Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139823 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #405 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:11:14 »
Trzeba trzymać kciuki za kolejne filmy WB i oczywiście ich pozytywny odbiór wśród fanów. Nie jestem jakimś wielkim fanem Wonder Woman, ale film mi się podobał, liczę że "dwójka" będzie jeszcze lepsza, a Egmont na pewno coś przygotuje  ztej okazji. Być może w końcu fani doczekają się tomu 3 Rucki w Deluxie.
Ciekawe, czy z okazji Snyder Cut coś wydadzą hehe

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #406 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:13:41 »
WW też lubi TK i dlatego mamy we wszystkich formatach  :) Nie wiem też skąd ta myśl że trzeciego tomu w DC Deluxe nie będzie? Myślę że seria Wilson w Uniwersum też może się pojawić.
Myślę, że jakby miała by być to byśmy już ją dostali. Pierwszy tom wyszedł 7 miesięcy temu. Superman i Ligę sprawiedliwości lecą prawie równo z oryginałami. Sam Kołodziejczak mówił ostatnio, że jeśli czegoś nie wydają równo, albo z małym odstępem to ludzie kupują oryginały. Szansa zawsze jest np. na premierę filmu, ale ani tej serii, ani 3 tomu Rucki nie ma w zapowiedziach na ten rok.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #407 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:15:25 »
Jeszcze są 3 tomy Wonder Woman Earth One Morrisona. Takie coś 3 w 1 też ma spore szanse na DC Deluxe.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #408 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:15:49 »
Ciekawe, czy z okazji Snyder Cut coś wydadzą hehe
W końcu fani umilkną, bo dostaną to czego chcieli. Ciekawi mnie jak oni chcą to zmontować by wszystko grało. Chyba dorobią komputerowo. Nie wierzę, że jest tyle materiału nakręconego, który się nie ukazał. Będą musieli nakręcić na nowo część scen albo zrobią je komputerowo hehe
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Juby

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #409 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:19:45 »
@Juby
Podałem ci wcześniej przykład Superman. Sprawdź sobie serię z Odrodzenia i obecnie wychodzące.

Sprawdziłem. Względem pierwszych tomów z 2017 (ponownie, to 3 lata, duh!) ceny wzrosły, bo po drodze Egmont obrał zasadę, że od 150, czy 156 str. będzie dawał cenę 49,99 zł, anie 39,99 zł (choć nie przy wszystkim, Batman kontra Deathstroke o takiej liczbie stron 2 miesiące temu wyszedł za 39,99 zł). Reszta wychodzi za tyle, za ile wychodziła, chyba że jest obszerniejsza, wtedy za 49,99 zł, lub nawet za 69,99 zł. Nie widzę tu żadnych zmian względem ubiegłego roku, jeśli ceny są wyższe, to ze względu na obszerniejszy tom
https://egmont.pl/Superman.-Imperius-Lex.-Tom-6,17096706,p.html#details

A najbliższy Detective Comics będzie za 39,99 zł, bez zmian od 2017. Kolejny już za 49,99 zł, ale nie wiem ile będzie liczył stron, jeśli 156, lub więcej, to też nie widzę żadnego wzrostu.

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #410 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 10:20:14 »
W końcu fani umilkną, bo dostaną to czego chcieli. Ciekawi mnie jak oni chcą to zmontować by wszystko grało. Chyba dorobią komputerowo. Nie wierzę, że jest tyle materiału nakręconego, który się nie ukazał. Będą musieli nakręcić na nowo część scen albo zrobią je komputerowo hehe
Materiał na pewno spokojnie mają. W końcu w postprodukcji całe mnóstwo scen wypada z finalnego dzieła. Zmarłą Carrie Fisher też dorzucili do ostatnich Star Warsów i w sumie bardzo zgrabnie to wyszło.

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #411 dnia: So, 23 Maj 2020, 16:24:06 »
Wiem, że ciężko to znaleźć w Googlach, dlatego chętnie pomogę, w skład tego tomu wchodzą: THE WORLD OF KRYPTON #1-4, ACTION COMICS ANNUAL #2, SUPERMAN #18 and 23, BATMAN: LEGENDS OF THE DARK KNIGHT #54, BATMAN: GOTHAM KNIGHTS #36, SWAMP THING ANNUAL #5, PHANTOM STRANGER #1-4

A nawet podają, że jeszcze więcej, ale to pewnie galeria okładek, czy coś takiego. Legends of the Dark Knight 54 to kultowy u nas Sanctum!

Tutaj opisane dokładniej zawartości poszczególnych składowych: https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/dc-universe-by-mike-mignola/

Średnio to wygląda, dla Sanctum (które mam z TM-Semic) i okładek trochę szkoda wydawać dobre kilka dych. Jeszcze ten Phantom Stranger mnie ciekawi, ale to tylko jako ciekawostka.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #412 dnia: So, 23 Maj 2020, 16:37:23 »
No rzeczywiście, trochę mój entuzjazm siadł po przeczytaniu tego tekstu. Na pewno kupię ten album, ale coś czuję, że po lekturze też będę narzekał, że...

Cytuj
nim nie ma „Zagłady Gotham” (mocno inspirowanego Lovecraftem elseworldu Batmana) i oczywiście „Batmana: Gotham w świetle lamp gazowych” (klasycznego elseworldu, łączącego XIX-wieczną scenografię z opowieścią o Mrocznym Rycerzu).

Ale wciąż liczę, że pójdą za ciosem i wydadzą te antologie Moore'a i Gaimana 8)

Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #413 dnia: So, 23 Maj 2020, 17:21:31 »
A mój entuzjazm znacznie wzrósł. Zagładę Gotham mam w ramach WKKDC i średnio mi się podobało. Z opisu wynika że bedzie dużo świata około Supermanowego autorstwa m.in. Johna Byrne'a.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #414 dnia: So, 23 Maj 2020, 17:39:55 »
Średnio bo duble z TM-Semic?

Ja podzielam entuzjazm kolegi wyżej  :)

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #415 dnia: So, 23 Maj 2020, 17:57:41 »
Średnio, bo zbieranina i brak najlepszych rzeczy (W świetle lamp.. to raptem kilkadziesiąt stron), a dubel z TMSemic to najmocniesza część zbioru.

Chociaż w sumie to „The World of Krypton” też może być ciekawe (dopiero potem o nim doczytałem, bo najczęściej takie recenzje czytam od końca :) ).

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #416 dnia: So, 23 Maj 2020, 18:02:51 »
Galeria okładek Mignoli to też nie lada rarytas!

Ostatnio delektowałem się pokaźną galerią okładek Bollanda w Batman Noir: Zabójczy żart, a tych Mignoli ma być jeszcze więcej.

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #417 dnia: So, 23 Maj 2020, 18:59:38 »
Może Egmont dołoży Lampy?

edit: W Mad Love dołożyli zeszyt to może tu też da radę :)
« Ostatnia zmiana: So, 23 Maj 2020, 19:19:05 wysłana przez JanT »

Offline PawelC

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #418 dnia: So, 23 Maj 2020, 19:04:24 »
Jeżeli ktoś lubi Supermena z okresu jaki wydawało TM-Semic w latach  ok. 92-93 to te historie z ze zbioru DC by Mignola są ... Super :).

Mnie ogólnie Superman nie interesuje ani trochę, ale mam sporo sentymentu do historii z konkretnie tamtego okresu właśnie dzięki Semicom. Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony jak przyjemnie mi się czytało.

Offline mack3

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #419 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 02:01:44 »
Może Egmont dołoży Lampy?
Też miałem taką nadzieję na początku, ale cena na to niestety nie wskazuje. Choć nadzieja umiera ostatnia... Wielka szkoda, bo jak nie teraz dać wznowienie tego komiksu to kiedy...

Dla mnie osobiście zbiorek od początku był mocno średni (średni nie znaczy, że zły). Sanctum było spoko, ale mam to w TM-Semic (a już nie raz się przekonałem, że te stare komiksy w tych nowszych wersjach - na kredzie - czyta mi się po prostu gorzej niż nawet na "nienajlepszej" jakości semicowym offsecie (może to wpływ nostalgii?), więc dla mnie to downgrade'y i z tego powodu raczej nie dubluję Semików, ponadto pewnie tłumaczenie będzie gorsze), ciekaw jestem tego World of Krypton i Supka - chętnie zobaczę Mignolę w stylistyce zupełnie innej niż hellboyowa... ale w każdym razie cudów nie oczekuję.

Swoją drogą szkoda, że na 7 Deluxów z tego roku tylko cały 1 (!) to Deluxe z bohaterami DC i starszy niż 6 lat (czyli coś, co - miałem nadzieję - będzie solą tej serii)
« Ostatnia zmiana: Nd, 24 Maj 2020, 02:08:09 wysłana przez mack3 »