Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 158921 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #795 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 10:26:39 »
Detective Comics 1027 będzie miał 144 strony i zawierał historie pisane przez: Grant Morrison, Scott Snyder, Brian Michael Bendis, Matt Fraction, Peter J. Tomasi, Greg Rucka, Marv Wolfman, James Tynion IV, Kelly Sue DeConnick i Tom King. Może to też oznaczać koniec Tomasiego.
Janku taki zbiór scenarzystów to z okazji tego nr 27. Chodzi o to, że równo #1000 temu zadebiutował Batman w DC. Przypomnę, że podobny zabieg był w przypadku #27 zeszytu podczas Nowego DC Comics, kiedy serie pisał Layman i nie zakończył on runu na tym konkretnym zeszycie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Czerwiec 2020, 10:34:16 wysłana przez michał81 »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #796 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 10:50:33 »
Skąd takie przypuszczenie, że run Tomasiego może się zakończyć?
Bo już sporo napisał  ;)

Niech już ogłaszają scenarzystę Batmana :)

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #797 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 11:05:30 »
Niech już ogłaszają scenarzystę Batmana :)
Ale Batmana pisze James Tynion IV. O co ci chodzi?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #798 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:14:31 »
Kończy na 100 i ma być ktoś nowy scenarzystą i Batmanem  :)

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #799 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:25:55 »
Kończy na 100 i ma być ktoś nowy scenarzystą i Batmanem  :)
A o to ci chodzi. Wątpię aby te plany były jeszcze aktualne po odejściu DiDio. Tym bardziej, że obecnie Batman pisanego przez Tyniona da się czytać, nie tak jak w przypadku Kinga, gdzie zdatne pojedyncze zeszyty do tego można policzyć na palcach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:37:08 wysłana przez michał81 »

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #800 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:35:45 »
Serio, ten Batman Tyniona nadaje się w ogóle do czytania?

Pamiętam jakieś pojedyncze zeszyty tego pana z czasów rządów Snydera i wtedy jego historyjki wydawały mi się takie jakieś wybitnie infantylne. Na tyle, ze zacząłem je omijać w wydaniach zbiorczych.

Jest lepiej czy poprzeczka oczekiwań jest już po prostu zawieszona wybitnie nisko?

Offline michał81

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #801 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:40:54 »
@gashu to nie jest nic nadzwyczajnego, ale w porównaniu do Kinga skok jakościowy jest spory. Wg mnie poziomem dorównuje pierwszym zbiorczym Detective Comics z Odrodzenia. Widać, że ma pomysł na historię.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #802 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:42:19 »
Tyniona wyszło u nas niedawno 7 tomów Detective Comics i nie jest to nic wybitnego ale całkiem spoko się czyta. A jaki jest jego poziom po Kingu to nie wiem.

Online xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #803 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:44:09 »
Mi się cały Detective Comics podobał.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #804 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 13:59:38 »
Nie kupowałem już od dawna "Detective Comics", gdyż za mało było tam w moim przekonaniu motywów detektywistycznych, a za dużo przebierańców i generalnie super-bohaterskiego łubu-dubu.

Może sięgnę ponownie po tą serię przy okazji zmiany scenarzysty na Tomasiego, którego run w Supermanie, pomimo kilku tragicznych wtop, całkiem przypadł mi do gustu. Z drugiej strony w stosunku do Batmana mam zupełnie inne oczekiwania, więc... sam nie wiem.  ;)


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #805 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 14:11:24 »
Ten Detective Comics Tyniona to jest drużynówka tak nawiasem mówiąc.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #806 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 15:01:17 »
Detectiv Comics tomy 1-7 z Odrodzenie podobały mi się o wiele bardziej niż Batman Kinga (chociaż z dorobku Kinga uwielbiam "Wojnę Żartów z Zagadkami", po prostu uwielbiam).
Dla mnie ogromnym plusem Detectiv z Odrodzenie jest to, że seria kontynuuje wątki postaci z Wiecznego Batmana oraz Wiecznych Batmana i Robina - Spoiler i Casandra.
No i wątek drużyny też spoko no bo przecież od dawna w uniwersum DC funkcjonuje Bat Rodzina i fajnie, że ktoś w końcu wpadł na pomysł by zamiast każdy sobie (jak to wcześniej było) zbudować Bat Drużynę.

Tak więc Detectiv Comics Tyniona polecam, a zwłaszcza już tym, którzy czytali Wiecznego Batmana i Wiecznych Batmana i Robina.
Przynajmniej warto sprawdzić pierwsze 2 tomy - jak się nie spopoda to wystawić na allegro, a jak się spodoba to kupić resztę.

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #807 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 15:11:25 »
No, dla mnie z kolei ta cała "Bat-Drużyna" to trochę nieporozumienie i zupełnie nie to, czego oczekuję po historiach z nietoperzem. Do serii zatytułowanej "Komiksy detektywistyczne" pasuje ona jak pięść do oka. Gdzie się podziały fascynujące zagadki kryminalne? Brud i mrok? Samotny Batman (no, ewentualnie ze wsparciem Alfreda) nad mrocznym Gotham City?

Jeżeli DC chciało już koniecznie zbudować kolejną drużynę superbohaterów to powinni sprezentować im dedykowaną serię ("Batmen", "Batvengers", czy coś w tym stylu), a flagowce z Batmanem-detektywem zostawić w spokoju.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #808 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 17:13:45 »
Wg mnie poziomem dorównuje pierwszym zbiorczym Detective Comics z Odrodzenia. 

Chodzi o ten Detective Comics, który więcej wspólnego miał z X-men, niż z Detective Comics? No to widzę, że czekają mnie kolejne chude lata jeśli chodzi o współczesne komiksy z Batmanem.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #809 dnia: Wt, 16 Czerwiec 2020, 18:40:16 »
Brud i mrok? Samotny Batman (no, ewentualnie ze wsparciem Alfreda) nad mrocznym Gotham City?

No ale przecież każdy komiks z Batmanem nie może być taki sam bo gdybyśmy mieli tylko samotnego Batmana nad mrocznym Gotham przez kolejne 75 to by było za nudne.
Batman jest na tyle bogatą postacią, że mozna go różnie przedstawiać.
Niech będzie seria czy też run gdzie jest mroczny i samotny Batman (w sumie taki był run Snydera i ta część runu Kinga po ślubie - chociaż z poziomem tu już różnie) i niech będzie seria gdzie Batman współpracuje ze swoją Bat Rodziną oraz niech co jakiś czas pojawia się taka trochę mroczna, a trochę kolorowa seria jak run Morrisona.

A co do Batmana w Detectiv Comics to już od dawna nie ma tam detektywistycznych historii - dla mnie to bardziej taka sentymentalna nazwa, bo tak się Batek pojawiał po raz pierwszy niż nazwa kierunku jakie historię mają tam trafiać (może kiedyś było inaczej ale to kiedyś)