Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144060 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #450 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 19:35:14 »
Świetna prezentacja! Przychylam się do próśb o zbiorki Moore'a, Byrne i Gaimana!

Online Cringer

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #451 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 20:10:04 »
@Yossarian
właśnie mi sprzedałeś ten tomik :)

Offline Martin Eden

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #452 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 21:52:20 »
Jak to mało człowiek wie o komiksach...

Kompletnie nie planowałem zakupu, nastawiając się na jakieś prace bardziej graficznie w stylu Hellboya, jak Zagłada Gotham, które kiedyś w ogóle mi nie podeszło.
A tutaj przegapiłbym takie coś. Wow.

Yossarian, zrobiłeś tym postem więcej promocji temu tytułowi, niż sam Egmont do tej pory. Choć to ostatnie może wkrótce się zmieni, bo tylko dziś wrzucili na swoim FB 4 posty, jakby chcieli nadgonić dekadę nieistnienia w social mediach :D

Tak z ciekawości, jakie tłumaczenie jest bliższe oryginałowi: "gazownia" czy "gaz śmierci"?

Yossarian

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #453 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 22:28:43 »
Przychylam się do próśb o zbiorki Moore'a, Byrne i Gaimana!

Zupełnie zapomniałem o Gaimanie! To jego też poproszę :)

Kompletnie nie planowałem zakupu (...) A tutaj przegapiłbym takie coś. Wow.
właśnie mi sprzedałeś ten tomik :)

Napiszcie do Egmontu, że kupiliście dzięki mnie, to może mi jakaś prowizja od sprzedaży skapnie ;)

Tak z ciekawości, jakie tłumaczenie jest bliższe oryginałowi: "gazownia" czy "gaz śmierci"?

Historia jest o gościach produkujących halucynogenny gaz. Tytuł angielski to "The Gasworks", więc bliżej oryginału na pewno jest "Gazownia". Ale "Gaz śmierci" też pasuje, ładnie spina się z finałem opowiadania i chyba brzmi lepiej. To fundamentalny spór - czy tłumaczenie ma być piękne czy wierne :) Mamy na forum tłumaczy, to niech oni odpowiedzą ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Październik 2020, 22:30:39 wysłana przez Yossarian »

Offline Castiglione

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #454 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 22:43:20 »
Mnie się bardziej podoba "Gazownia". Proste i klarowne. "Gaz śmierci" brzmi jakby wydawca stwierdził, że koniecznie musi być bardziej cool.

Offline death_bird

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #455 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 23:38:50 »
"Gaz śmierci" brzmi mi bardziej wiktoriańsko.  8)
W efekcie ta wersja akurat tak jakby się z Sherlocka Holmesa urwała.

Po tej "nieszczęsnej" (  ;) ) prezentacji też mam teraz myślówę co z tym fantem robić.
Listę wrzesień/październik miałem już ułożoną, zamkniętą i - co najważniejsze - oswojoną a na życzenia choinkowe jeszcze za wcześnie.  ::)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline amsterdream

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #456 dnia: Pt, 02 Październik 2020, 23:43:48 »
@Yossarian
właśnie mi sprzedałeś ten tomik :)

+1

Myślałem, że to będzie zbiór samych historii z Batmanem w stylu Zagłada Gotham (nie trawię tego komiksu) a tu jakieś fajne rzeczy z Supkiem z początku lat 90-tych.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Październik 2020, 23:45:20 wysłana przez amsterdream »

Offline PawelC

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #457 dnia: So, 03 Październik 2020, 19:15:53 »
Dokładnie, jeśli ktoś dobrze wspomina Supka z czasów 91/92 (mniej więcej), to to jest bardzo fajna pozycja. Historie o Kryptonie dają radę, dodatkowo Batman Sanctum plus reszta. Dla mnie te komiksy napisane są tak klasycznie (aka lekko "ramotkowo"), sporo tekstu, mniej efekciarstwa i nawalanki niż we współczesnych SH, nieco poważniejszy nastrój. Dla mnie same zalety :).

To trochę jak z kinem akcji, jak ktoś woli Brudnego Harrego od Szybkich i Wściekłych (czy co tam teraz wychodzi) to jest to pozycja dla niego.

Offline perek82

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #458 dnia: So, 03 Październik 2020, 19:33:33 »
To chyba mi się spodoba
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Online Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #459 dnia: So, 03 Październik 2020, 20:45:14 »
Kurcze. Nie planowałem kupować
 Ale zawartość tomu jest taka zachęcająca że chyba się skuszę. Szkoda że nie wyszło we wrześniu. Październik taki zapchany.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline KubciO

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #460 dnia: So, 03 Październik 2020, 21:42:44 »
A fanowi Mignoli, który nie czyta SH, można polecić?

Offline OokamiG

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #461 dnia: So, 03 Październik 2020, 22:20:49 »
A Hellboy to supehero?

Offline PawelC

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 04 Październik 2020, 19:05:51 »
A fanowi Mignoli, który nie czyta SH, można polecić?

To zależy czy oczekuje kreski takiej jak w Hellboy'u. Zbiór DC to wczesny etap kiego kariery i wizualnie to właściwie zalążki jego autorskiego stylu. Okłada jest w tej kwestii nieco myląca i właściwie chyba tylko Sanctum może się kojarzyć z jego współczesną kreską.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #463 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 16:36:48 »
Jestem trochę rozczarowany wykonaniem Authority. Poprzednie komiksy z WildStorm (Śpioch, Planetary) miały charakterystyczny grzbiet mówiący o tym, że to ten sam świat. Tutaj grzbiet jest po prostu czarny  :(

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #464 dnia: Wt, 10 Listopad 2020, 16:47:38 »
że taki:

Twój komiks jest lepszy niż mój