Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 157751 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #720 dnia: Nd, 06 Październik 2019, 23:09:29 »
Dziś skończyłem czytać Człowieka ze Stali i po opiniach jakie spotkałem w necie jak to Bendis zniszczył postać Supermana to jestem pozytywnie zaskoczony.

Nie tylko moim zdaniem nie zniszczył ale wytoczył co najmniej 2 ciekawe ścieżki, które mnie mocno zaciekawiły i nie mogę się doczekać ciągu dalszego (a niestety najlepiej czytało mi się obie serie Supermenowe do momentu Odrodzonego, który mimo że satysfakcjonująco rozwiązał sprawę "tajemniczego Clarka Kenta" spowodował że  potem jakoś mi czegoś w obu seriach brakowało)

Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się sprawa pożarów w Metropolis i czy zostanie wyjaśnione czy Rogol-Zaar faktycznie ma coś wspólnego z zagładą Kryptona)

Zastawiam się też gdzie wcześniej spotkałem strażnika o imieniu App Ali Apsa.

Mam w zasadzie tylko jeden zarzut co do tej historii a mianowicie że nie jest w jednej albo 2 maksymalnie dwóch szatach graficznych. Jedna obrazująca czas teraźniejszy a druga retrospekcje związane z Lois i Jonatanem.

Ktoś czytał/chce o ty, albumie pogadać ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Arne

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #721 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 07:25:39 »
Wymieniony Straznik Wszechswiata App Ali Apsa pojawil sie w serii " Green Lantern" wydawanej przez Tm-Semic oraz ( chyba, bo jeszcze nie czytalem) powinien wystepowac w "Green Lantern/Green Arrow: Wloczega herosow" wydanym w ramach WKKM. Wiec byc moze spotkales sie z ta postacia w jednym z tych komiksow.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #722 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 07:40:58 »
Ja się waham jeszcze, ale myślę, że sprawdzę Bendisa. Może nie obie serie, bardziej Action ze względu na Event Leviathan.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #723 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 08:13:47 »
powinien wystepowac w "Green Lantern/Green Arrow: Wloczega herosow" wydanym w ramach WKKM.
WKKDC  ;)
Zgadza się, ma dosyć sporą rolę w tym komiksie. Z ramienia Strażników wraz z Latarnikiem i Łucznikiem udaje się w podróż po Ameryce z początków lat 70-tych - https://dc.fandom.com/wiki/Appa_Ali_Apsa_(New_Earth)

talibo

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #724 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 08:57:11 »
Jestem bardzo ciekawy jak potoczy się sprawa pożarów w Metropolis
Żebyś się nie zawiódł, ale każdy powinien przekonać się na własnej skórze  8)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #725 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 09:41:02 »
Człowiek ze Stali Nawet spoko a na pewno lepsze od ostatnich tomów Tomasiego z kolegą.

Liga Sprawiedliwości - Bez Sprawiedliwości Słabe i wymuszone.

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #726 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 09:52:22 »
@JanT, tak myślałem, że napiszesz taką opinię o tym albumie Snydera. Wiem, że ten autor nigdy Cię nie przyciągnie do siebie :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #727 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 10:29:39 »
Tego nie pisał tylko Snyder i nawet go jakoś specjalnie w tym tomie nie czuć. Snyder też coś tam dobrego napisał np Amerykańskiego Wampira :)

Czytałeś ten tom?

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #728 dnia: Pn, 07 Październik 2019, 11:57:48 »
Tego nie pisał tylko Snyder i nawet go jakoś specjalnie w tym tomie nie czuć. Snyder też coś tam dobrego napisał np Amerykańskiego Wampira :)

Czytałeś ten tom?
Dopiero będę zamawiał (raczej razem z pierwszym tomem Ligi, żeby móc przeczytać za jednym zamachem) i sam jestem ciekaw jak to wypadło jako preludium do JL. Są Batman, Deathstroke i Lobo, więc musi być dobrze :) Podzielę się na forum swoją opinią
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #729 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 08:50:36 »
Słuchajcie, powiedzcie jak to jest z tym Eventem Leviathan? Czyta ktoś to na bieżąco? Sporo opinii, że nudne, przegadane i nic się nie dzieje. Jest tak faktycznie? Bendis to ponoć mistrz dialogów. Ponadto, czasem mam wrażenie, że ludzie chcieliby non-stop action-comics, zamiast budowania psychologicznego zarysu postaci, konkretnych rozmów między bohaterami i odkrywania kolejnych części układanek.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #730 dnia: Śr, 09 Październik 2019, 16:14:38 »
Bendis to ponoć mistrz dialogów. Ponadto, czasem mam wrażenie, że ludzie chcieliby non-stop action-comics, zamiast budowania psychologicznego zarysu postaci, konkretnych rozmów między bohaterami i odkrywania kolejnych części układanek.

Stary Bendis tak, ale ten dzisiejszy? Raczej nie :)

Eventu nie czytałem, bo nie czytam eventów i na ogół ich nie lubię :P Może ktoś coś doda to rozmowy?|
Sama historia zbiera niezbyt pozytywne recenzje na goodreads:
https://www.goodreads.com/book/show/46266025-event-leviathan-2019--1
« Ostatnia zmiana: Śr, 09 Październik 2019, 16:17:25 wysłana przez Gascon200 »

Online Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #731 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 09:51:13 »
Ja właśnie chciałem zainteresować się 'twórczością' Bendisa w eSie poprzez Event Leviathan, ale coraz bardziej zaczynam się zastanawiać, czy warto tracić kasę... Gość jest jeszcze bardziej hejtowany niż King.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline xanar

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #732 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 11:34:36 »
Najlepiej kupić i przekonać się samemu są ludzie, którzy twierdzą, że Batman Kinga to najlepszy Batman ever.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline kelen

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #733 dnia: Cz, 10 Październik 2019, 18:29:21 »
Słuchajcie, powiedzcie jak to jest z tym Eventem Leviathan? Czyta ktoś to na bieżąco? Sporo opinii, że nudne, przegadane i nic się nie dzieje. Jest tak faktycznie?

Tak. Co prawda pierwszy numer jest najgorszy i potem się robi lepiej, ale i tak się ma wrażenie, jakby przez cały komiks nic się nie działo.

Offline Archie

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #734 dnia: So, 12 Październik 2019, 13:04:28 »
Słuchajcie, powiedzcie jak to jest z tym Eventem Leviathan? Czyta ktoś to na bieżąco? Sporo opinii, że nudne, przegadane i nic się nie dzieje. Jest tak faktycznie?
Niestety tak jest. Wstęp do tego eventu pisany przez Bendisa w Action Comics był dobry i zapowiadał, że Bendis stanie tutaj na wysokości zadania. Niestety kiedy przyszło co do czego to rzeczywiście ten event jest przegadany. Jest kilka fajnych momentów jak np. konfrontacja z Red Hoodem czy z drugim zespołem badającym sprawę, ale mamy tutaj masę dialogów wśród których jest sztuczna dramaturgia. Bendis strasznie na siłę chce pokazać, że każdy może być Leviathanem, ale to mu tak kompletnie nie wychodzi, że jestem w szoku. Dynamika w pierwszym zespole detektywistycznym też taka strasznie wymuszona. Przez pięć numerów wałkujemy ciągle to samo co było we wstępie prezentowanym w Action Comics. Pomysł na cały event i postać Leviathana są bardzo dobre, ale wykonanie nie wyszło Bendisowi. Całość ratują tak na prawdę mega klimatyczne rysunki Maleeva.
« Ostatnia zmiana: So, 12 Październik 2019, 13:08:29 wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."