Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 143789 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Juby

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:01:49 »
Przed wakacjami żadna kolekcja nie wyjdzie. Poza tym trzeba pamiętać o panującej sytuacji.

Wiem, pisałem tylko o moich odczuciach. Realnie typuję wrzesień / październik na start kolekcji. ;)

Ja to się zastanawiam, co zrobicie jak kolekcja będzie kosztowała więcej niż 40 zł, np. w granicach 50-60?
Ceny skoczyły, widać to po komiksach Egmontu, więc raczej nastawcie się na większy wydatek.

Jak to, co zrobimy? Nic. Będziemy kupować za tyle, za ile ruszy. Z tym, że w wyższy koszt nie wierzę, a wzrostu cen w komiksach Egmontu nie widzę, w ich nowym katalogu wszystko od DC kosztuję tyle, ile kosztowałoby rok-dwa temu. Jeśli kolekcja by podrożała, to myślę, że max. o 5 złotych na tomie.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Maj 2020, 09:03:45 wysłana przez Juby »

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #376 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:02:03 »
Szczerze, to myślałem, że Egmont ograniczy liczbę wydań miesiecznych do tej podobnej z maja, kiedy wyszło o połowę mniej zapowiedzianych wcześniej komiksów. A tu wręcz przeciwnie!
Ludzie siedzą w domach, to i na czytanie mają więcej czasu  :). Jak kupka wstydu zaczyna mi maleć, to mam silną i oczywiście nieprzymuszoną wolę na jej powiększenie  ;)

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #377 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:03:19 »
Ja też ostatnio tylko kupuję, a kupka rośnie :D nie mam czasu czytać, bo remont mieszkania na głowie
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #378 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:04:48 »
A wzrostu cen w komiksach Egmontu nie widzę, w nowym katalogu wszystko od DC kosztuję tyle ile kosztowałoby rok-dwa temu.
No nie, wzrost cen jest ewidentny. Thorgal, Smerfy, co do Odrodzenia czy Marvel Now też swego czasu zrobili selekcję, że komiksy od iluś tam stron są droższe. To tylko przykłady na szybko z głowy.

Juby

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #379 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:10:23 »
Thorgal i Smerfy są z DC Comics? Nie wiedziałem.

Spojrzałem na nadchodzące numery z Odrodzenia, widzę DC Deluxe, Black Label, Noir, itd. i nie dostrzegam żadnego wzrostu cen. W 2012 zwykłe wydania 192-stronicowych Batmanów kosztowały 89,99 zł, Egmont mimo pandemii nie wrócił nawet do takich cen.

Offline Teli

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #380 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:11:52 »
A ja po cichu liczę że kiedyś Egmont wyda "Batwoman Elegy" czy "Batgirl of Burnside" bo to całkiem niezłe komiksy, a przedrostek "Bat" w tytule może sprzedaż nieco nakręcić. Zresztą pojawiające się w Deluxe coraz to nowe pozycje z tego okresu nastawiają mnie optymistycznie.

Co do kolekcji to mam do niej mieszane uczucia po pierwsze to co Eaglemoss reprezentował sobą w WKKDC (od strony technicznej) jakoś się do nich zraziłem inna sprawa że kolekcja zafunduje nam pocięte runy, wiele dubli oraz wspaniałą wymówkę dla T.K. "Nie wydamy bo kolekcja". Już pominę fakt że kolekcje są nieco niewygodne do kupowania raz przez marną sieć dystrybucji, przypominam kolegą że na prowincji Empików brak, a saloniki prasowe ledwo ciągną zaś prenumerata Eaglemoos (tak, tak WKKDC) to jakiś żart. Do tego dochodzi że chcesz nie chcesz to musisz te 40/50zł co dwa tygodnie położyć. A taki Deluxe od Egmontu mogę sobie kupić zarówno w dniu premiery jak i pół roku później bez większych problemów co pozwala łatwiej okiełznać aspekt finansowy kupowania komiksów.
Dobra...nie kocham kolekcji choć doceniam ich wkład i mogę sobie gadać bo wydawcy i tak zrobią co chcą. Ale w tym przypadku wolałbym żeby dali sobie spokój.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #381 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:15:06 »
Catwoman nie wychodziła u nas przecież w formacie WW czy HQ.
Wonder Woman wychodziła w 3 formatach (HC, SC, Deluxe). I co ciekawe edycji Deluxe nie doczekaliśmy się domknięcia, lepszego czasu jak przy okazji filmu nie widzę na publikację.

Przy czym w przypadku Seliny ktoś na górze chyba od razu uznał (na podstawie sytuacji z WW?), że ten tytuł "nie będzie się sprzedawać".
Ja pamiętam, że w przypadku Catwoman to padło na którymś spotkaniu, że to ostatni raz z wydawaniem serii z mniej popularną postacią w deluxach.
Nawet jak cena nie skoczy to będzie selektywne kupowanie
Kolekcja ma się utrzymywać z prenumerat, selektywne kupowanie, raczej zabije ją bardzo szybko. Dystrybucja w obecnej sytuacji może być bardzo ryzykowna. Jest odmrożenie gospodarki, ale cały czas są narzucone ograniczenia. Wyobrażasz sobie dwa razy listonosza u siebie? Albo wizytę na poczcie bo masz do odebrania awizo?

Myślę, że Egmont nie zostawi nas na rynku z samym Batmanem.
Raczej umowy z DC mają pewne wymagania narzucone, więc z samym Batmanem nie zostaniemy. Jestem pewien, że na takiej zasadzie jest wydawany do tej pory Flash. (Dobra jest też opcja, że sprzedaje się wyśmienicie i to planowane skasowanie serii to zwykła pomyłka).

Spojrzałem na nadchodzące numery z Odrodzenia, widzę DC Deluxe, Black Label, Noir, itd. i nie dostrzegam żadnego wzrostu cen. W 2012 zwykłe wydania 192-stronicowych Batmanów kosztowały 89,99 zł, Egmont mimo pandemii nie wrócił nawet do takich cen.
Spójrz dobrze zatem na cenę komiksów z Supermanem.

Jeśli kolekcja by podrożała, to myślę, że max. o 5 złotych na tomie.
To 5 zł powoduje, że cena bedzie wynosić ~50zł. Zapominasz, że WKKDC podrożała w trakcie wydawania. 
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Maj 2020, 09:24:43 wysłana przez michał81 »

Juby

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #382 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:20:12 »
Co do kolekcji to mam do niej mieszane uczucia po pierwsze to co Eaglemoss reprezentował sobą w WKKDC (od strony technicznej) jakoś się do nich zraziłem inna sprawa że kolekcja zafunduje nam pocięte runy, wiele dubli oraz wspaniałą wymówkę dla T.K. "Nie wydamy bo kolekcja".

Ale on tę wymówkę już ma (nie wydajemy / musieliśmy odłożyć w czsie, bo może będzie kolekcja), a lata 2018-2020 to dla fanów Batmana praktycznie same nowości wydane w ostatnich 5-8 latach. Z historii sprzed 2012 roku pojawiają się może 2 wydania rocznie (na 30-35).

To chyba lepiej, żeby w końcu wydali klasyczne Batmany nawet w słabszej jakości kolekcji, niż żeby ten stan odkładania ich w czasie trwał, aż gdzieś w 2022 podejmą decyzję, że jednak kolekcji nie będzie. :P

Online zombie001

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #383 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:24:02 »
Wyobrażasz sobie dwa razy listonosza u siebie? Albo wizytę na poczcie bo masz do odebrania awizo?

Coż, te firmy robiące kolekcje powinny się zastanowić nad podpisaniem jakiejś mowy z Inpstem i możliwością dostarczania prenumerat do paczkomatow. od jakiegoś czasu o tym myślę i to nie tylko przez tego wirusa.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #384 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:24:09 »
Thorgal i Smerfy są z DC Comics? Nie wiedziałem.
Wydawało mi się, że na Smerfach widziałem ostatnio logo "DC Black Label", chociaż faktycznie mogło mi się pomylić  ;)

Myślałem, że rozmawiamy o Egmoncie jako całości. OK, wierzę, że to prześledziłeś i faktycznie większego skoku cenowego nie (oczywiście w przypadku DC). Trzeba również przyznać, że oferta Egmontu (szczególnie w segmencie DC) jest obecnie zdecydowanie bardziej zróżnicowana niż kilka lat temu i wydanie wydaniu nierówne. Mamy miękkookładkowe Odrodzenie/Uniwersum, twardookładkowe eventy, powiększone Deluxe, poszerzone Black Label, ekskluzywne Noir - dla każdego coś się znajdzie  :)

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #385 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:29:03 »
Deluxe patrząc, kiedy startowały to był tańsze. Obecnie cena jest wyższa. Przykład:
Catwoman - 1 - 99,99 zł (336 stron)
Mister Miracle - 119,99 zł (320 stron)

Superman. Czerwony Syn - 69,99 zł (2015)
Superman. Czerwony Syn - 84,99 zł (2020)

@Juby słabo jednak obserwujesz rynek komiksowy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 21 Maj 2020, 09:32:52 wysłana przez michał81 »

Offline death_bird

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #386 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:29:24 »
Wonder Woman wychodziła w 3 formatach (HC, SC, Deluxe).

Chodziło mi o SC (HC to "prehistoria"). WW padła po ilu? Trzech tomach?
W każdym razie Catwoman tej wersji nie otrzymała w ogóle.

I co ciekawe edycji Deluxe nie doczekaliśmy się domknięcia, lepszego czasu jak przy okazji filmu nie widzę na publikację.

Ale tutaj jest to problem po stronie Egmontu czy jednak u Jankesów też były jakieś cyrki z tym tomem?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #387 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:34:43 »
WW padła po ilu? Trzech tomach?
Z Odrodzenia? Po 4 tomach. I bardzo żałuję, bo to dla mnie lepsza seria niż run Azzarello.
Tak samo żałuję, że Green Lantern i Aquaman poszły się też "orać"...

Offline Castiglione

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #388 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:36:51 »
Dystrybucja w obecnej sytuacji może być bardzo ryzykowna. Jest odmrożenie gospodarki, ale cały czas są narzucone ograniczenia. Wyobrażasz sobie dwa razy listonosza u siebie? Albo wizytę na poczcie bo masz do odebrania awizo?
Przecież listonosze pracują, a co dopiero w momencie ewentualnego startu kolekcji... A co za problem iść na pocztę?

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #389 dnia: Cz, 21 Maj 2020, 09:40:17 »
Trzeba trzymać kciuki za kolejne filmy WB i oczywiście ich pozytywny odbiór wśród fanów. Nie jestem jakimś wielkim fanem Wonder Woman, ale film mi się podobał, liczę że "dwójka" będzie jeszcze lepsza, a Egmont na pewno coś przygotuje  ztej okazji. Być może w końcu fani doczekają się tomu 3 Rucki w Deluxie.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley