Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #480 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 09:08:20 »
Posty dotyczące Vertigo przeniesione do tematu: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/vertigo/285/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline Mateusz

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #481 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 11:58:17 »
Dyskusja dotycząca tłumaczenia w temacie: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/tlumaczenia-komiksow/120/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline JohnyQuiet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #482 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 12:27:46 »
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji na jakie tomy DC Deluxe warto się zdecydować. Aktualnie z tej serii posiadam poniższe tytuły. Moje pytanie brzmi, czy spośród dotychczas wydanych tomów są takie, na które warto zwrócić szczególną uwagę, tzw. 'must have'? Uprzedzając sugestie - planuję zakupić najnowszego Swamp Thinga, gdyż Saga Moore'a bardzo mi podeszła.

Batman Rok pierwszy
Batman Ziemia Jeden 1 i 2
Kryzys Tożsamości
Superman Czerwony Syn
Lobo Portret Bękarta
Batman Azyl Arkham
Batman Mroczne Odbicie
Batman Narodziny Demona
I ostatni nabytek pod naporem lawiny pozytywnych komentarzy - Omega men, jednak jeszcze nie zasiadłem do lektury.

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #483 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 12:34:04 »
Ja bym polecił ci mniej popularne marki, bo to naprawdę są rzeczy warte lektury. Choćby Green Arrow Lemire, czy Catwoman Brubakera (choć pierwszy tom!), Miracle Mana Kinga, a przede wszystkim Planetary Ellisa.

Z must have na pewno Nowa granica!


Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #484 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 12:41:44 »
Ja od Catwoman się odbiłem, ale mi w ogóle ta postać nie pasuje, może dlatego.

Wonder Woman Rucki.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #485 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:04:28 »
Ja natomiast odbiłem sie od Wonder Woman Rucki, polecam gorąco Catwoman (tomy 1-2 must have)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #486 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:13:34 »
Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji na jakie tomy DC Deluxe warto się zdecydować.
Moja czysto subiektywna lista:
Nowa Granica - sentymentalna interpretacja nieodżałowanego Cooke'a początków uniwersum DC; to akurat zdecydowany must have
Catwoman – tom 1: Na tropie Catwoman - znowu Cooke i świetna historia kryminalna w typie heist movie. Do tego pierwsze zeszyty regularnej serii kapitalnego Brubakera i zupełnie inne spojrzenie na kwestie superhero. Drugi tom również polecam, bo zdecydowanie podtrzymuje poziom jedynki (a niejednokrotnie ją przewyższa). Niestety trzeci tom to już widoczny zjazd w dół (powiązanie Catwoman z tymi wszystkimi eventami DC było zupełnie niepotrzebne) i ten to jest już tylko dla komplecistów.
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach - jedno z najważniejszych wydarzeń w komiksowym superhero, przełomowy album bla, bla, bla. Sporo napisano o tym, jak ważny jest to komiks i trzeba przyznać, że jest to prawda. Dla każdego fana DC ten tom jest obowiązkowy. Ale jak dla mnie album znacznie się już zestarzał, a jego lektura strasznie mnie wymęczyła. Słaby komiks, ale ze względu na jego "ważność" jestem w stanie go polecić. Kolejne kontynuacje - Nieskończony Kryzys i Ostatni Kryzys - choć są już bardziej współczesne, to jednak wcale nie znaczy, że są lepsze. Dobre dla komplecistów i oddanych fanów DC.
Miracle Man - jedno z najbardziej pozytywnych zaskoczeń w moim komiksowym życiu. Cały album pochłania się za jednym zamachem. Jak dla mnie to najlepszy tom DC Deluxe!!!

A teraz z cyklu przeczytałem, ale nie polecam: Trójca, Flashpoint (no chyba, że jesteś komplecistą, bo to kolejny Kryzys), Wonder Woman t. 1-2, Świt mrocznego Księżyca, Batman: Rozbite miasto i inne opowieści.

Online Teli

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #487 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:18:46 »
Ja od Catwoman się odbiłem, ale mi w ogóle ta postać nie pasuje, może dlatego.

Wonder Woman Rucki.

Ja natomiast odbiłem sie od Wonder Woman Rucki, polecam gorąco Catwoman (tomy 1-2 must have)

Odbiłem się od obu. Panie doktorze co ze mną nie tak?

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #488 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:19:56 »
Panie doktorze co ze mną nie tak?
To chyba odpowiedni moment by zadzwonić po teleporadę  ;)

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #489 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:21:00 »
Polecam:

Nowa Granica
Catwoman
Planetary
Green Arrow
Mister Miracle
Authority
Swamp Thing

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #490 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:23:41 »
Dlatego ja zawsze twierdziłem, że takie pytanie co się komu podoba jest trochę bezsensu, bo jak widać każdemu podoba się co innego.

Flashpoint - najlepszy z tych kryzysów.

Twój komiks jest lepszy niż mój

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #491 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:28:35 »
Nowa Granica - czasami nachodzi mnie myśl, że to najlepszy komiks DC.

Offline JohnyQuiet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #492 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:29:33 »
Niezależnie od tego, jak bardzo różnią się Wasze opinie na temat różnych komiksów, to udało się znaleźć kilka elementów wspólnych i tak: na pewno kupię Nową Granicę oraz Mister Miracle plus prawdopodobnie w późniejszym czasie Planetary. Co do Catwoman i Wonder Woman - może dam szansę kiedyś, jednak te bohaterki nie są na szczycie mojej listy ulubionych, stąd podchodzę do tego sceptycznie. A co myślicie o Shazam? Dopiero niedawno nadrobiłem kinową ekranizację i wcześniej nie miałem styczności z tym bohaterem, a po seansie bardzo mnie zainteresował. :D

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #493 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:31:41 »
Shazam bardzo "dziecinny" i mi nie za bardzo podeszło.

Offline xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #494 dnia: Cz, 19 Listopad 2020, 13:34:17 »
To już lepszy ten z new52, tylko nie wiem czy to dostępne.
Twój komiks jest lepszy niż mój