Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139836 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #105 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 21:21:53 »
Ja kiedyś, jak dla mnie istny chaos, może jak się bardziej uniwersum DC ogarnia to wtedy ma to sens.
« Ostatnia zmiana: Wt, 26 Luty 2019, 21:23:49 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #106 dnia: Wt, 26 Luty 2019, 22:06:03 »
Ktoś już czytał ten Kryzys ?

Strawny dla tych co nie przepadają za Morrisonem ?


Ciężko powiedzieć czy będzie strawny dla Ciebie.
Fabuła jest faktycznie trochę zamieszana ale cały czas mamy ciąg przyczynowo-skutkowy, a akcja podąża kilkoma głównymi wątkami, które w miarę płynnie się przeplatają.
Tylko masakryczny jest ostatni zeszyt - tam narracja jest już strasznie zamieszana i chaotyczna, a jak się nie przeczyra dokładnie to można się zastanawiać z kim oni na końcu walczą.
No i strasznie zamieszane są tie-iny z Supermanem ale nie wiem czy te dwa zeszyty wejdą w skład wydania Egmontu.
Ja myślę, że to właśnie przez ten ostatni zeszyt i tie-iny Supermana ludzie tak krytycznie odbiersja ten kryzys.


Ja czytałem go dwa razy:
- za pierwszym razem podeszłem jak do zwykłego komiksu, który szybko się przeczyta i na końcu nie wiele zrozumiałem,
- za drugim razem czytałem wolniej i dokładniej i naprawdę czytało mi się to bardzo fajnie (nie mówiąc o tym, że faktycznie lepiej znałem wtedy uniwersum DC).


Tak samo za drugim razem o wiele lepiej czytała mi się "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach", kiedy lepiej orientowałem się w komiksach DC.
Chociaż i tak najbardziej lubię "Nieskończony Kryzys".


Z tymi Kryzysami to chyba tak jest, że najlepiej się je czyta kiedy dobrze zna się Uniwersum.


Więc ja bym polecał lekturę "Ostatniego Kryzysu" zresztą jak i poprzednich.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #107 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 08:46:29 »
To co trzeba przeczytać, żeby (w miarę) w pełni zrozumieć Kryzysy?
Crisis on Infinite Earths
|
Zero Hour
|
Identity Crisis
|
Infinite Crisis
|
Final Crisis
|
Flashpoint
|
Rebirth

Wiem, że między "Infinite" a "Final" dość kanoniczne jest "52" oraz "One Year Later". Do tego w obrębie New 52 jest "Multiversity", mocno odwołujące się do poprzednich Kryzysów. Już też sam nie wiem, czy "Knightfall" jest przed, czy po "Zero Hour". Wiem też, że po "Infinite" warto jest też czytać Batmana Morrisona, od początku aż do końca.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #108 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 11:16:11 »
Kiedyś przeczytałem, że Final Crisis najlepiej wchodzi, jeśli się zna twórczość Morrisona (run Batmana). Jest sporo odwołań.
Polecono mi też przeczytać https://dc.fandom.com/wiki/DC_Universe_Vol_1_0?fbclid=IwAR1uy8-IAzbF2wGTw0ja0WaFce9CPvzNe2PnThYTZMvSrRcpAjLE-slUKW8
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #109 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 12:17:03 »
To co trzeba przeczytać, żeby (w miarę) w pełni zrozumieć Kryzysy?
Crisis on Infinite Earths
|
Zero Hour
|
Identity Crisis
|
Infinite Crisis
|
Final Crisis
|
Flashpoint
|
Rebirth

Wiem, że między "Infinite" a "Final" dość kanoniczne jest "52" oraz "One Year Later". Do tego w obrębie New 52 jest "Multiversity", mocno odwołujące się do poprzednich Kryzysów. Już też sam nie wiem, czy "Knightfall" jest przed, czy po "Zero Hour". Wiem też, że po "Infinite" warto jest też czytać Batmana Morrisona, od początku aż do końca.
Nie bardzo jest tak jak piszesz.Niby dlaczego Zero Hour i Identity Crisis jest potrzebny do zrozumienia Ostatniego Kryzysu??? To są komiksy o zupełnie innych wydarzeniach.Ta cała linia, którą ułożyłeś to spis ważniejszych Eventów DC ale też nie wszystkich (przykładowo po Zero Hour jest jeszcze Final Night).
Kiedyś przeczytałem, że Final Crisis najlepiej wchodzi, jeśli się zna twórczość Morrisona (run Batmana). Jest sporo odwołań.
Ja wiem czy jest tak dużo odwołań do Batmanowego Runu Morrisona. Chyba nie.
Generalnie by zrozumieć ten Kryzys jak i poprzednie potrzebna jest ogólna znajomość Uniwersum DC.Posłużę się małym przykładem:- w "Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach" już na samym początku widzimy Syndykat Zbrodni z Ziemi 2, a w "Ostatnim Kryzysie" pojawia się Ultraman z tego Syndykatu. Jeśli ktoś nie czytał "Ziemi 2" (wyszła w WKKDC) to nie będzie wiedział kim jest ten Ultraman. Znowu nie jest to jakaś wiedza potrzebna do zrozumienia całej intrygi zawartej w "Ostatnim Kryzysie" ale może powodować u czytelnika pewną dysorientacje. Ale jak ktoś przeczytał już "Ziemię 2" to doskonale wie kim jest Ultraman, skąd jest, o co mu chodzi i dzięki temu lektura jest przyjemniejsza.
Tak samo jest z całą resztą.Spróbujcie sobie wyobrazić lekturę "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach"na samym początku, bez znajomości Uniwersum DC ani jego bohaterów. Masakra jakaś - nagle pojawia się pierdyliard postaci, których nie znam ani nie rozumiem ich motywacji.
Jak pierwszy raz czytałem "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach"to wiele rzeczy nie rozumiałem (nie wiedziałem kim jest Spectre i skąd się wziął, nie znałem Uniwersum Latarni więc nie miałem pojęcia skąd są te małe niebieskie smurfu itp.) choć ogólny zamysł starcia między Monitorem a Antymonitorem ogarnąłem. Za to kiedy po okołu dwóch latach czytania komiksów DC drugi raz przeczytałem "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" i więcej rzeczy ogarniałem to lektura była o wiele przyjemniejsza.
"Ostatni Kryzys" ma podobnie. By go zrozumieć trzeba wiedzieć pewne rzeczy o Uniwersum DC:- kim jest Darksaid i czym jest Apokalips, przyda się też wiedza o tzw. Nowych Bogach,- coś nie coś o Uniwersum Latarni (pojawiają się tu Latarnie Alfa),- sorry ale reszty nie wypunktuje bo czytałem to już jakiś czas temu.
Generalnie Final Crisis jest taką pozycją, którą trzeba czytać powoli i dokładnie - wczytywać się w dialogi i wyjaśnienia, a jak coś jest niejasne to czytać to jeszcze raz.Acha, no i ostatni zeszyt ma trochę pojechaną narracje: zaczyna się tam od wydarzeń już po całej finałowej walce, a za chwilę mamy znowu przeskok do finałowej walki - jest on rozpisany na zasadzie przyszłość-teraźniejszość i początkowo można się pogubić.
Ale jak już pisałem wcześniej warto poznać ten kryzys.Za drugim razem czytało mi się go naprawdę dobrze.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #110 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:12:43 »
Niby dlaczego???
No to zamiast się denerwować, to napisz, jak twoim zdaniem powinno być. Rzeczywiście wypisałem główne eventy, ale niektóre mogłem pominąć. Chciałbym się dowiedzieć, które są rzeczywiście ważne (i najlepiej, żeby były też fajne). Zadaję pytanie właśnie dlatego, że nie jestem ultraekspertem uniwersum DC. Fajnie, że podałeś przykład z Ultramanem - przydałoby mi się więcej takich przykładów. Wiem, że w kryzysach jest miliard postaci, ale żeby przynajmniej te najważniejsze ogarniać.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #111 dnia: Śr, 27 Luty 2019, 14:58:58 »
Co do wpisanych Eventów to wszystkie są w jakiś sposób ważne dla Uniwersum DC ale chyba żadne nie mają wpływu na to co się dzieje w Final Crisis - ten Kryzys nawet za bardzo nie jest kontynuacją poprzednich Kryzysów  (jak "Nieskończony Kryzys" kontynuował wątki postaci z "Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach" tak "Ostatni Kryzys" zawoera zupełnie nową historię).


Jak pisałem wcześniej ważne jest ogólna znajomość świata DC ale ciężko mi wybrać konkretne pozycje jakue tu polecić.


Moja rada jest taka:
Po prostu kup i spokojnie przeczyraj ten Kryzys a pitem czytaj sobie dalej te komiksy, które Cię interesują. Zaś po jakimś czasie (rok, półtora, dwa) przeczytaj "Ostatni Kryzys" powtórnie - z pewnością będzie to nowe doświadczenie.


Final Crisis to ważne i przełomowe dzieło, które tak czy ciak warto posiadać i warto przeczytać.

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #112 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 20:25:30 »
Czytał ktoś już Egmontowy Ostatni Kryzys? Podobał się wam? Czy ktoś w ogóle kupił stąd ten komiks, znajdzie się zapewne kilka(naście?) osób :P

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #113 dnia: Nd, 03 Marzec 2019, 20:57:03 »
Ja Kryzysy i Eventy DC (Odrodzenie itp.) zamawiam w pierwszej kolejności ;D Tak więc zamówiłem i mam ;)

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #114 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 12:38:27 »
Czytał ktoś już Egmontowy Ostatni Kryzys? Podobał się wam? Czy ktoś w ogóle kupił stąd ten komiks, znajdzie się zapewne kilka(naście?) osób :P
Czytałem - na pewno jest to wyzwanie dla kogoś nieobeznanego ze światem DC. Z drugiej jednak strony fabuła jest stosunkowo spójna, komiks nie cierpi na słowotok, rysunki schludne i czytelne. Na pewno warto mieć na półce.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #115 dnia: Pn, 04 Marzec 2019, 15:19:54 »
Ja to bym dodał, iż każdy Kryzys nie jest dobrą pozycja dla nieobeznanego z uniwersum DC czytelnika. Ale wystarczająco zrozumiałe są dla osób, które czytają Deluxe'y, czy inne serie DC (jak choćby WKKDC).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline VooDoo-79

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #116 dnia: So, 09 Marzec 2019, 21:09:20 »
Dawno mnie tak jakiś komiks nie wymęczył jak Ostatni Kryzys, jak dla mnie naprawdę ciężka lektura dużo ciężkostrawnego bełkotu jakieś skakanie z miejsca na miejsce, masa postaci o których nawet nie miałem pojęcia że w ogóle istnieją czyli chyba taki typowy event dla znawców historii i postaci DC. Nie strawiłem tych 3 tomów Action Comics z DC 52 jakie napisał Morrison i tego także nie strawiłem, zdecydowanie bardziej podszedł mi popszedni kryzys G. Johnsa który dla mnie był bardziej przejrzysty i czytelniejszy. Szkoda bo spodziewałem się czegoś naprawdę solidnego ale sorry nie wszystko co pisze szalony szkot jest dla mnie niestety....

Offline LordDisneyland

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #117 dnia: Pn, 11 Marzec 2019, 15:49:38 »
Oderwę wasze myśli na chwilę od ciężkich kryzysów...

Tak mi przyszło na myśl- podczas przegladania książki "Kaiser's Aces"-  że Egmont mógłby, a nawet powinien,  teraz pomyśleć na wydaniem "Enemy Ace- War Idyll" w deluksie. Ładnie namalowany komiks, samoloty, pierwsza wojna, dobry scenariusz Pratta, który swoją markę ma... Po prostu świetny tytuł.
A samolotowe komiksy innych wydawnictw sprzedają się chyba dość dobrze.
,, - Eeeeech.''

Offline Nawimar III

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #118 dnia: So, 16 Marzec 2019, 09:34:53 »
Nieprzesadnie krótka refleksja o najnowszym tomie "DC Deluxe":

https://paradoks.net.pl/read/37332-ostatni-kryzys-recenzja
 

 

Offline Tymon Nadany

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #119 dnia: Wt, 19 Marzec 2019, 18:34:19 »
Z tej serii wydawniczej na półce aktualnie mam tylko Batman Narodziny Demona, w tej serii nie podoba mi się pomysł z obwolutami w wydaniach  zbiorczych Marvela które posiadam pod obwolutą mamy chociaż napisy na grzbiecie więc jak się obwoluta zgubi/zniszczy to komiks i tak będzie się nieźle prezentował na półce w tym wydawnictwie niestety nie ma czegoś takiego.