Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144599 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #780 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 10:07:41 »
Żyjemy w czasach gdy ma się ukazać "Unwritten" i "Sandman Mystery Theatre"
Unwritten był pewniakiem. Egmont lubi wydawać w ciagu wydawniczym komiksy autorów, których już wydał inne serie. Natomiast zapowiedź Sandman Mystery Theatre całkowicie mnie zaskoczyła, tym bardziej, że będzie musiał sam tworzyć zbiorcze od pewnego momentu. Egmont pewnie myśli, że może to sprzedać się na obecnej popularności serialu, tylko to jest całkiem inna seria.
To ten świetny komiks, którego pierwszy tom był w BiZ?
Też bym brał w ciemno i o nim marzę.
Tak, w BiZ był tylko pierwszy tpb, a seria jest długa i ma kilka spin-offow.

Offline Castiglione

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #781 dnia: Pn, 04 Marzec 2024, 10:11:07 »
Natomiast zapowiedź Sandman Mystery Theatre całkowicie mnie zaskoczyła, tym bardziej, że będzie musiał sam tworzyć zbiorcze od pewnego momentu.
Wyszła ostatnio nowa edycja w USA, tzn. na razie pierwszy tom z dwóch, więc może i ten drugi się ukaże, wtedy mają komplet do pocięcia w te 5 tomów, o których wspominał TK.

Offline Norbo80

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #782 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 17:21:12 »
Hej, które komiksy z serii dc deluxe wydane po polsku warto kupic? Mam Lobo I Batman/Dredd

Offline deFranco

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #783 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 17:24:54 »
Mam Lobo

I wystarczy. Reszty pozbyłem się bez żalu  ;D

Ale jak chcesz, próbuj. Jak lubisz Batmana detektywa to może coś ci podejdzie.

Online Sikor

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #784 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 18:13:57 »
Zdecydowanie Batman Ziemia jeden cały cykl, Batman Świt mrocznego księżyca, i teraz zapowiadana nowość Batman długie halloween
Hej, które komiksy z serii dc deluxe wydane po polsku warto kupic? Mam Lobo I Batman/Dredd

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #785 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2024, 18:18:03 »
A ja bym powiedział, że te tytuły które ja mam. :) Superman: Czerwony Syn, Ostatni Kryzys, Najczarniejsza Noc, Najjaśniejszy Dzień, Green Arrow, KINGDOM COME OBOWIĄZKOWO.

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #786 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 00:29:46 »
Od sobie dodam: Mrocznego Księcia z Bajki Mariniego, bardzo przyjemny komiks z cudownymi rysunkami.
Kryzys Tożsamości, jeden z ciekawszych Kryzysów w moim odczuciu, dojrzały, bez masy wątków, tuzima postaci, a z dobą fabułą która jednocześnie jest dość przyziemna.
I oczywiście Flaspoint, chodź wydanie z BiZ jest bardziej dokładne i lepsze, ale temat DC Deluxe, a mimo wszystko Flaspoint jest w nim więc jego też warto wymienić.

Offline Sparnage

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #787 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 06:29:51 »
Hej, które komiksy z serii dc deluxe wydane po polsku warto kupic? Mam Lobo I Batman/Dredd

Z tych co nie zostały wymienione to bardzo polecam:
- Batman: Rok Pierwszy, mój ulubiony komiks z Batmanem, z którego aż kipi klimatem i był inspiracją dla filmów Nolana i Reevesa
- Trzy tomowy cykl Wonder Woman Grega Rucki jest to bardzy dobry, bo nie skupia się aż tak bardzo na mordobiciu i pokazuje jak niedocenianą bohaterką jest Wondie
- Superman: Amerykański Obcy, ciekawa antologia o Supermanie dorastającym do swojej roli, dobrze napisany i narysowany przez wiele ciekawych artystów
- Nowa Granica, niepowtarzalny styl graficzny, ogromna skala wątków i tematów, komiks nie do zapomnienia
- Zielone Latarnie Geoffa Johnsa (Wojna z Korpusem Sinestro, Najczarniejsza Noc) to są idealne przykłady porządnego blockbustera komiksowego, pełne akcji, lubianych bohaterów i wpływami na Status Quo.
Kontynuację Najjaśniejszy Dzień też mógłbym polecić, ale to jest zupełnie inne dzieło strukturalnie.
- Shazam: Potworne Stowarzyszenie Zła, bardzo przyjemny komiks, który spodoba się dzieciom i dorosłym, historia bardzo prosta, czuła i zostawiająca ogromny uśmiech po przeczytaniu

Offline Cringer

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #788 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 08:54:24 »
Hej, które komiksy z serii dc deluxe wydane po polsku warto kupic? Mam Lobo I Batman/Dredd
Poleciłbym prawie wszystko. To bardzo fajny cykl wydawniczy. W którym jest sporo różnorodnych komiksów. Przeważa co prawda Batman, więc tu pytanie na ile lubisz tą postać? Jeśli lubisz to pozycje tam wydane są warte uwagi, jeśli nie, no to odpuść i sięgnij po tytuły bez niego.

Offline bababatman

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #789 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 14:39:44 »
Ja sprawdziłem większość pozycji z DC Deluxe i gorąco polecam (podobnie jak moi przedmówcy):

Batman - Ziemia Jeden
Batman: Rok Pierwszy
Superman Czerwony Syn
Flashpoint Punkt Krytyczny
Green Arrow
Kingdom Come (tutaj głównie ze względu na rysunki)
Nowa Granica

Resztę sprzedałem bez żalu.

Offline Raveonettes

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #790 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 15:38:54 »
Ja dodam od siebie: Batman Mroczne Odbicie (ale nie wiem czy to jest obecnie dostępne) i Catwoman Bruberkera.

Online rapr

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #791 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 15:47:30 »
Catwoman - podbijam polecajkę. Choć przede wszystkim dwa pierwsze tomy. Ostatni miał wyraźny spadek jakości.

Również polecam Batman: Ego. Uwielbiam styl rysowania Cooke'a.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #792 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2024, 23:31:45 »
Mam prawie 30 pozycji z tego cyklu. Ponadrabiał bym niektóre Batmany.

Z ulubionych na pewno są Authority i Planetary. Szczególnie ten drugi, któremu bliżej do s-f niż super hero. A pierwszy to tom 1 - komiksowy blockbuster, drugi tom Authority to już śmieszek.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #793 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 02:48:24 »
Są obecnie dodruki jakichś Deluxów? Wiem, że jest dostępny Rok pierwszy. Coś jeszcze?

Online michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #794 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2024, 05:32:36 »
Są obecnie dodruki jakichś Deluxów? Wiem, że jest dostępny Rok pierwszy. Coś jeszcze?
Batman Ziemia 1, dwa pierwsze tomy. Superman Czerwony Syn, Lobo.