Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nesumi

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #750 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 09:44:17 »
Tylko widzicie, dla mnie na przykład, Mister Miracle jest komiksem wybitnym. Narracja, rysunek, fabuła, wszytko pięknie się tu układa. Dodatkowo wyzwala w czytelniku ogromne emocje. Los bohaterów naprawdę nie pozostaje dla czytającego obojętnym.
Tyle, że u mnie było tak, a u kogoś innego to nijaka historia z powtarzającymi się kadrami.
Myślę, że ogromne znaczenie w odbiorze tego typu historii ma nastrój z jakim zasiadasz do czytania, etap życia, na jakim się znajdujesz. To nie są łatwe w odbiorze rzeczy. Muszą trafić na podatny grunt.

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #751 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 12:06:54 »
Dokładnie tak uważam - te i inne czynniki mają niebagatelny wpływ na odbiór lektury w danym momencie (stąd napisałem o Vision Kinga, że muszę kiedyś sobie powtórzyć jego lekturę i sprawdzić w jakim stopniu tamten okres wpłynął na jej odbiór).
Inna sprawa, że dziś w bezmiarze trykotowej przeciętności (by nie napisać mierności) i zdaje się z generacji (czytelników/twórców) na generację obniżających się oczekiwań i jakości, takie tytuły Kinga (Vision, Mr Miracle) okazują się perełkami i wznoszone są do rangi wybitnych (?). Ciekawe jak wypada w tym kontekście Strange Adventures duetu King/Gerads?
« Ostatnia zmiana: Wt, 28 Luty 2023, 13:50:56 wysłana przez Gazza »

Offline Cringer

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #752 dnia: Wt, 28 Luty 2023, 13:55:19 »
Inna sprawa, że dziś w bezmiarze trykotowej przeciętności (by nie napisać mierności) i zdaje się z generacji (czytelników/twórców) na generację obniżających się oczekiwań i jakości, takie tytuły Kinga (Vision, Mr Miracle) okazują się perełkami i wznoszone są do rangi wybitnych (?).
Mam wrażenie że superhero zawsze było przeciętne tylko od czasu do czasu pojawiały się wybitne tytuły. I te wybitne tytuły też nie wszystkim się podobały/podobają.

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #753 dnia: Śr, 01 Marzec 2023, 08:04:17 »
Wszystko sprowadza się do słowa "wybitny". O ile tacy Strażnicy w 100% (którzy w swoim czasie byli pewnym przełomem na trykociarskiej scenie) na to zasługują, o tyle Miracle? W mojej opinii w ogóle. Bardzo chciałbym przeczytać serię MM z lat 1989-1991 - śmiem twierdzić, że na pewno dużo lepiej się to czyta, ponieważ komiksy z tamtego czasu dla mnie są wyjątkowe. Wonder Woman Pereza, Superman Byrne'a, JLI DeMatteisa i Giffena - to są w mojej opinii wybitne komiksy superhero, z którymi współczesne serie ongoing nie mogą w większości rywalizować, ba, nie mają nawet do nich podejścia; które zostawiają daleko w tyle wspomnianą tu twórczość Kinga.
Ale czy faktycznie należy określać je mianem "wybitnymi" (jak w przypadku Strażników)?

Nadmienię również, że postać MM Kinga od razu skojarzyła mi się z jego Batmanem. Cierpiącym, mającym wyrzuty sumienia, generalnie w większości niestrawnym. W dodatku podobne dialogi, kadry. To są moje skojarzenia. Miracle to tylko kilkanaście zeszytów, Batman był dużo bardziej rozwleczony, ale styl pisarski pozostał ten sam. Czytając od razu wiesz, że to King.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Pan M

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #754 dnia: So, 04 Marzec 2023, 02:16:09 »
Wszystko sprowadza się do słowa "wybitny". O ile tacy Strażnicy w 100% (którzy w swoim czasie byli pewnym przełomem na trykociarskiej scenie) na to zasługują, o tyle Miracle? W mojej opinii w ogóle. Bardzo chciałbym przeczytać serię MM z lat 1989-1991 - śmiem twierdzić, że na pewno dużo lepiej się to czyta, ponieważ komiksy z tamtego czasu dla mnie są wyjątkowe. Wonder Woman Pereza, Superman Byrne'a, JLI DeMatteisa i Giffena - to są w mojej opinii wybitne komiksy superhero, z którymi współczesne serie ongoing nie mogą w większości rywalizować, ba, nie mają nawet do nich podejścia; które zostawiają daleko w tyle wspomnianą tu twórczość Kinga.
Ale czy faktycznie należy określać je mianem "wybitnymi" (jak w przypadku Strażników)?

Nadmienię również, że postać MM Kinga od razu skojarzyła mi się z jego Batmanem. Cierpiącym, mającym wyrzuty sumienia, generalnie w większości niestrawnym. W dodatku podobne dialogi, kadry. To są moje skojarzenia. Miracle to tylko kilkanaście zeszytów, Batman był dużo bardziej rozwleczony, ale styl pisarski pozostał ten sam. Czytając od razu wiesz, że to King.
Lata 90 to nie tylko dobre rzeczy ale też twórczość Liefielda, w pewnym momencie przesyt postaciami o wizerunku edgy, extreme co na tyle wymęczyło branże, że komiksy w pewnym momencie same zaczęły krytycznie oceniać to zjawisko przemycając to w treści np Kingdom Come. Owszem Batman Kinga jest słaby, ale nie przez obrany temat-bo sorry ale Wayne akurat jak ulał pasuje na udreczonego hersoa, to nie jest typ wesołka umówmy się- tylko głupie scenopisarstwo. Sama tematyka traum u herosów jest akurat jak na ironię duchem bardzo podobna do tego co robił Moore, te bardziej ambitne komiksy z lat 80-90 jak np Doom Patrol Morrisona. Nigdy obrany kierunek w stylu, który ubodobal sobie King mi nie wadził, ba jest potrzebny przez to, że pokazuje nadludzkich cudakow jakolwiek ludzko a nie tylko jako herosów większych od życia, którzy ogarną zawsze starcie gdzie stawka jest ratowanie ludzkości. Przecież takie historie to praktycznie też już jest pewnego rodzaju stary trop w tych mitologiach super-hero jak cofniemy się do czasów "demona w butelce".Kinga można nie lubić, ale nie można mu odmówić tego, że chlop chociaż probuje z gatunkiem bawic się, eksperymentować jak w najlepszych latach dla maintresmowego super-hero.
« Ostatnia zmiana: So, 04 Marzec 2023, 02:18:45 wysłana przez Pan M »

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #755 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 18:52:37 »
Czy obok Batman Ziemi Jeden wyjdą u nas inne Ziemie Jeden? Superman albo Wonder Woman? Czy ktoś zna i wie czy ich poziom można równać do trzech tomów Batmanów? Ich objętość jest taka sama? 

Online Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #756 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 19:05:05 »
Wonder Woman raczej na pewno nie, bo w Polsce sprzedaż komiksów z tą bohaterką jest słaba. "Martwa Ziemia" to może być ostatni solowy komiks z Wonder Woman od Egmontu przez długi czas. A w kolekcji BiZ niestety szykują się na razie tylko zdublowane albumy z Rebirth i Bogowie i Śmiertelnicy z WKKDC. :/

Superman Ziemia Jeden był w hiszpańskiej edycji WKKDC. Czytałem kiedyś ten komiks (1 tom) i mnie nie porwał. Ot młody Superman, który zaczyna mieszkać w Metropolis i dokonywać bohaterskich czynów, z kocykiem ze swojego statku kosmicznego przyczepionym do grzbietu. Wyjątkowo nie pracuje w Daily Planet, bo musieli coś pozmieniać. Reszty fabuły zapomniałem.


Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #757 dnia: Śr, 17 Maj 2023, 19:35:34 »
Czy obok Batman Ziemi Jeden wyjdą u nas inne Ziemie Jeden? Superman albo Wonder Woman? Czy ktoś zna i wie czy ich poziom można równać do trzech tomów Batmanów? Ich objętość jest taka sama?
Każda z tych serii liczy po 3 tomy. Czy wyjdą? Nie wiadomo. Ja bym Wonder Woman nie skreślał, bo to Morrison pisał, a Egmont jak na razie wydaje sporo jego komiksów. Przy czym niestety WW jest jedną ze słabszych serii. Co do Superman to dawno czytałem, ale Straczynski ciekawie odświeżył jego postać. Pomimo, że te 3 tomy to zamknięte historie to widać, że miał plan na ciąg dalszy. Szkoda, że Egmont do tej pory nie wydał tej serii.
Natomiast bardzo dobrą serią jest Green Lantern: Earth One. Do tej pory wyszły 2 tomy i jest to seria nieskończona, ale ciekawie przebudowano świat Latarników i samego Hal, który daje się bardziej lubić niż w głównym uniwersum.

Online Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #758 dnia: Cz, 14 Wrzesień 2023, 20:06:41 »
Ktoś kupił JSA Złota Era i moze podzielić się wrażeniami? Dali coś więcej, niż zawartość 70 tomu WKKDC?

Offline Arne

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #759 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 10:31:06 »
Nie

Offline laf

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #760 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 10:56:24 »
Nie
Na które pytanie @Bazyliszka jest to odpowiedź?  ;)

Online Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #761 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 11:11:18 »
Ja to zrozumiałem że nikt nie kupił nowego wydania (bo dużo osób ma to z WKKDC) i że nie ma tam nic dodatkowego, bo Eaglemoss dało nam całą tą historię. O to chodziło.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #762 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 11:16:09 »
Ja rozumiem, że nie ma wydanie WKKDC i nie ma je tego porównać, albo w drugą stronę, bo po co kupować to dwa razy.

Ja np. nie mam jak porównać wydań, bo kolekcji nie zbierałem.

Bazyl albo zapytaj @eridraven on takie porównania często robi na comixxach.
« Ostatnia zmiana: Wt, 19 Wrzesień 2023, 11:35:28 wysłana przez michał81 »

Online Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #763 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 11:52:12 »
@UP
Jak masz, to powiedz czy w tym DC Deluxe Egmont dał więcej zeszytów niż to co dało WKKDC. Tam było:
Zeszyty The Golden Age Vol.1 #1-4 (1993-1994 rok)

Offline Raveonettes

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #764 dnia: Wt, 19 Wrzesień 2023, 12:12:27 »
@UP
Jak masz, to powiedz czy w tym DC Deluxe Egmont dał więcej zeszytów niż to co dało WKKDC. Tam było:
Zeszyty The Golden Age Vol.1 #1-4 (1993-1994 rok)
Nie ma nic dodatkowego.