Autor Wątek: DC Rebirth/Odrodzenie  (Przeczytany 159158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #270 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 13:14:10 »
Nie oznacza to przecież, że nie wydadzą tego jednego albumu. Łączy on zeszyty ze Supermana #37-38 oraz Nastoletniych Tytanów#15. Mogą to zrobić jako crossover, skoro ma dużą wartość dla serii eSa
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Mane

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #271 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 15:42:42 »
Hej
Czy moglibyście pomóc w odnalezieni się w tym co nadchodzi w ramach DC?

Mianowicie skończyłem czytać Ligę Sprawiedliwości TOM 5 i podobno nie ma już kontynuacji? Co w takim razie powinno byc wg chronologii z USA dalej? Podobno ma pojawić się wydarzenie Batman Metal i zmienia coś w serii Odrodzenia? Trochę zaczynam się gubić bo podobno Odrodzenie miało uporządkować wszystko a teraz znowu maja być jakieś nowe restarty? Czy można to jakoś ogarnąć tak aby wiedzieć co czytać w odpowiedniej kolejności?

Obecnie czytam z DC Odrodzenie Superman, Action Comics, Batman, Detective Comics, Liga sprawiedliwości i chciałbym wiedzieć co dalej czytać aby być w jednej linii?Np Marvel ma stronkę gdzie można to wszystko fajnie ogarnąć przykładowo http://marvelcomics.pl/series/index/id/2458/Amazing-Spider-Man-vol.-4 tutaj jest pokazana cała seria Spidermana którą aktualnie zaczął wydawać Egmont i wiadomo w jakiej linii była ona wydawana i co będzie dalej z DC mam warzenie jest mega chaos.
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2019, 16:01:47 wysłana przez admin »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #272 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 16:10:42 »
« Ostatnia zmiana: Pn, 04 Marzec 2019, 16:20:54 wysłana przez JanT »

Offline Mane

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #273 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 17:16:29 »
Super, dzięki o takie coś chodziło. Oby jednak wydali wszystko ;)

Offline Darth_Simon

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #274 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 20:50:52 »
Pakiet lutowy Rebirth przeczytany i wg mnie jest fajnie.

1) Liga Sprawiedliwości mam wrażenie, że podnosi poziom z tomu na tom. Czyta mi się coraz lepiej a szczególnie mi podoba się relacja Jessici Cruz z Barrym Allenem,
Spoiler: PokażUkryj
który raz chce być jej chłopakiem a raz starszym bratem. Niby potencjalne dzieci z Jessicą stanowią kłopot bo co On powie Iris a jednak podświadomie je akceptuje i nie ma nic przeciwko ich obecności w jego życiu

2) Action Comisc: też fajnie, ale mam wrażenie, że seria straciła impet po Superman Reborn.Trzy najciekawsze moim zdaniem elementy AC już nie występują:
Spoiler: PokażUkryj
 drugi Clark kent, który dodawał element niepewności, dziwności w życiu Kal-Ela i bliskich,przemykanie Lois Lane sprzed Flashpointu do Daily Planet i ogólnie próba znalezienia dla siebie miejsca w tym świecie
oraz relacja z Lexem Luthorem, który zachowywał się jak bohater, którym chciał być, chciał nosić symbol Supermana, bo w końcu chyba uwierzył, że nie był On (ten z N52) zagrożeniem dla ludzkości. Przyjął nawet że Superman z innego świata może być "dobry" a dzięki Swoim doświadczeniom (m.in. wieczne zło) uwierzył, że na innej ziemi, inny Luthor mógł być tym złym. Rewelacyjne moim zdaniem zakończenie tomu 3 - Ludzie ze Stali gdzieś po drodze zostało zaorane. Tuż przed efektem Oza była nawet niezła współpraca tych 2 postaci. Może ten tom 6 Supermana rzuci nieco światła ale strasznie mi brakuje tej ich relacji

3) Detective Comics - seria w której wg mnie Batmana mogłoby nie być. Każdy tom skupiony na innym członku drużyny X-menów Batrodziny.Najbardziej z całej ekipy lubię w tych komiksach Clayface za jego prostolinijność, humor i autentyczną chęć poprawy.
Spoiler: PokażUkryj
Mam tylko nadzieję, że nie zaorają tego jakoś bezsensownie by znów mógł być  tym złym, jak to zrobili z Luthorem w AC

Jakie są wasze wrażenia i na jakie zapowiedziane tomy w najbliższych 2 miesiącach najbardziej czekacie ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #275 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:29:21 »
Odnośnie Action Comics mam identyczne odczucia - też mi się podobała relacja Supka z tym "nowym" Lexem.
Ogólnie to uwielbiam cały rozwój postaci Lexa począwszy od "Wiecznego Zła".


W sumie to tej relacji Supka z Lexem będzie mi brakowało bardziej w późniejszych tomach niż relacji rodzinnych Supka - już nawet by mi nie przeszkadzała tak bardzo usunięcia wątków rodzinnych Supka przez Bendisa o ile dalej by była rozwijana jego relacja z tym "nowym" Lexem.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #276 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:32:32 »

Spoiler: PokażUkryj
Mam tylko nadzieję, że nie zaorają tego jakoś bezsensownie by znów mógł być  tym złym, jak to zrobili z Luthorem w AC

Jakie są wasze wrażenia i na jakie zapowiedziane tomy w najbliższych 2 miesiącach najbardziej czekacie ?



Zaorają, tylko w trochę inny sposób niż myślisz (i w sposób który jakby działa)

Nie czytam polskich wydań, czytałem jednak w 2017/18 angielskie wydania i krótko omówię te tomy

Liga Sprawiedliwości - wciąż to nie jest dobra seria, ale cieszy fakt, że od 4 tomu Finch ma mniej do pisania, a jest lepiej. A potem nawet będzie lepiej :)

Action Comics - jest fajnie, a że Booster Gold się pojawia, komiks staje się nawet lepszy :>

Detective Comics - wciąż trzyma poziom i na ogół jest dobrze, jedna z moich ulubionych serii, pewnie dzięki temu, że jestem fanem Batrodziny xD

Z zapowiedzianych na nic zbytnio nie czekam. Nie czytałem All-Star Batmana, ani SS, ani Green Arrowa (odpuściłem po 3 tomie), a Nightwinga już dawno czytałem, i nie chce mi się zbytnio czytać kolejny raz.
Natomiast czekam na 5 Tom Detective Comics, który ma mieć premierę w czerwcu. A że Tim Drake, jedna z moich ulubionych postaci w DC (pomimo tego, że New 52 go zepsuło) będzie odgrywać dużą rolę, chętnie kupię komiks w polskiej wersji.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #277 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:36:34 »

Ja czekam na Batman w maju może się pojawi, może się pojawi również Supek. Obie pozycję zakupię.

A swoją drogą jaka jest szansa, że Egmont wypuści tie-iny do  "ślubu"  te co się zowią Prelude to Wedding.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #278 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:39:30 »
Ja czekam na Batman w maju może się pojawi, może się pojawi również Supek. Obie pozycję zakupię.

A swoją drogą jaka jest szansa, że Egmont wypuści tie-iny do  "ślubu"  te co się zowią Prelude to Wedding.


 A właśnie, Egmont zapowiedział ślub Batmana z Catwoman! :P w takim tempie 7 Tom pojawi się w 4 kwartale.

Nie oczekiwałbym tego, choć te preludia na ogół są niezłe, to jednak nie są potrzebne do zrozumienia ślubu, a Egmont też raczej tego nie wyda.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #279 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:42:38 »
A właśnie, Egmont zapowiedział ślub Batmana z Catwoman! :P w takim tempie 7 Tom pojawi się w 4 kwartale.

Nie oczekiwałbym tego, choć te preludia na ogół są niezłe, to jednak nie są potrzebne do zrozumienia ślubu, a Egmont też raczej tego nie wyda.
Idąc tym tokiem myślenia Noc Ludzi Potworów też był komiksem zbędnym. Prelude zakupię, słyszysz Egmont zakupię !
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gascon200

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #280 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:49:06 »
Idąc tym tokiem myślenia Noc Ludzi Potworów też był komiksem zbędnym. Prelude zakupię, słyszysz Egmont zakupię !

Ale to był crossover tych serii, to akurat musieli wydać. A preludia mało do ślubu wznosili, bo wyszło jak wyszło. Ale może Egmont będzie chciał coś na tym zarobić, więc pewnie wyda ten Tom.

Offline Red Fury

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #281 dnia: Wt, 05 Marzec 2019, 21:54:46 »
Ale to był crossover tych serii, to akurat musieli wydać. A preludia mało do ślubu wznosili, bo wyszło jak wyszło. Ale może Egmont będzie chciał coś na tym zarobić, więc pewnie wyda ten Tom.
W sumie nie musieli, bo bez znajomości Nocy Ludzi Potworów można spokojnie czytać Batmana czy Nightwing i nic się na tym nie traci. Prawdopodbnie wydali bo ma Batman w tytule. Np Egmont nie wydał crossa Lazarus Contract,który był dość ważny by zrozumieć 2 tom Teen Titans. Na szczęście Gosia Chudziak odwaliła kawał dobrej roboty z miedzy kadrami. Jest kolejny cross, który również częściowo jest i do Detective Comics, Supermana który się nazywa Super Sons of Tomorrow, ale pewnie również i tego Egmont nie wyda. Ale może nad Prelude się zlitują i wydadzą w końcu można to sprzedać pod marką Batmana.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Marzec 2019, 22:02:41 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #282 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 08:55:58 »
Dokładnie, bo tempo fest zwolniło od momentu wydania 4 tomu. Może szykują jakieś niespodzianki na maj i w tym roku dostaniemy jeszcze więcej pozycji z Batmanem (ja tam będę zadowolony). Prelude wspominali, że może wydadzą, kiedyś czytałem w zapowiedziach na 2019.
Liczę, że 2019/2020 wydadzą też Catwoman. Uwielbiam Joelle Jones, no i samą Kotkę :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Marzec 2019, 11:53:56 wysłana przez admin »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Odyn

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #283 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 15:47:55 »
Tak, że Egmont planuje "miękki reset" w okolicy września. Tylko mam nadzieję, że nadrobią troszkę stracone miesiące :) Będzie czas na spokojnie przeczytać każą serię tomami po kolei, bo takie czytanie 150 stron (1-1,5h rozrywki) raz na kilka miesięcy jest lekko frustrujące :D ale nie ma co narzekać, kiedyś było gorzej :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Marzec 2019, 16:28:28 wysłana przez admin »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline jed84

Odp: DC Rebirth/Odrodzenie
« Odpowiedź #284 dnia: Śr, 06 Marzec 2019, 21:25:33 »
Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś oświecił mnie w sprawie "Batman: Metal".
Próbując umknąć trzem Egmontowym wydaniom, w co musiałbym się zaopatrzyć (Comixology), żeby w podobony sposób zebrać to jakoś do kupy?
Czy jednak ten składak Egmontu jest lepszym rozwiązaniem?