Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139787 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 09 Grudzień 2019, 21:38:29 »
Brightest Day to nie do konca event Latarni, a calego uniwersum. Razem z tieinami ma okolo 120 zeszytow. Niby opowiada o Latarni z Bialym Pierscieniem, ale watki okolo latarniowe to doslownie 2 tomiki glownych serii GL i GL Corps skupiajace sie na odbudowie zniszczen po Nocy, ktore nie maja prawie zadnego zwiazku z miniseria.

Bardziej nazwalbym to miekkim restartem. Przywraca sie umarlych bohaterow, dobudowuje mitologie uniwersum, ale w strasznie nudny sposob.

Jezeli by mieli dalej w to isc to Sinestro Corps War byloby zdecydowanie lepszym wyborem.

Offline rekinn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #256 dnia: Wt, 10 Grudzień 2019, 11:03:08 »
Czy w polskim wydaniu BN, jest issue 0, gdzie przedstwiają wszystkie korpusy latarni biorące udział w wydarzeniu? Tak mi się to podobało (a czytałem na internecie), że nie wiem, czy bym kupił gdyby nie dołożyli. :(

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #257 dnia: Cz, 12 Grudzień 2019, 15:38:41 »
Jest zeszyt 0.

Offline MarcusSz

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #258 dnia: Cz, 09 Styczeń 2020, 23:56:32 »
Właśnie zakończyłem czytać "Green Arrow" (wiem, długo zeszło, ale jakoś ciężko szło się do tego zabrać, natomiast jak wczoraj zacząłem, tak dziś już za mną) i mam pytanie:
"Czy gdzieś jest dalej poprowadzony wątek z zakończenia tomu - przygotowania do konfrontacji z Cadmusem?" (Bo jak sprawdzałem, to serię później przejęli inni twórcy.

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #259 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 13:09:12 »
Lektura "Aquaman antologia" umocniła mnie, że ze wszystkich tych próbek najatrakcyjniejszy wydaje mi się run Geoff'a Johnsa i to jego mógłby łaskawie, wzorem "Green Arrowa" Lemire, wydać nasz ulubiony Tomasz K. w linii Deluxe właśnie.
Egmoncie - zacznijcie wreszcie korzystać z tej ekskluzywności jak należy!

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #260 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 13:41:55 »
Mi również podobał się run Abnetta w Odrodzeniu. Dokupiłem brakujące tomy po angielsku oraz miniserie Mera i uważam, że są to bardzo fajne komiksy. Ta Antologia to są jakieś ramotki?

Offline pawlis

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #261 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 13:52:04 »
Antalogia Aquamana to tomik z tej serii 75 Years, gdzie zamieszcza się te najważniejsze zeszyty z udziałem danego bohatera od jego debiutu do najnowszych przygód.

W przypadku Aquamana zawartość 75% to ramoty (jeśli do tej kategorii zaliczają się lata 90.), a reszta to czasy od 2004 r., w tym wycinki z runu Johnsa i pierwszy numer z Rebirth (którego run wydał też Egmont).

Offline OokamiG

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #262 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 14:43:26 »
Takie składaki, to gówno niemiłosierne. Omnibus Johnsa ma 700 stron. Mogli by to puścić w 2 tomach, a nawet w jednym jeśli by się uparli w Egmoncie. Jak chcę popatrzeć na różne okresy postaci, to szukam grafik w Internecie. A to bardziej przypomina artbook niż komiks. Trochę się ośmieszyli tym albumem.

Online xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #263 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 14:54:20 »
Jakby to napisał Lemire, to pewnie by wydali  :) Akwamen się nie sprzedaje i nie wydadzą, zresztą z Geoff'a Johns'a nic chyba nie wydali, oprócz Ligi z new52 (pewnie dlatego, że to Liga i wchodzi w pakiet obowiązkowy), tam też jest kawałek Akwamena  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #264 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 14:59:33 »
Takie składaki, to gówno niemiłosierne. (...)
Z tym akurat zgodzić się nie mogę.
Dla mnie to całkiem fajny przekrój postaci, a właściwie jak napisał pawlis - przekrój (antologia jak tytuł głosi) najważniejszych wydarzeń w dziejach danego herosa. Faktem jest, że gros to ramoty, ale 40% albumu to wydarzenia od lat 90tych (P. David) do obecnych przygód Aquamana.
Osobiście wracać do tego raczej nie będę, ale pozwoliło to skosztować wybranych runów i wiem dzięki temu, że chętnie zapoznałbym się z całością Johnsa.

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #265 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 15:04:23 »
zresztą z Geoff'a Johns'a nic chyba nie wydali, oprócz Ligi z new52 (pewnie dlatego, że to Liga i wchodzi w pakiet obowiązkowy), tam też jest kawałek Akwamena  :)
Z New52 Johnsa wydali jeszcze Shazama (zawartego w zeszytach Ligi Sprawiedliwości) oraz event Wieczne zło (silnie powiązany z LS). Johns jest za to bardzo eksploatowany w DC Deluxe (bodajże 5 tomów).

Online xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #266 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 15:57:58 »
Z New52 Johnsa wydali jeszcze Shazama (zawartego w zeszytach Ligi Sprawiedliwości) oraz event Wieczne zło (silnie powiązany z LS).
Ja to potraktowałem jako całość, Shazam to są zeszyty Justice League #7-11, #0 and #14-17 a bez Forever Evil to trochę słabo byłoby wydawać.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #267 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 16:16:32 »
wydali też Amerykańską Ligę Sprawiedliwości, zeszyty #1-7, które pisał podczas New 52
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Styczeń 2020, 16:19:55 wysłana przez michał81 »

Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #268 dnia: Pn, 27 Styczeń 2020, 20:04:32 »
Moim zdaniem Antologia Aquamana jest wręcz modelowym przykładem DC Deluxe i chętnie wadziłbym podobne wydania o innych postaciach.

Jest to bardzo fajnie wydana encyklopedia, która z konkretnymi przykładami pokazuje ewolucję bohatera.

DC Deluxe moim zdaniem powinno zawierać przede wszystkim Kryzysy oraz Antologie.

Np. Bardzo dobry komiks Batman - Rok Pierwszy, albo Wonder Woman Rucki moim zdaniem nie powinien być w Deluxe tylko w formacie w stylu Powrotu Mrocznego Rycerza, albo JLA Morrisona.
Zamiast tego do formatu Deluxe bardziej pasowałby Batman Metal (mimo faktu ze uważam obecne wydanie za piękne).
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 28 Styczeń 2020, 17:28:37 »
Jedyne, co Johnsowi wyszło to Flashpoint i trochę Wieczne Zło