: Pt, 08 Luty 2019, 16:53:50 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #66 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 16:59:57 »
Mnie szkoda Green Arrowa, bardzo lubię tę postać i jakiekolwiek komiksy wydane w Polsce z tym bohaterem mają miejsce na mojej półce.

Offline Teli

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #67 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 18:00:42 »
Było już o tym w temacie Egmontu ale zwrócę uwagę na to że konstrukcja zdania nie wskazuje na zakończenie serii ale na koniec linii Odrodzenia. "ostatni tom przygód Szmaragdowego Łucznika z serii DC Odrodzenie" Owszem zakończenie Rebrith daje Egmontowi wolne pole do zamknięcia mniej lukratywnych serii ale też wcale nie zdziwię się gdybyśmy, podobnie jak dwa lata temu otrzymali katalog z wielkimi napisami: "Wielkie wydarzenie!", "Start DC Universe", "Ludzie kupujcie #1".
Wiadomo łatwiej zacząć zbierać od #1 niż od #7. Podobnie jak z MarvelNow startujemy od początku numeracji w MarvelNow 2.0. Zwykły marketing. Dający dodatkową korzyść - owszem można zacząć od #1 z nowej linii ale żeby lepiej kumać czaczę nowi czytelnicy powinni grzecznie oczyścić stany magazynowe linii poprzedzającej (choć oczywiście nie obowiązkowo :P ) I tak stworzyłem zwariowaną teorię spiskową... :P


Ps. Nawet jak coś wyleci to jest szansa że wpadnie coś nowego, może lepszego może gorszego. Ale z drugiej strony pozytywnym aspektem takiej sytuacji jest to że polski czytelnik dzięki takiej rotacji będzie miał wgląd w szerszy wymiar uniwersum DC.

Offline Teli

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #68 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 18:17:12 »
DC Rebrith 2.0  ;D

Offline Moreroms

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #69 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 18:35:18 »
teoretycznie tak, ale coś strasznie boją się podać tabelek co jak się sprzedaje.
A które z wydawnictw pokazuje tabelki? Jakoś nie zauważyłem, żeby NSC, Mucha czy KG prezentowało tabelki z wolumenem sprzedanym.
To jest poufna informacja handlowa, i nie ma obowiązku pokazywać tego typu zestawień publicznie.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #70 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 18:41:20 »
Mnie szkoda Green Arrowa, bardzo lubię tę postać i jakiekolwiek komiksy wydane w Polsce z tym bohaterem mają miejsce na mojej półce.
Ten tom co wyjdzie w kwietniu to jak mniemam to skumulowane Green Arrow vol 5 Hard -traveling hero i Green Arrow vol 6 Trial od Two Citites. GA vol6 wyszedł niedawno bo w listopadzie 2018. Ns 2019 nie ma ze strony DC ogłoszonego kolejnego numeru zbiorczego GA. Dlatego Egmont łatwo może zrezygnować z tytułu zwłaszcza, że 39 zeszyt przejmuje inny scenarzysta. Niestety jest to ze stratą dla fanów danej postaci, którzy lubią czytać daną serię niezależnie od scenarzysty.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #71 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 20:04:34 »
A które z wydawnictw pokazuje tabelki? Jakoś nie zauważyłem, żeby NSC, Mucha czy KG prezentowało tabelki z wolumenem sprzedanym.
To jest poufna informacja handlowa, i nie ma obowiązku pokazywać tego typu zestawień publicznie.
Pewnie, że nie ma, pod tajemnice handlową to można wszystko podciągnąć, tylko nie bardzo wiem co się stanie jak podadzą co z DC się jak sprzedaje, ktoś inny zacznie sprzedawać Rebirth w Polsce czy jak ? Co wnosi ta tajemnica ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #72 dnia: Pt, 08 Luty 2019, 22:20:45 »
To ze poziom spada to juz trzeba urywac serie, lubie postac i chce czytacjej przygody raz lepiej raz gorzej. No ale zapomnialem ze dzis sie licza opinie innych i jak chlam ktos napisze to 20 kolejnych to powieli zamiast samemu sprawdzic...

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #73 dnia: So, 09 Luty 2019, 07:28:28 »
To ze poziom spada to juz trzeba urywac serie, lubie postac i chce czytacjej przygody raz lepiej raz gorzej. No ale zapomnialem ze dzis sie licza opinie innych i jak chlam ktos napisze to 20 kolejnych to powieli zamiast samemu sprawdzic...
Słaba seria mało popularnej postaci/drużyny jest nieopłacalna (patrz All-Star Western) Trzeba wydawać albo serie dobre albo popularne (a najlepiej dobre i popularne) Teraz najważniejsze pytanie to co z resztą serii i czy coś dalej podwójnie :)
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 07:30:51 wysłana przez JanT »

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #74 dnia: So, 09 Luty 2019, 09:19:32 »
Słaba seria mało popularnej postaci/drużyny jest nieopłacalna (patrz All-Star Western) Trzeba wydawać albo serie dobre albo popularne (a najlepiej dobre i popularne) Teraz najważniejsze pytanie to co z resztą serii i czy coś dalej podwójnie :)
Jest nieopłacalna powiedz to Waneko kiedy wydawali serię Kuroko no Basket. Na ten tytuł był olbrzymi hype na naszym rynku więc Waneko zdecydowało się na wydanie. Ryzyko wydawało się minimalne. Co się okazało, że tytuł okazał się niewypałem i sprzedawał się poniżej oczekiwań. W sumie logicznie prosperujące wydawnictwo powinno uciąć ten tytuł w połowie, ale Waneko jednak dociągnęło do końca i to nie bagatelka 30 tomów. Nie chcieli tracić klientów, dbali o swój wizerunek, wiedzieli, że jednak są ludzie, którzy to kupują i nie chcą by się do niech odwrócili plecami, gdyby nagle tytuł zniknął z rynku. Waneko chcąc być fair zapowiedziało jednak, że po klapie mangi sportowej już raczej nie sięgnie po żaden tytuł z tej serii i na chwilę obecną wydawnictwa mangowe cały czas monitorują co się dzieje w bazie potencjalnych klientów i dobrze trafiają z nowymi tytułami. Najwyraźniej Egmont i tego nie potrafi, skoro są zmuszeni do ucięcia danego tytułu zaraz po skończeniu runu danego scenarzysty. I to ponoć nie pierwszy raz jak słyszę. Serio nie mogli badań marketingowych przeprowadzić. Skoro jeśli niektórzy twierdzą DC im wciskało dodatkowe tytułu to czemu nie sięgnęli po Batgirl czy Deathstroke'a. W samych USA te tytuły sprzedają się lepiej niż Nightwing, który często nie osiąga 30 000. Ja z Egmontem dopiero jestem od serii Rebirth, zatem stosunkowo krótko i już wyrobiłem sobie o nich niezbyt pochlebną opinie. Być może w oczach niektórych Nightwing rzeczywiście był serią, którzy po runie Seelya się stoczył po równi pochyłej. Ja czytałem tą serię dla postaci Nightwinga, która tak jak każda inna seria ma swoje lepsze i gorsze momenty. Zawłaszcza, że na polskim rynku nie dostałem innej serii Rebirth związanej z Robinami. Tima Drake'a w DC jest tyle co kot napłakał, na Red Hooda nie ma co liczyć. Bardzo chciałbym wspierać polskie wydawnictwo, ale jak mam to robić jak mi nie dają szansy, muszę zainwestować kasę w anglojęzyczne tytuły. I możecie mi wierzyć lub nie nie jestem w tym odosobniony. Wystarczy wejść na facebooka i zobaczyć, że całkiem sporo osób wkurzyła informacja o anulacji Nightwinga i Green Arrowa. Być może dostaniemy zamienniki Rebirth jak np Deathstorke czy wspomniane Titans. Ale czy smak szynki da się zastąpić kiełbasą? Nie każdy na to pójdzie. Szkoda, że imagistka społeczna wydawnictwa Egmont jest na takim, a nie innym poziomie.

Przepraszam ze ten offtop. Będę na bieżąco śledził poczynania Egmontu dotyczące serii Rebrith, o ile ta seria wydawnicza jeszcze będzie się tak nazywać.
A jeszcze, żeby nie było na dzień dzisiejszy zbieram 7 tytułów z serii Rebirth, które mnie interesują i do mnie przemawiają. Odpadają mi dwa. Szkoda, że zainwestowałem w Batmana, Detective Comics i Supermana nawinie licząc, że moje wsparcie pomoże niszowym tytułom utrzymanie się na rynku.
« Ostatnia zmiana: So, 09 Luty 2019, 09:30:25 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.