Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #660 dnia: Pn, 13 Grudzień 2021, 19:25:22 »
@Laf pewności nie mam kto jest odpowiedzialny za wojnę robinów, ale mam duże wątpliwości że był to pomysł kinga bo jest to event absolutnie beznadziejny, który wykoleja graysona (główną serię która king wtedy pisał) i nie ma praktycznie żadnego z nim połączenia oprócz faktu że dick musiał pojawić się w evencie. A grayson superspy polecam, jak przymknie sie oko cross z robin war i zakończenie runu pisane przez innych autorów to jest to bardzo przyjemna szpiegowska lektura.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #661 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 13:38:21 »
Robicie z tego Kinga jakiegoś boga komisku a musieli go odsunąć przedwcześnie od takiego Batmana, który praktycznie sam się sprzedaje, bo już ludzie tego nie chcieli kupować.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #662 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 14:03:30 »
Osobiście za Boga komiksu uważam Moore'a, ale Kingowi bardzo niewiele brakuje do poziomu mistrza. Naprawdę Mister Miracle, Vision, Szeryf Babilonu i Omega Men to obok Sagi o Potworze z Bagien najlepsze komiksy jakie przeczytałem w tym roku.
Głównej serii Batmana Kinga jeszcze nie czytałem, ale trzeba przyznać, że pisanie jakiejś serii przez 85 zeszytów to jednak dosyć pokaźny wynik.

Offline jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #663 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 14:14:37 »
Też nie rozumiem zachwytów nad Kingiem. Visiona przeczytałem i jakoś mnie nie powalił. Mister Miracle prawdę mówiąc wynudził. Jego Run w Batmanie to, niestety, tragedia.

Offline Teli

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #664 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 14:22:22 »
Ale trzeba przyznać że run Kinga w Batmanie da się krótko streścić w trzech słowach:

Spoiler: PokażUkryj
Gacek, Kotka, kręgosłup


Nie każdy potrafi pisać tak esencjonalnie.


Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #665 dnia: Wt, 14 Grudzień 2021, 15:05:36 »
Po dziś dzień nie rozumiem zachwytów na Visionem, Mister Miracle to dla mnie jest jakiś elsword, ale to jest najlepsze co czytałem od niego, może dlatego, ze podoba mi się sam koncept "New Gods", nie wiem. Może i King jest dobrym scenarzystą, ale już parę razy widziałem stwierdzenia, że nie ogarnia uniwersów DC czy Marvela i pisze sobie co chce.
Taki Joshua Williamson pisał Flasha w tym samym czasie i dociągnął do 100 zeszytów + parę annuali, także można. Teraz z tego co kojarzę sam pisze Batmana.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #666 dnia: Śr, 29 Grudzień 2021, 15:58:05 »
Kosmiczna odyseja

Jest to naprawdę ciekawa pozycja którą warto poznać z kilku powodów.

1. Historia to pewne kompendium wiedzy o całym tym czwartym świecie. O Nowej Genezie i Apokolips, o Darkseidzie i równaniu Antyżycia i innych postaciach. Warto znać jako porządne uzupełnienie wiedzy z komiksów typu Mister Miracle czy Ostatni Kryzys.

2. Jim Starlin kopiował samego siebie gdy zaczął pisać Rękawicę nieskończoności. Zanim wziął się za Thanosa rysował wędrówki do innych wymiarów już wcześniej a potem to wykorzystał i poprawiał własne pomysły. Latanie Metrona na tronie aż zanadto przypominają analogiczne fruwanie Thanosa.

3. Komiks jako całość to taki swoisty mini-kryzys. Ma podobną skalę rozmachu i całą gamę postaci ale tych drugich nie jest aż tak dużo więc nie ma mowy o gubieniu się czy czymś podobnym. I nie jest to długie i nie trzeba znać żadnych historii pobocznych by to czytać.

4. Dla fanów Mignoli.

Nie jest to może arcydzieło ale dobry na pewno.

W sumie po przeczytaniu ponad 20 pozycji z serii Deluxe mógłbym ułożyć swoje dotychczasowe top 10 bez jakiejś kolejności:

- Kryzys tożsamości
- Kryzys na Nieskończonych Ziemiach
- Nowa Granica
- Batman - Azyl Arkham
- Planetary
- Authority
- Kingdome Come - Przyjdź Królestwo
- Multiwersum
- Mister Miracle
- oraz Superman - Czerwony syn

który rzutem na taśmę wyprzedził Lobo. Z tych co nie czytałem a mogłyby trafić wysoko to są Batman: Rok pierwszy, Batman: Mroczne odbicie, Najczarniejsza noc, Omega Man.

Najgorszy bez wątpienia jest Batman - Mroczny Książę z Bajki.

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #667 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 07:29:29 »
@grzegorz.cholewa, polecam jeszcze zapoznać się z Catwoman, jeśli nie z całą serią to przynajmniej z pierwszym tomem.

Z tych co nie czytałem a mogłyby trafić wysoko to są Batman: Rok pierwszy, Batman: Mroczne odbicie, Najczarniejsza noc, Omega Man.
Na pewno trafią  :) Najczarniejsza Noc to akurat typowy event, solidnie napisany i oprawiony w piękne rysunki, ale nie zapadający jakoś szczególnie w pamięć. Co do pozostałych to komiksy te są w mojej osobistej Top 10.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #668 dnia: Cz, 30 Grudzień 2021, 13:20:51 »
Najczarniejsza Noc to akurat typowy event, solidnie napisany i oprawiony w piękne rysunki, ale nie zapadający jakoś szczególnie w pamięć. Co do pozostałych to komiksy te są w mojej osobistej Top 10.

Bo dostaliśmy tylko samą główną serię - trzeba zaznaczyć, że Gohns pisał także serię Green Lantern Vol.4, a Tomasi zeszyty Green Lantern Corps, które uzupełniają się z samym eventem. Jak się czyta całość to ma się zupełnie inny odbiór Najczarniejszej Nocy bo sama seria główną to zaledwie jedna trzecia tego eventu.
Dobrze, że są translacje i można w ten sposób czytnąć całość po Polsku.

Offline Hobgoblin

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #669 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 14:50:55 »
Czemu komiksy "w serii" DC Deluxe od Egmontu mają różne formaty?
Czy wszystko ma papierową obwolutę?

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #670 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 15:29:42 »
A co ma inny format ?
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline OokamiG

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #671 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 15:30:06 »
W DC Deluxe mają taki sam rozmiar i mają obwolutę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 15 Luty 2022, 16:13:05 wysłana przez OokamiG »

Offline Hobgoblin

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #672 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 23:07:11 »
Jak się wchodzi na strone Egmont DC deluxe to pokazuje przykladowo, że Lobo portret bekarta jest wiekszy niż Batman Sędzia Dredd.

Offline Cringer

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #673 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 23:42:37 »
Jak się wchodzi na strone Egmont DC deluxe to pokazuje przykladowo, że Lobo portret bekarta jest wiekszy niż Batman Sędzia Dredd.
ktoś się pomylił wpisując wymiary Lobo

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #674 dnia: Wt, 15 Luty 2022, 23:45:15 »
Tam co drugi Deluxe ma inne wymiary.
Twój komiks jest lepszy niż mój