Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159426 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #900 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 13:41:14 »
Hex pewnie powoli dojdzie do końca. Hitman to Literackie DC Comics  8) https://swiatkomiksu.pl/gfx/ksk/userfiles/_public/dla_biblotek/egmont_katalog_komiksy_2020.indd.pdf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #901 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 18:27:41 »
  A to jakieś pewne wieści o tym, że Egmont dał sobie spokój z tym Old DC? Kolekcja Batmana wygląda na to, że wpadła ryjem w piach. Hitman, sorry ale to pobocze świata DC a nie Route 1 i te Ptaki Nocy o których mało kto wogóle pamięta że istnieją i na dodatek jeszcze jakaś średniawka wydana pod film. Nie ma szans na wydanie dłuższych serii w formacie podobnym do tego z Marvela?
  No i ta fatalna wiadomość, że teraz Egmont będzie wydawał jakieś łajno bo musi, zresztą i tak wyboru innego nie ma. Jak sobie pomyślę, że mam jeszcze kilka tomów czytać kingowego Batmana to chce mi się płakać a jak pomyślę że po nim zaserwują mi Tyniona to dostaję mdłości. Dobrze, że jakieś ruchy w DC zaczęły się na stanowiskach autorów, niech oni tam pozbędą się w końcu ludzi wypalonych i znudzonych swoim zawodem i sobą samymi, zwłaszcza tych co w życiu nie napisali dobrej serii i dadzą szansę nawet młodym i niedoświadczonym, jeden na kilku wypali zwłaszcza jak im dadzą trochę więcej swobody. Marvel jakiś czas temu tak zrobił i napewno tego kroku nie żałuje.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #902 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 18:32:25 »
A to jakieś pewne wieści o tym, że Egmont dał sobie spokój z tym Old DC? Kolekcja Batmana wygląda na to, że wpadła ryjem w piach. Hitman, sorry ale to pobocze świata DC a nie Route 1 i te Ptaki Nocy o których mało kto wogóle pamięta że istnieją i na dodatek jeszcze jakaś średniawka wydana pod film. Nie ma szans na wydanie dłuższych serii w formacie podobnym do tego z Marvela?
Może coś będzie na MFKiG. Mogą też udawać że nic takiego nie miało być :) To nie tylko przez kolekcję Batmana ale ogólnie przez sprzedaż DC.

Offline OokamiG

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #903 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 19:28:05 »
Bo jak nie daje nic godnego uwagi,  to kupuje się zagraniczne DC.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #904 dnia: Cz, 22 Październik 2020, 20:54:42 »
byłoby super jakby z powodu małej ilości materiału źródłowego dokończyliby Hala i Korpus (myślenie życzeniowe, mniej niż 1% szans)

Ciekawe czy będzie 2 sezon Green Lanterna od Morrisona
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #905 dnia: Pt, 23 Październik 2020, 08:15:37 »
byłoby super jakby z powodu małej ilości materiału źródłowego dokończyliby Hala i Korpus (myślenie życzeniowe, mniej niż 1% szans)

Ciekawe czy będzie 2 sezon Green Lanterna od Morrisona
Dlatego ja poczekam z zakupem morrisonowego GL, aż wydadzą u nas całość. Nie chcę się naciąć jak z Halem. Nigdy tego nie przeboleję, ale nadzieja gaśnie ostatnia.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #906 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 01:42:36 »
Uff
Skończyłem Zegar Zagłady
Ale mi się podobało.
Oczywiście nie jest to klasyk na miarę Watchman (bo też nigdy nie miał być) ale bardzo fajna i wciągająca historia.
A to zakończenie - po prostu piękne i naprawdę wzruszające (może trochę cukierkowe ale akurat mi to nie przeszkadza)
Johns świetnie rozumie Supermana - po prostu idealnie uchwycił go jako symbol nadziei. I świetne było zestawienie różnic między Supkiem a Dr Manhattanem - gdzie Supek robi wszystko by każdemu pomóc, a Jon tylko obserwuje i nic nie robi.

Ostatni zeszyt po prostu MEGA - przepiękna laurka dla Supermana i świetne wyjaśnienie wszystkich zmian w Uniwersum DC

Offline Kandor

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #907 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 02:08:27 »
Oczywiście że 2.gi sezon "The green Lantern" będzie w Polsce. Myślę że to pewne na 99% i to z kilku powodów. Po pierwsze to Morrison. Po drugie oba sezony to limitowane serie, coś w rodzaju maksi-serii Toma Kinga, których, swoją drogą, est ostatnio (w USA i u nas) zatrzęsienie  :D. Kolejne numery 2.go sezonu wychodzą w USA regularnie, a zapowiedziano już jego pierwszy trejd z włączoną do niego 3-częściową mini-serią "Black Stars". Myślę, że sprzedaż albumików sezonu 1.go musiałaby być naprawdę nędzna  żeby Egmont sobie odpuścił kontynuację. Nie porównywałbym The Green Lantern z seriami regularnymi w ramach Rebirth, które u nas pozamykano, to zupełnie (imo) inne sytuacje (a i Flash jest wciąż kontynuowany).

Co do "Old DC" to ja tego Hitmana traktuję jako jego część a i "Ptaki Nocy" przecież wyszły w podobnym czasie (choć nie oszukujmy się - to póki co był taki one-shot z okazji filmu kinowego, a recenzje nie były, delikatnie ujmując, powalające). Może komiksów będzie więcej bo ja wciąż wierzę, że to rynek weryfikuje wszystko, ale spodziewaliście się jakiejść rewolucji, tomów z label "Old DC Label"?  ;D DC ma wciąż u nas DC Deluxe, a jakby nie patrzeć Animal Man (choć to komiks z początków nieodżałowanego Vertigo) będzie w grudniu pilotażowym omnibusem w Polsce.
DC Limited - że tak to nazwę -  to dobry pomysł, ale Egmont musi poczekać  na wyniki sprzedaży (w tym ewentualnego drugiego tomu), poza tym w podobnym formacie/wydaniu wychodzi Batman Noir, który był dla mnie miłą niespodzianką i  - jak dla mnie - przedruki komiksów z 1996 roku są wystarczająco "old"  :).
« Ostatnia zmiana: Śr, 28 Październik 2020, 02:23:01 wysłana przez Kandor »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #908 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:13:00 »
Oczywiście że 2.gi sezon "The green Lantern" będzie w Polsce. Myślę że to pewne na 99%
Aż takiej pewności to bym nie miał. W drugim tomie nie ma żadnych zapowiedzi (a w Lidze jest nawet bez okładki) a znając Egmont to drugi sezon to będzie 3 i 4 tom.

Może komiksów będzie więcej bo ja wciąż wierzę, że to rynek weryfikuje wszystko, ale spodziewaliście się jakiejść rewolucji, tomów z label "Old DC Label"?
Miało być więcej serii ale Egmont się z tego wycofał (i to nie są żadne domysły) Może TK coś o tym powie na MFKiG.

Online michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #909 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:19:35 »
Aż takiej pewności to bym nie miał. W drugim tomie nie ma żadnych zapowiedzi (a w Lidze jest nawet bez okładki) a znając Egmont to drugi sezon to będzie 3 i 4 tom.
Nie ma zapowiedzi, bo nie ma na obecną chwilę wydań zbiorczych. Dodatkowo jest jeszcze mini seria Green Lantern: Blackstars, którą też tworzy Morrison.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #910 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:21:52 »
Może w przerwie miedzy pierwszym, a drugim sezonem Morrisona, wrzucą run Johnsa?  ::)

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #911 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 08:51:20 »
Może w przerwie miedzy pierwszym, a drugim sezonem Morrisona, wrzucą run Johnsa?  ::)
Omniaki byłyby super. Od razu tyyyle materiału do czytania :D Mam nadzieję, że Animal Man sprzeda się dobrze i zobaczymy więcej omniaków na naszym rynku. GL Johnsa byłoby dobre na start. 3 albo 4 tomy o ile dobrze kojarzę.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #912 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 09:09:52 »
Nie skojarzyłeś żartu? :) W tej chwili szanse na te Latarnia są bardzo małe a a w omniakach to już w ogóle.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #913 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 09:40:59 »
Aż takiej pewności to bym nie miał. W drugim tomie nie ma żadnych zapowiedzi (a w Lidze jest nawet bez okładki) a znając Egmont to drugi sezon to będzie 3 i 4 tom.
Miało być więcej serii ale Egmont się z tego wycofał (i to nie są żadne domysły) Może TK coś o tym powie na MFKiG.

Jest jakby prawie jak zapowiedź.

Główna historia (przed annualem) kończy się dużym napisem Ciąg Dalszy nastąpi

Jakby nie planowali to by wycięli
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #914 dnia: Śr, 28 Październik 2020, 11:53:27 »
Omniaki byłyby super. Od razu tyyyle materiału do czytania :D Mam nadzieję, że Animal Man sprzeda się dobrze i zobaczymy więcej omniaków na naszym rynku. GL Johnsa byłoby dobre na start. 3 albo 4 tomy o ile dobrze kojarzę.

Mieliśmy już przykład jak wygląda wydawanie Latarni w naszym kraju gdzie serii z Odrodzenia nie dali rady wydać do końca (mimo, że zostały 2-3 tomy - mogli wypuścić to w dwóch takich powiększonych tomach jak Arrowa albo Nightwinga) bo tak słabo się te Latarnie sprzedawały, a wy chcecie by wydawali OGROMNY run Johnsa na pierdyliard tomów??? Nie ma szans.
Tego Morrisona wydali tylko dlatego, że to Morrison i jest w miarę krótkie.