Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #330 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:53:16 »
Nie wiem co do dodatków, ale zakończenie Nightwinga (czytałem w oryginale) jest wg mnie dobre. Tim Seeley domknął rozpoczęte przez siebie (a nawet w Nowym DC Comics) wątki. Jeśli ktoś uważa, że zakończenie wydawania tej serii przez Egmont na tym tomie zostawi mu coś urwana to odpowiadam, że NIE. Dalsze kilka zeszytów jest ok, ale nic nadzwyczajnego, ale to co się ostatnio dzieje w serii to.... Ok, kupuje team Nightwingów, to jest ciekawy koncept, ale nie to co obecnie robi się z postacią Graysona. To już serię z New52 (Nighwing, Grayson) są dużo lepsze.

W Action Comics jest jedenaście shorciaków i raczej nic specjalnego. Reszty jeszcze nie czytałem ale graficznie jak w poprzednich tomach.
Całkowicie się nie zgodzę. Te szorciaki to bardzo dobry hołd i zarówno przedstawienie tego kim jest eS. Nie każdemu pewnie się spodoba, taki urok antologii. To co tu wypaliło nie zagrało niestety w Detective Comics #1000, który miał ostatnio premierę.
Zapowiedzi nie ma ale w Action Comics na końcu historyjki Bendisa jest "ciąg dalszy w Człowieku ze Stali"
To ciekawe jak to teraz Egmont zrobi, bo oryginalnym zbiorczym "Człowieku ze Stali" jest ta historia też wydana.  :o
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:57:31 wysłana przez majkelus81 »

Offline Gazza

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #331 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:53:39 »
A i czy Action Comics #1000 ma jakieś dodatki i jak sporo? Czy komiks się dobrze czyta?
Polecam recenzję Spoiler Included:

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #332 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:55:10 »
A AC #1000 da się czytać w oderwaniu od pozostałych przygód Supka z Odrodzenia? Wiem, że jest tam tylko kilka one-shotów różnych autorów, ale czy są one fabularnie w jakiś sposób powiązane z obecnymi wydarzeniami dotyczącymi Supka?

Więc ten, wczoraj była premiera kolejnych (i ostatnich) tomów Nightwinga
Jakoś umknęła mi ta informacja, że z kończą z Nightwingiem  :o Wiadomo dlaczego?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #333 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:58:12 »
Jeśli ktoś uważa, że zakończenie wydawania tej serii przez Egmont na tym tomie zostawi mu coś urwana to odpowiadam, że NIE.
To samo jest z Green Arrow bo akurat za tym patrzyłem.

A AC #1000 da się czytać w oderwaniu od pozostałych przygód Supka z Odrodzenia? Wiem, że jest tam tylko kilka one-shotów różnych autorów, ale czy są one fabularnie w jakiś sposób powiązane z obecnymi wydarzeniami dotyczącymi Supka?
Da się czytać spokojnie. Tylko ten shorciak Bendisa to wstęp do jego serii.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #334 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:00:53 »
A AC #1000 da się czytać w oderwaniu od pozostałych przygód Supka z Odrodzenia? Wiem, że jest tam tylko kilka one-shotów różnych autorów, ale czy są one fabularnie w jakiś sposób powiązane z obecnymi wydarzeniami dotyczącymi Supka?
Da się to jest antologia, krótkich historii, a jeszcze większa przyjemność jest z niej, kiedy zna się historię samego eSa. Poza shortem Bendisa mającym rozwinięcie w "Człowieku ze Stali" dwa napisane przez obecnych scenarzystów nie wnoszą do ich serii nic znaczącego.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:04:15 wysłana przez majkelus81 »

Offline laf

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #335 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:05:52 »
Da się to jest antologia, krótkich historii, a jeszcze większa przyjemność jest z niej, kiedy zna się historię samego eSa.
Po zakończeniu przygody z Batmanem (która będzie trwała przez kilka ładnych miesięcy) mam zamiar wziąć się za Supka właśnie, tak więc AC #1000 będzie takim miłym zwieńczeniem całości  8)

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #336 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:18:14 »
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, szczególnie za recke SI, której jeszcze nie obejrzałem :)

Jakoś umknęła mi ta informacja, że z kończą z Nightwingiem  :o Wiadomo dlaczego?

W opisie jest ''ostatni tom z DC Odrodzenie''. Albo kończą run Seleey'ego (czyli w zasadzie w najlepszym miejscu), albo będą kontynuować już pod inną linią wydawniczą ''DC Universe''.

Offline rand

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #337 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:23:20 »
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o Batman Metal? Czy to DcRebirth czy coś oderwanego, jeżeli łączy się z aktualnym Batmanem to co trzeba przeczytać wcześniej, z czym się łączy? Z góry dzięki za pomoc

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #338 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 10:29:28 »
Batman Metal nie ma wpływu na obecnie wydawane serię z Batmanem u nas. Sam event jest obecnie uznawany za kolejny z Kryzysów DC. Jest to także punkt wyjściowy do serii Ligii Sprawiedliwości, którą piszę obecnie Scott Snyder, twórca Batman Metal. A jest to szalona jazda bez trzymanki po coś w stylu odjechanych pomysłów Morrisona (który też napisał jeden z tie-inowy zeszyt), kiedy ten pisał Batmana.

Offline rand

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #339 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:05:43 »
Czyli można powiedzieć, że jest lekko po za kanonem i można czytać bez znajomości innych serii? 

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #340 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:07:54 »
Czyli można powiedzieć, że jest lekko po za kanonem i można czytać bez znajomości innych serii? 
Jest w kanonie świata DC i batmanowym. To, że King pisząc swoją serię nie odnosi się do tego to już inna sprawa. Przynajmniej się nie odnosił, bo obecnie nie czytam Batmana.

I tak, można Batman Metal czytać nie znając nic więcej. Choć jak czytałeś Batmana Morrisona to wyłapiesz do czego odnosi się Synder w kilku momentach, ale nie jest to wymagane.
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:26:08 wysłana przez majkelus81 »

Offline rand

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #341 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:39:38 »
Dzięki za pomoc. Gdzieś tam utknąłem z Batmanem Kinga i Ligą sprawiedliwości Hitcha, tak się zastanawiałem czy to nadrabiać, ale jak nie jest połączone to może sam sobie spokój. Batmana pewnie  doczytam, ale Liga sprawiedliwości czy detective comics jakoś mnie lekko zmęczyły

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #342 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:42:35 »
Dzięki za pomoc. Gdzieś tam utknąłem z Batmanem Kinga i Ligą sprawiedliwości Hitcha, tak się zastanawiałem czy to nadrabiać, ale jak nie jest połączone to może sam sobie spokój. Batmana pewnie  doczytam, ale Liga sprawiedliwości czy detective comics jakoś mnie lekko zmęczyły

I dobrze, bo to i tak są raczej w najlepszym wypadku przeciętne pozycje :P może poza Batmanem gdzie zdarzają się lepsze momenty

Offline jotkwadrat

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #343 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 12:58:40 »
Dla mnie jest dokładnie odwrotnie. Batman Kinga to, niestety, jakieś nieporozumienie. Natomiast Detective Comics całkiem miło się czyta.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #344 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 13:07:45 »
Dla mnie jest dokładnie odwrotnie. Batman Kinga to, niestety, jakieś nieporozumienie. Natomiast Detective Comics całkiem miło się czyta.

No mi Detective Comics też, chociaż dla mnie Batman się staje lepszy tak po 3 tomie, bądź w trakcie. I w sumie dla mnie sporo tytułów z DC Rebirth tak ma - Nastoletni Tytani, Hal Jordan i KZL, Aquaman, Justice League, Action Comics...