Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157780 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #945 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 13:00:01 »
Superman lepsze.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline SawiK

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #946 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 13:30:15 »
Obie fajne, Supek w sile jak w dobrych latach 80/90tych!💪🤟

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #947 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 14:33:57 »
Jeśli chodzi o współczesnego Supermana to polecam zacząć od obu tomów Drogi do odrodzenia a mianowicie Lois i Clark oraz Ostatnie Dni Supermana. Sam tom Uniwersum DC Odrodzenie można pominąć. Potem obie serie Supermana są bardzo dobre lub dobre (zależy od tomu)   
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #948 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 18:09:09 »
Ja czytałem tylko "Supermana" i zupełnie nie czułem w czasie lektury żadnych braków wynikających z nawiązań do innych serii.
"Lois i Clark" jest bardzo dobrym wprowadzeniem do niej.
"Ostatnie dni Supermana" juz niekoniecznie. W sensie nie jest to w moim przekonaniu komiks niezbędny do zrozumienia co i jak.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #949 dnia: So, 09 Styczeń 2021, 19:32:43 »
Ostatnie dni Supermana miały bardzo złą "prasę"  a wg mnie komiks jest dobry. Nie wybitny, bardzo dobry ale po prostu dobry. Faktycznie nie jest konieczny do zrozumienia serii Superman ale pokazuje co dokładnie się stało z Supermanem z tego świata.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline mefik

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #950 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 18:01:11 »
Dopiero mam zamiar zacząć przygodę z komiksami superbohaterskimi i tutaj mam problem. Czy od tej serii (np. batmana, flasha) można swobodnie wejść w ich historię (praktycznie bez żadnej wcześniejszej wiedzy oprócz obejrzenia dwóch pierwszych filmów o batmanie i kawałka serialu o flashu)? Dotychczas czytałam sobie jedynie komiksy wydawane przez nonstopcomics. Z góry przepraszam jezeli taki temat juz tutaj sie pojawil na forum, ale w lupce nie znalazlam podobnego wątku.

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #951 dnia: Cz, 27 Maj 2021, 18:59:04 »
Te komiksy są tak pisane, że możesz wziąć jakikolwiek nr 1 i czytać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #952 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:47:01 »
Podpowie ktoś ile jeszcze tomików Flasha Joshuy zostało???
Czy ten run się kończę przed Death Metal czy po? Czy może zakończenie w jakiś sposób wchodzi w skład Death Metal??? Bo wiem, że Wally po wydarzeniach z Flash Forward odgrywa ważną rolę w Death Metal i ciekawi mnie to czy to się jakoś łączy w runem Williamsona.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Sierpień 2021, 19:51:42 wysłana przez Maragast »

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #953 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:12:00 »
Ze dwa jeszcze, albo nawet za cztery.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:14:39 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #954 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:19:17 »
Run Williamsona kończy się przed Death Metal, na zeszycie 762. Potem jest specjalny tie-in do Death Metal jeszcze. Rola Walliego nie jest tak duża jak się wydaje, ale ma tam swój moment, zresztą cała czwórka Flashy. Finalnie do zakończenia runu brakuje tomów #12, #13, #14 i #15 (#16 jeśli będzie podział). Egmont i tak nie przyspieszy i musi czekać, bo brakuje ostatniego zbiorczego (zeszyty są zebrane do 755).

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #955 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 20:56:51 »
Dzięki za odpowiedź.

A mam jeszcze pytanie o numeracje - czy Flash Rok Pierwszy występuje bez numeru także w oryginalnych wydarzeniach???
Bo coś mi się kojarzy, że gdzieś widziałem zagraniczne wydanie Roku Pierwszego z numerem 12, a tom wydany u nas pod numerem 12 (Śmierć i Moc Prędkości) miał numer 13.
Pogubić się w tym można.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #956 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 21:05:59 »
Flash Rok Pierwszy występuje bez numeru. Nie wiem czemu DC nie nadało temu zbiorczemu numeru 12, ale to nie pierwszy raz kiedy zbiorcze są trochę z dupy ułożone (patrz przypadek WW z DC Odrodzenia).

Offline kelen

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #957 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 22:13:12 »
Podejrzewam, że nie dali mu numeru, żeby móc to sprzedawać też jako niezależny tom, jak inne rzeczy typu Year One (a wysoki numer w tytule by odstraszał).

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #958 dnia: Nd, 01 Sierpień 2021, 22:14:28 »
Podobnie było z Efektem Ooza w Superman Action Comics. A nawet gorzej bo w tomie 4 była zapowiedź tomu 5 który chronologicznie dział się o Efekcie Ooza który nie był w Superman Action Comics zapowiedziany.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #959 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 09:22:21 »
Dzięki promocji na Gildii uzupełniłem sobie ostatnio dziury w swojej kolekcji DC Rebirth i obecnie jestem w miarę na bieżąco  :D. Patrzę jednak na zeszyty zebrane w poszczególnych wydaniach i w serii Batman oraz Flash brakuje zeszytów #64-65. Widzę, że jest to historia zatytułowana "The Price", a z opisu wynika, że jest to jakiś aftermath do Kryzysu Bohaterów - https://dc.fandom.com/wiki/The_Price. Ale nie widzę aby było gdzieś to wydane u nas, nie ma też tego w naszym wydaniu zbiorczym KB.
Czy Egmont najzwyczajniej w świecie olał sobie ten crossover, czy ja czegoś się nie doszukałem?