Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 158950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #285 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 21:51:52 »
Ja czytałem wg listy DC i nie miałem problemu

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 07:55:03 »
4 tom to tie-iny, łączące zeszyty np z Latarników, Flasha, czy Justice League i uzupełniające uniwersum DC o wydarzenia przedstawione w trzech tomach (które Egmont na pewno wyda) https://www.amazon.com/dp/1401282989/ref=emc_b_5_i
Do zrozumienia Metalu wystarczą 3 tomy, które będziemy mieli wydane :) następnie powinni wydać No Justice i Justice League Snydera, ponieważ te dwie serie nawiązują i odwołują się do Metalu i mogą być trudniejsze w odbiorze, bez uprzedniego sięgnięcia po Metal.
Nie wiem jak Dark oraz Odyssey, czy one też nawiązują do Sagi Snydera (bo tak to trzeba określić), czy można czytać jako one shoty.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 08:00:06 »
Odyssey w obecnych numerach zaczyna nawiązywać do JL, ale nie trzeba czytać JL. Jest to na tyle samodzielna historia, że nie trzeba czytać obu serii, aby zrozumieć o co chodzi w historii.

Offline Burizleif

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 08:33:15 »


Do zrozumienia Metalu wystarczą 3 tomy, które będziemy mieli wydane :)

Właśnie te 3 tomy wydania francuskiego zbierają 4 tomy oryginalne. Na plus jest to, że układają po kolei zeszyty wg chronologii (czego nie ma w amerykańskich wydaniach)

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:20:24 »
Zależy od sprzedaży. Ale plus jest taki, że przynajmniej nie trzeba było czekać cały kolejny rok na kontynuację - to jest DC Odrodzenie, nie DC Deluxe :D

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:37:50 »
Bardzo mnie ucieszyly majowe zapowiedzi :D drugi Metal tak szybko oraz Batman i Superman!
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #291 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 10:55:28 »
Czyli tak ja przypuszczałem Tytani 3 jako Odrodzenie:



"Trzeci i ostatni tom" Ale to nic nie znaczy bo potem już nie "Odrodzenie" i od jedynki.

Czyli po swojemu sobie to resetują :)
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 10:57:36 wysłana przez JanT »

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #292 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 11:03:09 »
I wreszcie nie ma tak dużej ilości wyciętych stron :P


Teen Titans Tom 3 - W oryginale 152 strony, u nas 144

Batman Tom 3 - W oryginale 160 stron, u nas 144



EDIT: Jednak nie, jest Annual 2 w Tomie 5 Batmana, a to ma jakieś 40 stron, więc chyba raczej okładek nie będzie :/
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 11:44:45 wysłana przez Gascon200 »

Offline FanEgmontu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #293 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 20:45:43 »
Nie rozumiem was, Egmont już przy zapowiedziach dc odrodzenie powiedział, że będą cieli co popadnie aby utrzymać niską cenę. Więc czemu dziwi was brak okładek?

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #294 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 20:53:44 »
Nie dziwi mnie to, ale nadal trochę martwi. W dodatku oni wycinają nawet tam gdzie nie trzeba, Efekt oza ma 168 stron, w oryginale ma ok 190. Jak specjalnie podwyższają cenę, to niech chociaż tam nie wycinają :\


I żeby nie było - nie, nie kupuję tomów z DC Odrodzenie od Egmontu, przynajmniej nie jestem hipokrytą :> (chociaż często kusi, muszę przyznać)
« Ostatnia zmiana: Cz, 07 Marzec 2019, 20:58:45 wysłana przez Gascon200 »

Offline FanEgmontu

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #295 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 21:20:04 »
Nie dziwi mnie to, ale nadal trochę martwi. W dodatku oni wycinają nawet tam gdzie nie trzeba, Efekt oza ma 168 stron, w oryginale ma ok 190. Jak specjalnie podwyższają cenę, to niech chociaż tam nie wycinają :\
Trochę mnie teraz rozbawiłeś, Największy wydawca komiksów w Polsce chyba wie lepiej co wyciąć, a co nie ;)

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #296 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 21:33:25 »
Akurat wysokości ceny Efektu Oza nie zrozumiałem.

Do tej pory ceny w ramach DC Rebirth kształtowały się następująco:

do 192 stron - 40 zł (Flash tom 1 może jednorazowy wyskok ale był)

Następnie jak było 204 strony - drugi tom Aquamana) to 50 zł.

Potem zmiana i jak było 180 stron to 50 zł

Efekt Oza miał tylko 168 stron i moim zdaniem jeśli były tam jakieś ciekawe dodatki (szkice koncepcyjne, wypowiedzi odnośnie inicjatywy Rebirth) to warto to było zachować.

Albo pozostawić cenę 40 zł.

Chyba że to ma być już standardowa cena przy tej objętości.

P.S. Na plus miałem tylko wrażenie, że papier jest jakby grubszy niż w standardowych tomach.
Czy ktoś miał podobne odczucia czy tylko mi się zdawało ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline amsterdream

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #297 dnia: Cz, 07 Marzec 2019, 23:47:33 »
Nie rozumiem was, Egmont już przy zapowiedziach dc odrodzenie powiedział, że będą cieli co popadnie aby utrzymać niską cenę. Więc czemu dziwi was brak okładek?

Mnie dziwi, że nawet w Batmanie tną.

sum41

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #298 dnia: Pt, 08 Marzec 2019, 08:40:31 »
Ludziom to  nie przeszkadza to sobie tną - przypominają mi sie czasy TM Semic gdzie był konkurs i pisało " nie wyrzucaj do kosza przeczytanego komiksu" bo coś tam trzeba było wyciąć.

Teraz też te wydania takie śmieciowe sie robią byle środek był i heja - niestety jestem w mniejszości że mi to przeszkadza.

majkelus81

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #299 dnia: So, 09 Marzec 2019, 13:34:01 »
W tym tygodniu ukazał się 9 zeszyt Doomsday Clock. W końcu zostało potwierdzone, że za powstaniem New 52 stoi Dr Manhattan, zmienił w przeszłości jedną rzecz, a to spowodowało istny efekt motyla i zmianę rzeczywistości. I tym zeszytem Geoff Johns przekonał mnie, że nie piszę kontynuacji Strażników Moore'a, tak wykorzystuje jego elementy i postacie, ale to nie jest żadna kontynuacja, ale wg mnie to kolejny Kryzys w uniwersum DC. Dodatkowo odwołuje się do historii świata DC i tylko naprawdę jego znawcy wyłapią wszystkie nawiązania jakie upchnięto w tym zeszycie. Ale przyjemnie to się czyta i zobaczenie tak dużej zjednoczonej grupy superbohaterów sprawia sporo frajdy (nawet Doom Patrol załapał się na kilka paneli :) ).