Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139467 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

DC Deluxe - Egmont
« dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:38:04 »
  Widzę przesiadka na nowe forum ruszyła pełną parą, także i ja chciałbym dołączyć do grona "Ojców Założycieli". Toteż czy ktoś się może orientuje o dalszych planach Egmontu co do tej linii? Na tę chwilę oficjalnie wiadomo o Ostatnim Kryzysie i Shazamie, a czy ktoś, gdzieś, coś wspomniał o tym co będzie dalej? Może jakiś Green Lantern w końcu?

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:55:45 »
Będzie Batman: Dark Prince Charming  Mauruniego z 2017, a także Batman Damned z Black Label (nie wiadomo czy to będzie nowa seria Egmont).

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 19:58:49 »
« Ostatnia zmiana: Śr, 06 Luty 2019, 10:47:47 wysłana przez JanT »

Offline Murazor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:05:31 »
Będzie Batman: Dark Prince Charming  Mauruniego z 2017
To jakis arabski komiks?  :) Marini to nazwisko, o ktore chodzi  ;)

Dark Prince Charming też chyba nie będzie w DC Deluxe.
No lepiej, zeby nie byl. Niech wyjdzie jak frankofon w A4 chociaz. Oryginal chyba wiekszy nawet jest. Nie ma co zmniejszac ladnych rysunkow do formatu deluxe

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:12:08 »
  No Planetary to wiadomo i zupełnie zapomniałem o tym Black Label. Może chociaż Supek All-Star? No i chciałbym przeczytać w końcu zachwalane "Blackest Night".Wydali wogóle coś ciekawego w ramach tego BL?
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Luty 2019, 20:16:34 wysłana przez SkandalistaLarryFlynt »

Offline Jaxx

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:24:56 »
A Metal wyjdzie w Deluxie czy standardowo w linii Rebirth?

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:28:56 »
Będzie Batman: Dark Prince Charming  Mauruniego z 2017
To jakis arabski komiks?  :) Marini to nazwisko, o ktore chodzi  ;)

Dark Prince Charming też chyba nie będzie w DC Deluxe.

1. Sorry, pomyliło mi się nazwisko, słyszałem o nim może ze 2 razy (ale chętnie zapoznam się z jego twórczością. ;D
2. Samo Deluxe to duży format, ale jeśli ma to zostać wydane w nawet większym to nie pogardzę.

No i w pewnym sensie komiksy z Deluxe będą wydawane nawet rzadziej zapewne, skoro wchodzi Black Label. Obym się mylił.

Co do samej linii, chętnie bym w Polsce zobaczył:
-Batman: White Knight
-Nowa Granica (nie sądzę, żeby był dodruk w Deluxe)
-Kingdom Come (w końcu, po tylu latach obiecywania)
-jakiś komiks z Supermanem, może Ziemia 1 albo
All-Star, skoro komiks Muchy i tak trudno dostępny?
-więcej innych bohaterów DC - to bardzo bogate uniwersum, a nie tylko Batman :> Ba, Batman ma przecież swoje Batfamily, a ich w komiksach w Polsce rzadko widzimy
-jakiś komiks z Jokerem, pewnie wydadzą w tym roku na jesień, skoro film się zbliża.

A Metal wyjdzie w Deluxie czy standardowo w linii Rebirth?

Nie będzie w linii Rebirth, ani w Deluxe (chociaż mogę się mylić co do tego ostatniego).


sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:32:26 »
Black Label to imprint czy elseworld?

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 20:35:39 »
Black Label to imprint czy elseworld?

Imprint, w którym jest sporo elseworldowych komiksów, w którym mają być mroczniejsze historie, gdzie rzekomo ma nie być cenzury... :>


Czy ktoś się może orientuje o dalszych planach Egmontu co do tej linii? Na tę chwilę oficjalnie wiadomo o Ostatnim Kryzysie i Shazamie, a czy ktoś, gdzieś, coś wspomniał o tym co będzie dalej? Może jakiś Green Lantern w końcu?

Problem z Lanternami jest taki, że ciężko ''będzie wejść'' czytelnikowi, który nie zna zbyt GL. Bo jakiś komiks albo wymaga sporej wiedzy co się działo wcześniej (chyba, że będą jakieś wstępy), albo jest mnóstwo pobocznych serii, bo są tam różne eventy.
Z 2 strony, Egmont przecież wydaje takie Kryzysy...

 Jednak sam bym chciał, żeby w końcu Latarnia w Deluxe była, albo przynajmniej akiś niezły event jak Blackest Night. W każdym razie, prędzej czy później się ukaże... Jak wyjdzie film z Green Lantern Corps xD
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Luty 2019, 20:56:03 wysłana przez Gascon200 »

KamilM

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #9 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:16:51 »
Dark Prince Charming też chyba nie będzie w DC Deluxe.
No lepiej, zeby nie byl. Niech wyjdzie jak frankofon w A4 chociaz. Oryginal chyba wiekszy nawet jest. Nie ma co zmniejszac ladnych rysunkow do formatu deluxe
Mam oba albumy w oryginale. Są formatu deluxe.

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #10 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:24:24 »
  Jestem stałym odbiorcą kolekcji, także jestem przyzwyczajony do wskakiwania do pociągu w czasie jazdy. Zresztą większość gatunku posiada strukturę wenezuelskiej telenoweli, jak ktoś całkowicie świeży zacznie od jedynki z Marvel Now czy innego Rebirth to będzie niby wiedział co chodzi? W kolekcjach dają wstępy wyjaśniające sytuację na starcie a i Egmont nie unika takiego rozwiązania więc raczej to nie jest nie do przeskoczenia. Grunt, żeby unikać jakichś crossoverów.

Offline donT

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #11 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:26:51 »
@KamilM

Pojedyncze albumy Dark Prince Charming wyszly w formacie oversized (czyli jak deluxe), ale wyszlo tez wydanie zbiorcze w jeszcze wiekszym formacie - cos jak A4+.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #12 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:27:42 »
To nie jest problem przecierz Swamp Thing sobie wydaja od 20ktoregos tam numeru, czy inne pociete serie, przecierz teraz mamy kult scenarzystow a nie chronologi  :-\

Offline Murazor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #13 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 21:34:49 »
Mam oba albumy w oryginale. Są formatu deluxe.

donT już odpisał, ale wrzucę zdjęcie, bo znalazłem (zbiorcze vs tom 1):

KamilM

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #14 dnia: Wt, 05 Luty 2019, 23:12:22 »
Nie wiedziałem, że już to wydali zbiorczo. W każdym razie Egmont na mnie nie zarobi. Wystarczą mi te dwa albumy co mam w oryginale.