Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159295 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #570 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 16:11:04 »
Słabe to strasznie, szkoda czasu. Po lekturze byłem na tyle zdegustowany, że parę dni później sprzedałem całość.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #571 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 16:12:26 »
Słabe to strasznie, szkoda czasu.
Nie wsadzaj kija w mrowisko  ;) Jak na Rebirth to może nie aż tak źle.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #572 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 17:13:23 »
Mogę się oprzeć tylko na przypuszczeniach, ale jestem optymistycznie nastawiony. Dlaczego? Hejtujemy mocno tomy 2 i 3 z Batmana Kinga. Ja uważam, że miały swoje momenty. Owszem, nie oceniłbym ich za wysoko, ale np. z tomy 2 lubię pierwszy zeszyt, origin Catwoman oraz historyjkę Dachy. Z tomu 3 najważniejsze są oświadczyny, lubię też zachowanie Catwoman na kartach serii Kinga, fajna jest również historyjka ze Swamp Thingiem. Te elementy przekonały mnie do zakupu całego runu. All Star może mieć więcej momentów, które mogą mi się spodobać, ale mogę się również zawieść. Dlatego zbieram informacje z każdej strony :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline rand

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #573 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 18:37:27 »
Ja kupiłem tylko pierwszy tom All Star Batman i totalnie mi nie podszedł. Strasznie to nudne, akcja nieciekawa, sam pomysł na fabułę też nie bardzo. Jedna z pierwszych pozycji które przerwałem z DC Rebirth.

Offline Jaxx

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #574 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:31:43 »
Jeżeli dobrze odczytuję, to "Człowiek ze Stali" oraz "Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości" należą do DC Rebirth. Całą linię Rebirth kompletnie odpuściłem (za dużo tego wszystkiego, gdzieś cięcia musiały polecieć) i stąd moje pytanie: czy da się to czytać osobno, bez znajomości reszty Rebirth czy też jest mocno wpięte w status quo uniwersum?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #575 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:33:06 »
Już wiadomo że zawartość jest inna bo jako scenarzystka jest wymieniona też Ann Nocenti która odpowiada za historie Classic X-Men #39/Uncanny X-Men #133 którego Visioners nie zawiera. Chyba idą od początku :)
Jednaj jest też ten zeszyt.

Jeżeli dobrze odczytuję, to "Człowiek ze Stali" oraz "Liga Sprawiedliwości – Bez Sprawiedliwości" należą do DC Rebirth.
To jest wstęp do Uniwersum.
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:38:24 wysłana przez JanT »

Offline Jaxx

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #576 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 11:46:03 »
To jest wstęp do Uniwersum.

Ok, ale czy jest sens to czytać, nie wchodząc dalej w Rebirth? Broni się jako oddzielna opowieść czy to raczej jak czytanie pierwszego rozdziału i odpuszczenie reszty?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #577 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 12:00:48 »
Z tych tomów "wychodzą" serie Supka i Lig więc bez tych serii chyba nie ma sensu czytać. Później już jest Uniwersum nie Rebirth :)

Offline Jaxx

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #578 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 12:02:28 »
Z tych tomów "wychodzą" serie Supka i Lig więc bez tych serii chyba nie ma sensu czytać. Później już jest Uniwersum nie Rebirth :)

A, ok, kumam. To odpuszczam wobec tego, dzięki.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #579 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:08:40 »
Ja bym ubrał to w słowa tak, że Rebirth nie trzeba znać, by czytać w/w przez Jaxxa tomy, bo one są wprowadzeniem do nowej serii o nazwie Uniwersum :) Jeśli planujesz zbierać to, co obecnie wydają w USA tj. Ligę i Supermana, to bierz oba tomy
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #580 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:12:34 »
Jemu chodziło o "dalej" czyli Universum.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #581 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:17:32 »
Jemu chodziło o "dalej" czyli Universum.
On pisze o Rebirth. Duże prawdopodobieństwo, że po prostu pomylił nazewnictwo i chodzi mu o obecną linię wydawniczą - dlatego ja doprecyzowałem, że to z Rebirth nie ma nic wspólnego :) Chyba trzeba będzie założyć nowy temat za niedługo.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Jaxx

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #582 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:24:13 »
Może trochę niejasno zadałem pytanie, ale chodziło mi właśnie o to - czy trzeba znać Rebirth, aby to przeczytać (czyli to, co było do tej pory) i czy stanowi to oddzielną całość, czy to tylko wstęp do czegoś rozwijanego dalej (czyli do Uniwersum). Jak to się ma do Rebirth odpowiedzi wcześniej nie dostałem (w sensie, czy ciągnie jakieś wątki, czy jest resetem - dopiero teraz Odyn doprecyzował), ale jeżeli to wstęp do czegoś więcej, to nie chcąc wchodzić w dalsze linie, nie ma sensu, bym to brał. Tak więc, dzięki za pomoc.


Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #583 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 13:27:14 »
Może trochę niejasno zadałem pytanie, ale chodziło mi właśnie o to - czy trzeba znać Rebirth, aby to przeczytać (czyli to, co było do tej pory) i czy stanowi to oddzielną całość, czy to tylko wstęp do czegoś rozwijanego dalej (czyli do Uniwersum). Jak to się ma do Rebirth odpowiedzi wcześniej nie dostałem (w sensie, czy ciągnie jakieś wątki, czy jest resetem - dopiero teraz Odyn doprecyzował), ale jeżeli to wstęp do czegoś więcej, to nie chcąc wchodzić w dalsze linie, nie ma sensu, bym to brał. Tak więc, dzięki za pomoc.
Śmiało możesz zacząć od tych pozycji, ponieważ jest to taki miękki reset. Rebirth się zakończyło. Nie dam głowy, że nie będziesz miał jakichś odwołań (mniejszych lub większych), ale to równie dobrze nie mógłbyś niczego czytać, bo wszędzie są jakieś drobne nawiązania (nawet do runów sprzed lat) :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #584 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:49:46 »
Może trochę niejasno zadałem pytanie, ale chodziło mi właśnie o to - czy trzeba znać Rebirth, aby to przeczytać (czyli to, co było do tej pory) i czy stanowi to oddzielną całość, czy to tylko wstęp do czegoś rozwijanego dalej (czyli do Uniwersum). Jak to się ma do Rebirth odpowiedzi wcześniej nie dostałem (w sensie, czy ciągnie jakieś wątki, czy jest resetem - dopiero teraz Odyn doprecyzował), ale jeżeli to wstęp do czegoś więcej, to nie chcąc wchodzić w dalsze linie, nie ma sensu, bym to brał. Tak więc, dzięki za pomoc.

Musisz mieć jako takie pojęcie o Rebirth sięgając po Man of Steel. Musisz wiedzieć kim jest Jon Kent, co to za Superman i dlaczego Lois jest jego żoną, bo tego ci komiks nie wyjaśni. Taka wiedza podstawowa z Rebith nic więcej, ale coś tam musisz wiedzieć.

Zupełnie inaczej spogląda się na ten komiks znając np event Super Sons of Tomorrow ( niestety niewydanego w naszym kraju) gdyż w tym evencie kumuluje się esencja przyszłych wydarzeń w Man of Steel, a inaczej gdy się czyta ten komiks z perspektywy osoby, która eventu nie zna. Ale możesz spróbować. Osobiście jednak nie jestem do końca przekonany czy akurat Bendisowski Superman to dobry wybór na początek przygód z Supermanem  8)
« Ostatnia zmiana: Cz, 04 Lipiec 2019, 14:51:35 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.