Autor Wątek: DC Future State  (Przeczytany 3083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Shinue

DC Future State
« dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 08:24:55 »
Chciałem się poczuć trochę jak w USA i postanowiłem sobie zacząć czytać na bieżąco nowości z DC przy okazji nowego "resetu". W ostatnią środę 6 serii miało premierę. Poniżej moje krótkie refleksje na temat pierwszych sześciu jedynek. Oczywiście bezspoilerowo no chyba, że coś wydarzyło się na pierwszych trzech stronach komiksu.

Jeszcze jedna uwaga: zakończenia Death Metalu i Uniwersum DC są mi nieznane. Liczyłem na wspomniany wyżej reset ale Future State bardziej przypomina kolejny sezon telewizyjnego serialu. Zaczynają się nowe wątki a wszyscy bohaterowie od dawna dobrze się znają. Mimo wszystko nie jest to jakiś wielki kłopot nawet dla osoby posiadającej ogólną wiedzę na temat świata DC.

Oto mój ranking oraz szkolne oceny w skali 1-6:

6. Superman of Metropolis - Mamy tutaj motyw znany z dosyć popularnego serialu z Netflixa. Bohaterowie muszą się odnaleźć w nowej rzeczywistości w jakiej znalazło się Metropolis. Gdybym nie oglądał serialu może byłoby lepiej bo czymś bym został zaskoczony a tak wieje nudą. Ocena 3+

5. Flash - Jestem fanem serialu dostępnego obecnie na Netflixie. W komiksie Flash robi dwie dynamiczne akcje. Fajnie by się to oglądało w TV ale jak na komiks to za mało. Historia jest bezpośrednią kontynuacją poprzednich wydarzeń. Ocena 4

4. Harley Quinn - Harley robi za konsultanta pomagającego łapać ześwirowanych złoczyńców. Widzę w tej serii duży potencjał chociaż już jest dobrze. Ocena 4+

3. Next Batman - Legalną władzę w Gotham sprawuje the Magistrate czyli urzędniczo-militarna organizacja. Policja bez ostrzeżenia strzela do wszystkich zamaskowanych osób co oczywiście nie podoba się zamaskowanym bohaterom. W zeszycie znajdują się  trzy historie: Batman (ocena 4+), Katana (ocena 5) oraz Arkham Knights (ocena 4). Średnia ocena 4+

2. Swamp Thing - Zapowiada się bardzo dobrze. Historia dzieje się w postapokaliptycznym świecie i nic więcej nie napiszę by nie psuć zabawy. Liczę na dobrą serię. Ocena 5

1. Wonder Woman - Historia opowiada o podróży do hadesu. Jest wartka akcja, jest humor, są ciekawie podstawione scenerie. Chcę więcej. Ocena 5



Online Odyn

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 09:26:09 »
Z tych wszystkich serii to najbardziej ciekawi mnie Swamp Thing oraz Wonder Woman (Joelle Jones + Hades brzmi dobrze) - na pewno będę śledził recenzje dotyczące tych serii.

Bądź co bądź cieszy mnie ten przestój i zakończenie pewnego etapu wraz z Death Metalem (którego mocno wyczekuję od Egmontu). Pozwoli mi to troszkę odetchnąć od tego co było i ewentualnie po jakimś czasie rozpocząć przygodę na nowo, w nowym-starym uniwersum :) .
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline xanar

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 09:52:48 »
Tutaj jedna dziewczyna z Internetu też podsumowała te jedynki i wg nie niej szału nie ma:

https://www.facebook.com/EgzaltowanaBB/photos/a.365905993511563/3172086442893490/?type=3&theater
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Archie

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 12:29:18 »
Z tych wszystkich serii to najbardziej ciekawi mnie Swamp Thing oraz Wonder Woman (Joelle Jones + Hades brzmi dobrze) - na pewno będę śledził recenzje dotyczące tych serii.
To nie są serie, ale mini-serie. Po dwa numery. Co do Wonder Woman to podbijam założyciela tematu, bo fajnie wprowadzona nowa postać i kreowany świat dookoła niej. Po tym #1 stwierdzam, że chętnie przeczytałbym z nią ongoing. Razem z Flashem i Swamp Thingiem to są na ten moment najfajniejsze tytuły wychodzące w ramach Future State (i to WW wybija się jako najlepszy tytuł). Reszta to dla mnie nuda.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline michał81

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 12:47:17 »
To nie są serie, ale mini-serie. Po dwa numery.
Poza Future State: The Next Batman, który będzie mieć 4 zeszyty oraz Future State: Superman Vs. Imperious Lex, który będzie mieć 3.

JanT

  • Gość
Odp: DC Future State
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 13:22:42 »
Po Future State nowego Swamp Thinga też pisze Ram V. więc może być fajna seria.


Offline xanar

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 13:23:52 »
Kobieta od DC pisze, że nudne  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline amsterdream

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 21:41:45 »
Kolejny reset? ;D Że też wam się jeszcze chce śledzić to uniwersum.

Offline Nawimar III

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 12 Styczeń 2021, 22:22:39 »
Osobiście byłbym szczęśliw gdyby "Nowe DC Comics!" trwało nadal i przynajmniej przez kolejne piętnaście lat nie zawracano nam głowy resetami. Podejrzewam jednak, że spadek sprzedaży jest tak znaczny, że decydenci DC Comics nie widzą innej opcji jak właśnie tego typu ucieczki do przodu. Tyle z tego, że chociaż "Potwór z Bagien" chwilowo wciąż jest w ofercie.

Online kelen

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 00:35:01 »
Future State to nie jest reset. To chwilowa przerwa z głównego kanonu na pokazanie jednej z alternatywnej wersji przyszłości z DC (aczkolwiek część elementów ma przewijać się w "teraźniejszości" jako potencjalna podbudowa). Ogólnie to przerobiony projekt 5G, który rzeczywiście miał stać się główną linią komiksów, ale upadł wraz ze zwolnieniem Dana DiDio. Można to niejako porównać do Convergence, czy Flashpoint.

Po wszystkim wszystko wraca do ciągu dalszego sprzed przerwy. Nie jestem co prawda jeszcze po lekturze Death Metal, ale z tego co rozumiem, obecnie po prostu uniwersum jest "spatchowane" i tyle. Tego typu rzeczy w DC dzieją się regularnie, więc to nic nowego. Tak na prawdę tylko Crisis on Infinite Earth i Flashpoint zrobiły na prawdę mocniejsze zmiany, a później wprowadzano "poprawki" (jak np. Zero Hour niecałą dekadę po Kryzysie, a tak jak teraz Death Metal dekadę po New 52).

Offline Pan M

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 01:41:02 »
Ogromne spoilery na temat finału Death Metal

Spoiler: PokażUkryj
 Finał Death Metal doprowadza do następującej konkluzji. Wszystko, co wydarzyło się w przeszłości, naprawdę się wydarzyło, sprzeczne historie i wszystko inne. Ponownie istnieją nieskończone światy w multiwersum,  nieskończone multiwszechświaty we wszechświecie.  Zostaje wprowadzone DC Omniverse. Wszechświat składa się z wielu multiwersów.

Istnieje jeszcze jedna znacząca zmiana w strukturze multiwersum DC. Tam, gdzie Ziemia-0 była kiedyś centrum multiwersum, teraz istnieją dwa przeciwstawne bieguny, które tworzą centrum multiwersum. Ziemia-0 to jeden z tych biegunów, podczas gdy drugi to tajemnicza nowa planeta zwana Elseworld, która jest przy okazji mrugnięciem okiem w stronę dawnej linii wydawniczej DC trakującej o różnych wariacjach alternatywnej historii uniwersum.


Bohaterowie pamiętają świat taki, jaki istniał przed pierwszym kryzysem, jak zmieniał się dalej,  ponownie podczas Nowego 52 i tak dalej. Do tego zlikwidowano source wall, co wydaje się być istotną zmianą dla struktury całego wszechświata DC.

« Ostatnia zmiana: Śr, 13 Styczeń 2021, 01:48:55 wysłana przez Pan M »

Offline korek42

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 13 Styczeń 2021, 08:31:36 »
może jestem w mniejszości ale mi FS podeszło - ot taki przerywnik, który bardziej przypomina historie elseworld, w których DC radzi sobie więcej niż dobrze. Rysunki trzymają poziom, a co do fabuły, nie oczekujmy nie wiadomo czego, po historii która z grubsza ma zając dwa numery.

Offline michał81

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #12 dnia: Cz, 14 Styczeń 2021, 07:10:09 »
widać, że nowy Batman zadomowi się na dłużej w Uniwersum DC po zakończeniu Future State
https://www.cbr.com/next-batman-second-son-john-ridley/

JanT

  • Gość
Odp: DC Future State
« Odpowiedź #13 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 15:07:31 »
Będzie też nowy Robin Williamsona:


Online kelen

Odp: DC Future State
« Odpowiedź #14 dnia: Pt, 15 Styczeń 2021, 18:26:40 »
To jest już normalna nowa seria, która wpadnie na kwiecień, nie jest częścią Future State.