Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 158881 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #315 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 19:57:58 »
Dzięki za opinie!

Na pewno powinieneś przeczytać Droga do odrodzenia: Lois i Clark. Nie jest to obowiązkowe, ale jednak wypada.

Czytałem jak wyszło, bo tak chwalili, ale średnio podeszło. I po tym komiksie i po opiniach o pierwszych tomach Odrodzenia, stwierdziłem, że nie będę w ogóle w nie wchodził. Dopiero niedawno skusiłem się na... Batmana Kinga  ;D Chociaż pierwsze 3 tomy bardziej irytowały, to jednak już przy czwartym coś zaskoczyło i dam mu dalej szansę. Pewnie naiwnie, ale nie chce mi się wierzyć, by gość, który napisał rewelacyjnego Visiona, nie dał rady w końcu zapanować nad Batmanem. W kolejce mam Detective Comics (trochę wbrew sobie, bo nie przepadam za bat-rodziną) i WW Rucki i już na zapas myślałem, czy nie wejść w coś jeszcze. Ale widzę, że zdania o Supermanie podzielone...

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #316 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 20:12:30 »
Bat-rodzina i ich różni członkowie (Red Robin, Red Hood, Robin, Spoiler, Batgirl itd) to jedna z lepszych, która spotkała Batmana, a oni bez siebie by sobie w życiu niezbyt poradzili, co dobrze obrazuje pewien story-arc w 7 tomie :P
No i mimo wszystko ten Detective Comics jest I tak lepszy od tego z New 52.

Z pozostałych co możesz wejść to na pewno Aquaman.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #317 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 20:26:11 »
No właśnie lepszy Superman od tego z N52, czy lepszy Detective Comics od tego z N52, to średnio zachęca, bo właśnie po tych paździerzach z N52 mam alergię na współczesne DC. A jeśli te paździerze są poprzeczką, którą Rebirth przeskoczył, to też może być niewiele. Ale zobaczę jak będzie po lekturze WW i DC, jeśli będę chciał więcej, to może rozważę tego Aquamana... albo GL?

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #318 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 21:03:07 »
Mnie tam sie dobrze czyta Detective Comics z Odrodzenia. New 52 było bardzo słabe, a tu Tynion IV zrobił fajną drużynówkę i jeśli czytałeś wcześniej Wiecznego Batmana, Wiecznych Batmana i Robina, liznąłeś Batmana Snydera z New 52 to będziesz odczuwał podwójną satysfakcję ze względu na wprowadzone postaci. Ja tam nie mogę się doczekać wszystkich 7 tomów Tyniona IV, bo później Detective Comics zaczyna się powoli znowu skupiać na samym Batmanie - co oczywiście również na plus :)

8 i 9 tom Detective Comics ma dość przeciętne recenzje - nie wiem czy ktoś czytał?

Ponownie dobrze zaczyna się robić za Tomasiego. 1000 numer DC to po prostu kolekcjonerski gift, nie spodziewam się wielkich historii rozpisanych na ok. 8 stronach każda. Ale później pisze dalej Tomasi, więc jestem optymistą.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #319 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 22:11:02 »
Tynionowata Justice League Dark podobno spoko? Ktoś potwierdza?

Offline mack3

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #320 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 00:22:32 »
To odpuściłeś przed najlepszym tomem :) Całkiem fajnie mi się czytało piąty tom ale też tych wcześniejszych nie uważam za bardzo słabe.
Czy ten piąty tom można "czytnąć" na spróbowanie osobno (osobna historia) czy nawiązuję do wątków z poprzednich tomów?
(w jakiejś recenzji czytałem, że tom 3 był trochę urwany (a 4 to ponoć osobne historie), więc też się zastanawiam czy ta 5 nie nawiązuje do tomu 3?)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #321 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 06:55:29 »
Nawiązuje do wcześniejszych i ładnie zamyka wątki.

Offline mack3

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #322 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:17:31 »
Nawiązuje do wcześniejszych i ładnie zamyka wątki.
Wszystkich... czy do którychś szczególnie? Jakby nie chcialo się inwestować w całą serię, a generalnie chciało kupic tylko tom 5, to które 1-2 radziłbyś dokupić (do tego tomu 5)? :)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #323 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 14:35:44 »
Na pewno pierwszy. Ten tom 5 też nie jest jakoś specjalnie dobry ale najlepszy z serii.

Offline mack3

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #324 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 20:33:01 »
Kurcze, czyli ten najgorszy...   ???  Nic to, będę myślał. Wielkie dzięki za info.

Offline korek42

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #325 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:06:59 »
Tynionowata Justice League Dark podobno spoko? Ktoś potwierdza?
dla mnie jeden z lepszych tytułów, takie mocne 7 na 10 :) widać że historia rozpisana z głową, fajny skład, na horyzoncie już numer 9 a właściwie ciągnie fabułę i wątki z numeru 1 - osobiście bardzo polecam

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #326 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 15:54:00 »
dla mnie jeden z lepszych tytułów, takie mocne 7 na 10 :) widać że historia rozpisana z głową, fajny skład, na horyzoncie już numer 9 a właściwie ciągnie fabułę i wątki z numeru 1 - osobiście bardzo polecam
Doctor Fate, Deadman, Constantine, Man-Bat, Zatanna, Detektyw Chimp, Wonder Woman, bodajże Bagniak jeszcze się tam przewija.. Czego chcieć więcej :D
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #327 dnia: Śr, 13 Marzec 2019, 21:10:58 »
Ja ta serie biore dla samych postaci, extra team polecam.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #328 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:31:52 »
Więc ten, wczoraj była premiera kolejnych (i ostatnich) tomów Nightwinga oraz Green Arrowa. Czy faktycznie jest tak niewiele dodatków w 5 tomie GA jak w 4 tomie Nightwinga? Jak się prezentują komiksy, poziom wzrósł czy jest stały? Czy chociaż rysunki się udały? Czy są jakieś zapowiedzi w obu komiksach Rebirth z kwietnia?

A i czy Action Comics #1000 ma jakieś dodatki i jak sporo? Czy komiks się dobrze czyta?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #329 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2019, 09:50:48 »
Nightwing - zero okładek.
Green Arrow - 3 okładki i 2 reklamy  ;D
Action Comics - 25 okładek  :) Grzbiet jest kolorowy (u góry rysunek Supka coś jak w Marvel NOW 2.0) i nie pasuje do reszty odrodzenia. edit: Taki sam jak w oryginale.

W Action Comics jest jedenaście shorciaków i raczej nic specjalnego. Reszty jeszcze nie czytałem ale graficznie jak w poprzednich tomach.

Zapowiedzi nie ma ale w Action Comics na końcu historyjki Bendisa jest "ciąg dalszy w albumie Człowiek ze Stali"
« Ostatnia zmiana: Cz, 11 Kwiecień 2019, 11:10:56 wysłana przez JanT »