Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139458 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AntekSocjalny

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #570 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 18:38:49 »
W opisie oryginalnego wydania jest wymienione to:

"Tom zawiera wszystkie komiksy Moore’a z Batmanem i Supermanem, włączając w to ACTION COMICS #583, BATMAN ANNUAL #11, DC COMICS PRESENTS #85, DETECTIVE COMICS #549-550, GREEN LANTERN #188, THE OMEGA MEN #26-27, SECRET ORIGINS #10, SUPERMAN #423, TALES OF THE GREEN LANTERN CORPS ANNUAL #2 & 3, SUPERMAN ANNUAL #11 i VIGILANTE #17-18, poraz VOODOO #1-4, DEATHBLOW: BY BLOWS #1-3!"

Offline Kadet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #571 dnia: Pn, 03 Maj 2021, 22:31:09 »
Batman/The Spirit mega wiadomosc :)

Czytałem w oryginale. Rysunki świetne, ale fabuła niestety mocno pretekstowa.

Szczerze mówiąc, kiedy patrzę, na jakie serie dzisiaj porywa się Egmont, to nie zdziwiłoby mnie, gdyby w perspektywie kilku lat, po skończeniu jakiegoś tasiemca zastąpili go "Spirit Archives" Eisnera... Oby tylko prawa dało się jakoś ustalić.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Pan M

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #572 dnia: Wt, 04 Maj 2021, 00:04:01 »
Czytałem w oryginale. Rysunki świetne, ale fabuła niestety mocno pretekstowa.

Szczerze mówiąc, kiedy patrzę, na jakie serie dzisiaj porywa się Egmont, to nie zdziwiłoby mnie, gdyby w perspektywie kilku lat, po skończeniu jakiegoś tasiemca zastąpili go "Spirit Archives" Eisnera... Oby tylko prawa dało się jakoś ustalić.

Pełna zgoda. Czytałem to raz i historyjka  to taka lektura na  raz, niespecjalnie rozbudowana, jakieś 30- 40 stron fabułki, klimat Batmana trochę taki rozmyty, przez bardziej jajcarskie wstawki i motyw z
Spoiler: PokażUkryj
kurortem na tej wyspie gdzie bodaj był zjazd policji z Gotham i  Central City
. Generalnie lektura ma bardzo luźny ton i to w sumie nic złego, ale ten Batman nawet nie przypomina gacka z choćby  "Nowej Granicy" Cooke'a, chociaż tam różnice pewnie zrobiło, że rysownik był też scenarzystą.


Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #573 dnia: So, 19 Czerwiec 2021, 23:13:52 »
Mam w posiadaniu z dobre 20 pozycji z tej serii. Staram się wybierać faktycznie te interesujące a inne, które z jakiegoś powodu mnie przynajmniej teraz nie interesują ( Catwoman, Green Arrow, niektóre Batmany ) nie biorę. Ciekawe dokąd będą to wydawać, jest już około 50 tytułów i końca nie widać, miejsca na obwolucie już nie ma by tam pomieścić.

Trudno powiedzieć jaki miałbym wybrać ten jeden najlepszy, za dużo tego jest ale czołówka to pewnie byłaby Nowa Granica, Azyl Arkham, Planetary.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #574 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 13:53:36 »
Green Arrow Lemira bez względnie należy do czołówki DC Deluxe.

Nesumi

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #575 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 14:46:26 »
Oh, w takim razie wolałbym nie poznawać tych komiksów z końca stawki.

Offline Gazza

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #576 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 14:52:14 »
Green Arrow Lemira bez względnie należy do czołówki DC Deluxe.
Graficznie nie sposób się nie zgodzić. Zwłaszcza gdy jest się fanem Sorentino. U mnie pozostał w kolekcji wyłącznie dla oprawy graficznej właśnie.
Fabularnie - średniak w porywach.

Nesumi

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #577 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 16:54:28 »
U mnie to samo. Ale gdyby osiągnął jakieś wysokie ceny na Alledrogo, to chyba bym się złamał i opchnął dalej.

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #578 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 18:09:21 »
Green Arrow. Chyba ciekawsza byłaby taka wyrywkowa historia komiksu jak to zrobili z Aquamanem. Czemu mam kupować akurat tego Green Arrowa? Wcześniejsze były do luftu?

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #579 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 19:22:43 »
Co wy chcecie od fabuły Arrowa Lemira???
Bardzo wciągający thriller z tajemnicą w tle i wyrazistymi postaciami.

Online xanar

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #580 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 20:05:01 »
Ja nie mam problemu z fabułą, mam problem z rysunkami.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kadet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #581 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 20:24:06 »
Czemu mam kupować akurat tego Green Arrowa? Wcześniejsze były do luftu?

Nie czytałem, ale z tego, co mi wiadomo, wcześniejsze przygody Green Arrowa w New52 faktycznie nie za bardzo się udały - przez 16 zeszytów przewinęły się trzy zespoły scenarzystów (Krul, Giffen+Jurgens, Nocenti) i żaden nie zachwycił fanów. W tej sytuacji run Lemire'a był krokiem w lepszym kierunku.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline grzegorz.cholewa

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #582 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 20:59:16 »
Pewnie i tak bym nie kupił. To rzecz dla fanów tych postaci a mnie Green Arrow albo Catwoman nie kręci. Zielony Łucznik wystarczy mi jako postać drugoplanowa. Aquaman wziął mnie przez pomysł na album co było bardziej interesujące niż śledzenia akurat tej przygody. Może uznałbym, że najfajniejsze przygody Green Arrowa wyszły w latach 90-tych? 80-tych? Kto wie.

Offline Pan M

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #583 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 05:08:41 »
Są jakieś informacje na temat tego czy Egmont wyda w Polsce "Solo" Deluxe Edition? Jeden z najbardziej zasługujących na wydanie i u nas komiksów. Antologia, w której wydano 12 zeszytów, w każdym jest kilka innych historii rysowanych i przygotowanych tematycznie przez konkretnych twórców. Teddy Kristiansen, Tim Sale, Richard Corben, Darwyn Cooke, Paul Pope a to jedynie część ludzi ze światka komiksu, którzy przewinęli się przez ten album. Strasznie dobra rzecz. Historyjki są autentycznie zróżnicowane i są tutaj rzeczy zarówno  obyczajowe jak i superhero, ale totalnie nie ma nudy. Pomysły naprawdę autorskie, nietuzinkowe. Corben rysujący superhero dla DC wypada naprawdę ciekawie. Taka antologia idealnie nadaje się do tego formatu. Mogliby na to postawić w Polsce, tym bardziej, że w tej linii wydawniczej puścili w sumie tytuły z bohaterami dla naszego rynku mocno niszowymi jak Swamp Thing i Mister Miracle. W "Solo" bohater jest zbiorowy, zmienny, ale pojawia się też Batman, Superman więc tym bardziej czemu i nie wydać tego.

Offline misiokles

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #584 dnia: Pt, 16 Lipiec 2021, 06:41:51 »
Nie ma.