Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139821 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Pan M

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #540 dnia: Cz, 15 Kwiecień 2021, 23:47:11 »
Trochę rzeczywiście przesadzono z ilością dodatków w Kingdom Come, względem objętości komiksów. Ale tak to jest jak się zapatrzy na Muchę i ich Sprawiedliwość. :) Czyli cena tego komiksu mogłaby być trochę niższa.

Nie ma czegoś takiego jak za dużo dodatków i to jeszcze w takiej historii jak Kingdom Come. To na naszym rynku najbardziej kompletna wersja tego komiksu jaka wyszła. Te dodatki to złoto, na czele z historyjką z mr Mxyzptlkiem, drzewem genealogicznym postaci DC i konkretnymi ciekawostkami jak ta o genezie imienia Magoga, czy wzorze postaci Normana McCay'a z prawdziwego życia. KC czytałem lata temu, ale pierwszego wydania obecnie nie mam i komiks kupiłem niejako bo to taki must have i to pomimo tego, że bardzo rzadko robię sobie powtórki lektury, bo zaległości komiksowych mam za dużo i KC też pewnie raczej nie przeczytam w najbliższym czasie, to na pewno z tymi materiałami dodatkowymi historia ewidentnie jest jeszcze bardziej kompletna. Osobiście żałuje, że np w takim "Kryzysie na nieskończonych ziemiach" nie połaszono się na dużo więcej dodatków, ba liczba ich jest niesamowicie skromna jak na tak ważny historycznie dla branży superhero komiks. Komiks Rossa i Waida w Deluxe to za to podejście do wagi tej historii na odpowiedniej bogatości.

Offline Kandor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #541 dnia: Pt, 16 Kwiecień 2021, 00:18:40 »
Jesteś pewien?

Przysiągłbym, że było wydawane pod szyldem Vertigo jakoś kilkanaście lat temu, jak Egmont wydawał po raz pierwszy.
Ale faktycznie nie mogę nic na ten temat znaleźć, więc może pomyliło mi się.
Nie przysięgaj: ZAŁÓŻ się o pieniądze! ;-D

Offline Rudiok

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #542 dnia: So, 17 Kwiecień 2021, 23:58:28 »
Nie ma czegoś takiego jak za dużo dodatków i to jeszcze w takiej historii jak Kingdom Come. To na naszym rynku najbardziej kompletna wersja tego komiksu jaka wyszła. Te dodatki to złoto, na czele z historyjką z mr Mxyzptlkiem, drzewem genealogicznym postaci DC i konkretnymi ciekawostkami jak ta o genezie imienia Magoga, czy wzorze postaci Normana McCay'a z prawdziwego życia. KC czytałem lata temu, ale pierwszego wydania obecnie nie mam i komiks kupiłem niejako bo to taki must have i to pomimo tego, że bardzo rzadko robię sobie powtórki lektury, bo zaległości komiksowych mam za dużo i KC też pewnie raczej nie przeczytam w najbliższym czasie, to na pewno z tymi materiałami dodatkowymi historia ewidentnie jest jeszcze bardziej kompletna. Osobiście żałuje, że np w takim "Kryzysie na nieskończonych ziemiach" nie połaszono się na dużo więcej dodatków, ba liczba ich jest niesamowicie skromna jak na tak ważny historycznie dla branży superhero komiks. Komiks Rossa i Waida w Deluxe to za to podejście do wagi tej historii na odpowiedniej bogatości.

Podpisuję się w pełni. Dziś przeczytałem "Kingdom Come" i te dodatki to kawał dobrej roboty. Poczynając od niby wydaje się prostego opisania kto jest kim, przez wywiady, szkice czy też analizowanie poszczególnych kadrów i ukrytych w nich smaczkach. Wspaniała rzecz.

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #543 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 18:12:23 »
Ale wy widzicie te dwa kadry? Widzicie? Przecież w wizji Marka Waida przy stole ONZ w "Kingdom Come" siedzi stary Donald Tusk. :)

https://www.instagram.com/p/CN0Cuj2h9uP/

Wydaje mi się, że w TM Semicach Marvel Arek wspominał o "Przyjdź Królestwo". Pamięta ktoś gdzie to było i kiedy?
« Ostatnia zmiana: Nd, 18 Kwiecień 2021, 18:45:44 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Dzidek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #544 dnia: Nd, 18 Kwiecień 2021, 19:41:50 »
Ale wy widzicie te dwa kadry? Widzicie? Przecież w wizji Marka Waida przy stole ONZ w "Kingdom Come" siedzi stary Donald Tusk. :)
Ja tam widzę Pawła Janasa :) Choć to zupełnie inna branża, więc Donek jednak bardziej na miejscu ;)

Offline pawlis

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #545 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 16:56:26 »
Tydzień temu zamówiłem paczkę z komiksami, gdzie znalazły dwa Deluxy. Zabrałem się do lektury i cóż:

Swamp Thing - O rany, Egmont poszalał i wyklejka jest w jaskrawozielonkawym kolorze. Sam komiks całkiem solidny. Tu widać DC-owe restartowanie i odcinanie się, gdzie Bagniak i Alec Holland, wbrew intrepretacji Moore'a, znowu są tym samym bytem. Naturalnie Moore będzie na podium, ale Snyder też daje radę i widać, że ma pomysł na swojego Bagniaka (choć rysunki wiele razy odnoszą się do Veitcha i Totlebena). Najwyraźniej nawiązuje do początków Swamp Thinga (których nie czytałem), gdyż cała historia epopeja opiera się na walce z Arcane'em i Zgnilizną. Fabuła jest zajmująca i kibicowałem pozytywnym bohaterom. Przy okazji, Egmoncie - wydaj teraz w Deluxie Animal Mana Lemire'a.

Kingdom Come - komiks przeczytałem w gimnazjum dzięki spiraconym skanom. Oczywiście mi się wtedy bardzo spodobał. Tym razem przeczytałem ponownie i ocena jest niezmienna, a i nic nowego nie napiszę. A także moja wiedza się naturalnie rozszerzyła i pozwoliła mi dostrzec przeróżne smaczki, czy to książkę Night Owla I ze Strażników, Gułag będący klonem siedzimy Legionu Zagłady, czy też obecność głównego bohatera Marvels. I bardzo dobrze, że Egmont nas przetrzymal z II wydaniem, a Eaglemoss nie przedłużył kolekcji, bo ilość dodatków robi wrażenie i tak powinny wyglądać u nas standardowe Deluxy. Gdyby jeszcze pod obwolutą okładka nie była matową czernią, to byłoby ideales.

Offline nayroth

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #546 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 20:29:32 »
Bliżej ideału byłoby gdyby dobrali rozmiar tej narracyjnej czcionki tak żeby lepiej wypełniał dymki. Bo tradycyjnie już, Egmont podchodzi do liternictwa trochę zachowawczo i zbyt mocno pomniejsza w stos. do oryginału.

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #547 dnia: Pn, 26 Kwiecień 2021, 21:31:14 »
Bliżej ideału byłoby gdyby dobrali rozmiar tej narracyjnej czcionki tak żeby lepiej wypełniał dymki. Bo tradycyjnie już, Egmont podchodzi do liternictwa trochę zachowawczo i zbyt mocno pomniejsza w stos. do oryginału.

A wiesz, że może to była przyczyna dlaczego wydanie KC zostało opóźnione o miesiąc - takie moje gdybanie. Czasem nawet czcionka w dymkach może przerosnąć Egmont.

https://www.instagram.com/p/COJA-GShzw1/

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #548 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:29:48 »

Patrząc po autorach na okładce zapowiedzianego wydania Batman Ego, album będzie różnił się od oryginalnego wydania.

Nie będzie wg mnie w tym tomie historii Catwoman: Selina's Big Score, ze względu, że wyszła u nas w pierwszym tomie Catwoman Brubakera.

W zamian dostaniemy Batman/The Spirit wskazuje na to nazwisko Jepha Loeba.

sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #549 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 21:49:09 »
Batman/The Spirit mega wiadomosc :)


Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #550 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:46:33 »
Ktos wie co to jest ta kosmiczna odyseja zapowiedziana przez Egmont ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #551 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:53:37 »
Up
Mike Mignola: Herosi DC w kosmosie: Darksaid, Nowi Bogowie=KONIECZNIE!!!

Offline Cypher

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #552 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:54:00 »

sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #553 dnia: Pt, 30 Kwiecień 2021, 22:54:27 »

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #554 dnia: So, 01 Maj 2021, 18:32:54 »
W zamian dostaniemy Batman/The Spirit wskazuje na to nazwisko Jepha Loeba.

Musi być coś jeszcze, ew. coś innego, bo Batman/The Spirit to 48 stron, a Selina 96 stron. Zresztą cena 105 zł sugeruje nawet więcej stron niż oryginalne dla Batman Ego - 200. No i na okładce są jeszcze Amanda Conner i Jimmy Palmiotti.

Batman/The Spirit mega wiadomosc :)

Mega to by był cały run Cooke'a w The Spirit. Tyle, że TK sugerował, że przez zmianę wydawcy Spirita jest problem z wydaniem tego :/
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 18:34:32 wysłana przez Leyek »