Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157751 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #750 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 19:03:06 »
Zacząłem Rebirth. Na razie przeczytałem:

- Batman t. 1
- Green Arrow t. 1
- Superman t. 1
- Action Comics t. 1

Czy któraś z tych serii staje się później dobra albo chociaż znośna?

A która z tych serii ci się najbardziej podoba tak w ogóle? :)

Moim zdaniem Batman i Superman. Batek dopiero gdzieś tak w 3 tomie (historia ze Swamp Thingiem jest świetna), i choć te zeszyty Kinga są bardzo nierówne, mi dostarczają dobrej zabawy i trochę daleko mu od krytyki jakiej się mu przypisuje. Supek jest znośny i całkiem przyjemny (chociaż tutaj ponownie wiele osób nie zgodzi się tu ze mną, dla mnie to lepsze od wielu innych jego historii z tej dekady, choćby od Morrisona, Bendisa czy okropnego Millera). Action Comics niezbyt lubię, ale raczej to należy czytać wraz z Supermanem, te runy niestety się łączą. Green Arrow jest... Po prostu Percy nie umie zbyt pisać GA, zamiast tego lepiej sięgnąć po run Lemire'a.

Offline R~Q

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #751 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 19:41:10 »
Kurde no wiem, że początki mogą być ciężkie, early installment weirdness i w ogóle. Ogólnie pomysł na Supermana jako historię o rodzinie, dobry ojciec itd. jest fajny, mimo że to nie moje klimaty, ale pomysł niezły, natomiast w tym tomie
Spoiler: PokażUkryj
jest robot z Kryptona, który atakuje Supka duchami Kryptonian a potem walczą na Księżycu (na który Super zabiera Lois i Jona w batyskafie!!!) i on połyka Supermana oraz Krypto, ale Superman wyjmuje Krypto z robota
.

W sumie interesują mnie losy Batrodzinki i Detective Comics jeszcze przede mną (ale w tym 1. tomie Batmana... czy to jest aby na pewno ten sam Batman, Alfred i Gordon co w New 52? Mam wrażenie, że zostali wyrwani z kontekstu gdzieś z losowego roku przed Flashpointem). Ale najbardziej interesuje mnie, co jest najważniejsze dla uniwersum jako takiego i czy w ogóle cokolwiek. Batman Metal zamierzałem kupić, gdy dojdę do tego momentu w Rebirth, ale teraz nie wiem, czy chcę się męczyć.

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #752 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 08:55:24 »
Batman Kinga to, niestety, dla mnie duży zawód. Spore nagromadzenie idiotyzmów i dziwnych wątków. Zdecydowanie z Rebirth wolę Detective Comics.

Superman też jakoś do mnie nie trafia. Natomiast Action Comics jest ok. Dużo ciekawszy od Supka.

Green Arrow to nie moja bajka. Kupiłem 2 pierwsze numery, ale ten bohater kompletnie mnie do siebie nie przekonuje.

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #753 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 09:55:46 »
Spoiler: PokażUkryj
jest robot z Kryptona, który atakuje Supka duchami Kryptonian a potem walczą na Księżycu (na który Super zabiera Lois i Jona w batyskafie!!!) i on połyka Supermana oraz Krypto, ale Superman wyjmuje Krypto z robota
.

Jak dla mnie - jest to kwintesencja Supermana. Kolejne tomy obracają się w podobnych klimatach.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #754 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 12:21:59 »
Przecież dla pełnego obrazu Supermana, należy czytać obie serie :) Potraktować to jako jedną opowieść o rodzinie eSa
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline gashu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #755 dnia: Cz, 28 Listopad 2019, 12:25:39 »
Ja czytałem tylko jedną i też nieźle się bawiłem. Co więcej, "Superman" to jedyny cykl z "Rebirth" z którym wytrwałem do końca. Jest ok, o ile komuś nie przeszkadzają niedorzeczności oraz klimat kosmicznego "łubudubu".  :P

Offline szczaff

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 11 Grudzień 2019, 22:58:07 »
Superman był świetny oprócz ostatniego tomu bizzaroversum - tego się czytać nie dało.
Batmana Kinga uwielbiam. Z niecierpliwością czekam na 85 zeszyt, który już za tydzień.
Det Com Tyniona mi nie siadło zbytnio poza tomami Życie w Samotności i wzwyż. W lutym Egmont wydaje ostatni tom. Ciekawe czy anulują serię, czy zrestartują numerację tomów jak to zrobili z Supsem.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #757 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 09:25:17 »
Superman był świetny oprócz ostatniego tomu bizzaroversum - tego się czytać nie dało.
Batmana Kinga uwielbiam. Z niecierpliwością czekam na 85 zeszyt, który już za tydzień.
Det Com Tyniona mi nie siadło zbytnio poza tomami Życie w Samotności i wzwyż. W lutym Egmont wydaje ostatni tom. Ciekawe czy anulują serię, czy zrestartują numerację tomów jak to zrobili z Supsem.
Mnie się wydaje, że nie anulują z prostego powodu - to Batman. No i niedaleko do Detective Comics #1000. Być może zmienią numerację w przypadku runu Tomasiego.
Mi siadł run Tyniona i zbieram Detective Comics tylko do 7 tomu włącznie. Następne dwa odpuszczam i czekam na dalsze ruchy Egmontu. Póki co, nie zapowiada się, by wydali inne serie poza Batmanami, Supermanami, Ligą oraz Flashem (bo jest istotny dla głównego nurtu uniwersum). Myślę też, że z Harley nie zrezygnują. Nie wiem czy się cieszyć, czy nie, ale po odrodzeniowym bum, w trakcie którego zbierałem kilka serii teraz przyjdzie tzw. posucha bo zostanę jedynie przy Batmanie i Lidze.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline nori

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #758 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 09:30:10 »
Takie pytanko, z Odrodzenia było parę serii z Supkiem, teraz też tego się namnożyło. jak to się ma do siebie, co jest bezpośrednią kontynuacją czego, jak to wszystko czytać?
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #759 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 09:35:59 »
Odrodzeniowy Superman zakończył się wraz z runami Tomasiego i Jurgensa.
Dalej masz miękki restart, czy jak się to zwie. Mówiąc prostym językiem przyszedł Bendis i pisze po swojemu, choć nadal przewija się wątek rodziny eSa. Ale nie musisz znać odrodzeniowych runów, by zacząć czytać Bendisa (choć wszystko jest osadzone w tym samym kontinuum, nie jest to żaden elseworld).
Człowiek ze stali to preludium do dwóch nowych bendisowskich serii o Supku - Superman i Action Comics.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #760 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 13:39:06 »
Tu masz szczegółowy poradnik Jak czytać Supermana:
https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-supermana/

Jak interesuje Cię Odrodzenie to po prostu przewiń poradnik na nagłówek "DC Rebirth czyli Odrodzenie" - tam jest szczegółowy opis jak wszystko nalezy czytać chronologicznie.

Offline Leyek

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #761 dnia: Śr, 08 Kwiecień 2020, 22:02:26 »
Te serie co mają zresetowane numeracje (nie wiem czy to dalej ma jakąś wspólną nazwę, bo u nas chyba nie nadali temu DC Universe) czyli Justice League Snydera i Superman Bendisa nadają się do czegokolwiek? Szczególnie Supek mnie interesuje, bo po Snyderze to się niczego ponad max. 5-6/10 nie spodziewam.

Z Odrodzenie doczytałem tylko AC Jurgensa do 2 tomu (w sumie mi się podobał, ale zawsze z czymś czasowo przegrywał, choć i tak najlepszy był ten grubszy tom wprowadzeniowy). Superman Tomasiego odstraszył mnie rysunkami, a JL było w większości opinii syfne to go nie brałem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 08 Kwiecień 2020, 22:06:46 wysłana przez Leyek »

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #762 dnia: Cz, 09 Kwiecień 2020, 08:02:28 »
Kup przeczytaj i bedziesz wiedzial, nikt nie jest toba zeby wiedziec co lubisz.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #763 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 09:02:07 »
Egmont zapierdzielał z Ligą a tu jeszcze 2 grube tomy i koniec:

Tom 04:

19 The Sixth Dimension cz.1
20 The Sixth Dimension cz.2
21 The Sixth Dimension cz.3
22 The First Crisis
23 The Sixth Dimension cz.4
24 The Sixth Dimension cz.5
25 The Sixth Dimension cz.6
26 Apex Predator cz.1
27 Apex Predator cz.2
28 Apex Predator cz.3

Tom 05:

29 Jarro's Tale: A Justice/Doom Prelude
30 Justice/Doom War cz.1
31 Justice/Doom War cz.2
32 Justice/Doom War cz.3
33 Justice/Doom War cz.4
34 Justice/Doom War cz.5
35 Justice/Doom War cz.6
36 Justice/Doom War cz.7
37 Justice/Doom War cz.8
38 Justice/Doom War cz.9
39 Justice/Doom War cz.10

Potem od jedynki pierwszy tom jest pisany przez Robert Venditti a drugi zaczyna (i nie wiadomo do kiedy) Simon Spurrier. To spore szanse że będzie lepiej o Snyder/Tynion :)

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #764 dnia: Cz, 16 Kwiecień 2020, 09:59:07 »
Będzie szansa nadgonić Flasha i Harley Quinn.