Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 143785 razy)

jabbol i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mappy

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #135 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 00:08:51 »
Jak oceniacie nowego Shazama? Czy warto brać?
Wersja graficzna trochę odrzuca no ale może ciekawa historia?

Offline Murazor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #136 dnia: Wt, 26 Marzec 2019, 09:27:57 »
Wyszukiwarka u góry -> shazam i znajdziesz wątek komiksowy z moją opinią.

Małpisyn

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #137 dnia: So, 30 Marzec 2019, 17:04:29 »
Przeczytałem „Nieskończony kryzys” - długo czekałem, aż zabrałem się za tę pozycję, bo zawsze kontynuacja klasyki nie spełnia moich oczekiwań. Muszę przyznać, że komiks nie zawiódł mnie - jest dokładnie tak słaby, jak tego oczekiwałem. Fabuła jest bardziej płaska od poziomicy z Castoramy (gdzie te wspaniałe pomysły, które podobno były obmyślane przez miesiące?). Jak można było tak narobić na spuściznę „Kryzysu na nieskończonych ziemiach”? Bohaterów pozytywnych obrócić w negatywnych, etc. I te rysunki - są kadry, że piersi Power Girl wyglądają, jakby miały wystrzelić i opaść jej na kolana, kark Supermana z Ziemi 2 jest większy niż cała jego głowa, a niektóre kończyny wyglądają, jak plastelina wystawiona na słońce.

Czy wam podobał sie ten komiks? Nie znalazłem nigdzie recenzji, którą mógłbym zestawić z moimi wrażeniami.

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #138 dnia: So, 30 Marzec 2019, 18:43:41 »
Z tych wszystkich wydanych Kryzysów w Polsce (Final Crisis, CoIE, Flashpoint i Nieskończony Kryzys) ten jest chyba moim ulubionym, pewnie ze względu na to, że mimo wszystko dobrze się na nim bawiłem, w przeciwieństwie do Final Crisis, i sporą rolę miały postacie, które lubię (Superboy, Superboy Prime, Latarnie itd). Ciężko mi będzie jednak ocenić, ze względu na to, że dawno je wszystkie czytałem.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #139 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 01:21:16 »
Rozwalają mnie negatywne opinie dotyczące eksponowania walorów kobiecych w komiksach. Mówię ogólnie o komiksach z lat 90/00. Ludzie, w czym wam to przeszkadza? Jestem chłopem i podoba mi się przedstawienie superbohaterek w seksownych pozach! Zresztą, czy ma majtki, czy nie (piję do pewnej recenzji JLA Rok pierwszy), czy mocno wyeksponowany biust, co za różnica? Trzeba na to zwracać uwagę? Dla mnie to normalne, że tak są bohaterki przedstawiane (jedne bardziej, drugie mniej ponętnie). To i tak komiks superbohaterski, nie jakaś Druuna, czy inny erotyk.

Mnie tam Nieskończony Kryzys się bardzo podobał. Johns to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku. W mojej opinii najlepszy Kryzys. I bardzo przystępny dla czytelnika. Cieszy również ukłon w kierunku KnNZ, gdzie mamy styczność ze streszczeniem najważniejszych wydarzeń na zaledwie 4 stronach.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #140 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 03:17:12 »
Rozwalają mnie negatywne opinie dotyczące eksponowania walorów kobiecych w komiksach. Mówię ogólnie o komiksach z lat 90/00. Ludzie, w czym wam to przeszkadza? Jestem chłopem i podoba mi się przedstawienie superbohaterek w seksownych pozach! Zresztą, czy ma majtki, czy nie (piję do pewnej recenzji JLA Rok pierwszy), czy mocno wyeksponowany biust, co za różnica? Trzeba na to zwracać uwagę? Dla mnie to normalne, że tak są bohaterki przedstawiane (jedne bardziej, drugie mniej ponętnie). To i tak komiks superbohaterski, nie jakaś Druuna, czy inny erotyk.

Moda. Też mnie to rozwala, tak samo dojeżdżanie lat 90 za styl rysowania i prezentowania herosów w atletyczny sposób. Dziś bohaterowie to anorektycy bez mięśni albo tłuścioszki z nadwagą i przeciętniacy o płaskich kształtach. I w takiej rzeczywistości świetnie odnajdują się rysownicy, którzy z anatomią są za pan brat. Rączki, nóżki wyglądają jak patyki, a tułów w kształcie prostokąta. Och jak w latach 90 marzyłem o takich herosach... wróć... nie. Daję 10-15 lat i wrócimy do lat 90 z cyckami, dużymi pupami i napompowanymi klatami, które wyglądają jakby miały zaraz eksplodować.

Małpisyn

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #141 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 09:18:17 »
Jeżeli takie przedstawianie ciała człowieka to bycie "za pan brat z anatomią" i jeżeli takie ciało jest ponętne to ja chyba żyję na innej równoległej Ziemi. Mam wątpliwości, czy u zdrowego człowieka odległość między podbródkiem a końcem żuchwy jest taka sama, jak odległość od końca żuchwy do karku. Mam też wątpliwości, czy piersi sięgające pępka są ponętne.



sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #142 dnia: Nd, 31 Marzec 2019, 18:04:40 »
Do lat 90 juz wracaja z wieloma opowiesciami to i do stylu rysowanie tez mam nadzieje powroca, bo brakuje mi twardej kreski a nie tego urealniania za pomoca kompa.

Offline dziku77

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #143 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 07:56:09 »
Rozwalają mnie negatywne opinie dotyczące eksponowania walorów kobiecych w komiksach. Mówię ogólnie o komiksach z lat 90/00. Ludzie, w czym wam to przeszkadza? Jestem chłopem i podoba mi się przedstawienie superbohaterek w seksownych pozach! Zresztą, czy ma majtki, czy nie (piję do pewnej recenzji JLA Rok pierwszy), czy mocno wyeksponowany biust, co za różnica? Trzeba na to zwracać uwagę? Dla mnie to normalne, że tak są bohaterki przedstawiane (jedne bardziej, drugie mniej ponętnie). To i tak komiks superbohaterski, nie jakaś Druuna, czy inny erotyk.
Mam tak samo, podoba mi się przedstawienie piękna kobiecego ciała, a że czasem jest to bardzo przerysowane i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. To taka specyfika komiksu i w żaden sposób mi to nie przeszkadza.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 528
  • Polubień: 904
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #144 dnia: Pn, 01 Kwiecień 2019, 11:44:38 »
Czy wam podobał sie ten komiks? Nie znalazłem nigdzie recenzji, którą mógłbym zestawić z moimi wrażeniami.

Kiepsko szukasz ;)
https://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/nieskonczony-kryzys-recenzja-komiksu/

Offline LordDisneyland

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #145 dnia: Pt, 05 Kwiecień 2019, 01:14:06 »
Jako że właśnie przeczytałem "Legendy najlepszych " z rysunkami Breretona [którego dotąd znałem jako "tego gościa, co z Robem Zombie pracował" :) ] , jestem skłonny przyznać, że i w latach 90-tych znalazłoby się [nawet nie wspominam o McKeeverze] parę fajnych rysunków. Silver Banshee bardzo na plus- a że potwornie krzyczy? Do tego, że na mnie kobiety krzyczą, to w zasadzie przywykłem :D








« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Kwiecień 2019, 01:17:58 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #146 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 16:02:06 »
Z katalogu wynika, że Tom 2 Planetary zostanie wydany (prawdopodobnie) w sierpniu, czyli 9 miesięcy po premierze 1 tomu, co mnie cieszy, bo zwykle na kolejny Tom serii w DC Deluxe trzeba było czekać ponad rok, widocznie chcą szybko zakończyć :) 
Z pozostałych zapowiedzi to się nawet bardziej cieszę, bo jest wydany Green Arrow Lemire'a, w dodatku rysuje głównie Sorrentino.
No i Blackest Night, kolejny wielki event. Skoro wydano już prawie wszystkie główne Kryzysy, i będzie Blackest Night, to chyba pora na Zero Hour i Brightest Day :)

Online jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #147 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:03:16 »
Ale zgaduję, że z Blackest Night będzie tylko podstawowa seria?
Bo razem to ma chyba 39 zeszytów, nie licząc wprowadzenia.

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #148 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:04:59 »
Ale zgaduję, że z Blackest Night będzie tylko podstawowa seria?
Bo razem to ma chyba 39 zeszytów, nie licząc wprowadzenia.

Nie, Blackest Night ma 8 zeszytów + zerowy.

Online jotkwadrat

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #149 dnia: Pn, 29 Kwiecień 2019, 21:10:45 »
Nie, Blackest Night ma 8 zeszytów + zerowy.
To wiem, ale do pełnego wątku dochodzą jeszcze zeszyty Green Lantern, Green Lantern Corps, Opowieści Korpusów, Titans, Wonder Woman, Atom i Hawkman.
Czytanie samej podstawy układa się w jakiś sensowny ciąg? Bo o ile WW czy Titans to pewnie tie-iny, o tyle chyba GL i GLC mają duże znaczenie dla ciągłości akcji?