Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 144621 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #555 dnia: So, 01 Maj 2021, 18:37:40 »
Musi być coś jeszcze, ew. coś innego, bo Batman/The Spirit to 48 stron, a Selina 96 stron. Zresztą cena 105 zł sugeruje nawet więcej stron niż oryginalne dla Batman Ego - 200. No i na okładce są jeszcze Amanda Conner i Jimmy Palmiotti.
Będzie coś jeszcze, na pewno. Przeszukałem wczoraj internet Amanda Conner i Jimmy Palmiotti to jeden z zeszytów Jonah Hexa, ale to jest mało prawdopodobne, bo on wyjdzie lub wyszedł już w wydawanej u nas serii.

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #556 dnia: So, 01 Maj 2021, 18:44:13 »
Historyka Killin' Time z Harley Quinn Holiday Special #1 by pasowała, ale to tylko 8 stron i nie wiem czy w naszym wydaniu z Nowego DC też tego już nie było.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 18:46:32 wysłana przez Leyek »

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #557 dnia: So, 01 Maj 2021, 18:49:48 »
Historyka Killin' Time z Harley Quinn Holiday Special #1 by pasowała, ale to tylko 8 stron i nie wiem czy w naszym wydaniu z Nowego DC też tego już nie było.
Jest zawarte w wydaniu z Nowego DC. Teraz jak wyciągnąłem z półki to przeglądając w ogóle nie pamiętałem historii z tego 3 tomu HQ.

Mega to by był cały run Cooke'a w The Spirit. Tyle, że TK sugerował, że przez zmianę wydawcy Spirita jest problem z wydaniem tego :/
Inny wydawca z którym trzeba dogadać licencje. Ale "Spirit. Najlepsze opowieści" wyprzedawał się bardzo długo. Egmont pewnie po prostu nie widzie szans na dobrą sprzedać Cooke'owego The Spirit. Jakby było zainteresowanie na puplowych bohaterów to Planeta Komiksu pewnie by wydała tą serię, bo mają już tytuły z Dynamite, które teraz ma prawa do tej marki.
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 19:09:56 wysłana przez michał81 »

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #558 dnia: So, 01 Maj 2021, 19:05:18 »
Niechętnie musze się zgodzić z michałem81. Kupiłem DC wg Mignoli, widzę, ze są zeszyty ze Spiritem i w ogóle nie mam chęci tego czytać.

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #559 dnia: So, 01 Maj 2021, 19:36:42 »
Inny wydawca z którym trzeba dogadać licencje. Ale "Spirit. Najlepsze opowieści" wyprzedawał się bardzo długo. Egmont pewnie po prostu nie widzie szans na dobrą sprzedać Cooke'owego The Spirit. Jakby było zainteresowanie na puplowych bohaterów to Planeta Komiksu pewnie by wydała tą serię, bo mają już tytuły z Dynamite, które teraz ma prawa do tej marki.

Wyprzedawał się długo, ale w zupełnie innych czasach dla rynku. Kiedyś to i inne rzeczy wyprzedawały się dłuuuugo. Zresztą tutaj istotne byłoby też nazwisko cenionego u nas Cooke'a.

Dynamite ma prawa do marki, ale niekoniecznie do tego runu Cooke'a, jakby mieli to myślę, że już by puścili na amerykański rynek, bo tam jeden z tomów wydania DC jest dawno wyprzedany.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #560 dnia: So, 01 Maj 2021, 19:52:14 »
Wyprzedawał się długo, ale w zupełnie innych czasach dla rynku. Kiedyś to i inne rzeczy wyprzedawały się dłuuuugo. Zresztą tutaj istotne byłoby też nazwisko cenionego u nas Cooke'a.
Zgadza się to były inne czasy dla rynku komiksowego w Polsce. Ale nie zawsze nazwisko twórcy wystarcza. Wydaje się, że Ennis to pewnika sprzedażowy a takie Nocne wiedźmy, z tego co wiem prawie się nie sprzedają. Trochę lepiej sprzedaje się tylko Cień. Natomiast Chłopaki to mega hit sprzedażowy. I tu mogło by być podobnie.

Dynamite ma prawa do marki, ale niekoniecznie do tego runu Cooke'a, jakby mieli to myślę, że już by puścili na amerykański rynek, bo tam jeden z tomów wydania DC jest dawno wyprzedany.
Z jakiegoś powodu jest brak tych wznowień też od DC. Może wydawcy blokują się nawzajem. Nie wiem.

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #561 dnia: So, 01 Maj 2021, 20:12:58 »
Nocne wiedźmy to pogrążyła cena. 40 zł po rabatach za ok. 80 stron. Bez przesady. Sam uwielbiam Ennisa, ale tą pozycję odpuściłem.

A na wydanie The Spirit Cooke'a wystarczyłoby dać jako okładkę tą z numeru The Spirit/Batman i nie ma możliwości, żeby się nie sprzedało ;)
« Ostatnia zmiana: So, 01 Maj 2021, 20:14:57 wysłana przez Leyek »

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #562 dnia: So, 01 Maj 2021, 20:22:36 »
Nocne wiedźmy to pogrążyła cena. 40 zł po rabatach za ok. 80 stron. Bez przesady. Sam uwielbiam Ennisa, ale tą pozycję odpuściłem.
Jesteś świadom, że to jest inny wydawca niż Egmont? Powiem tylko, że o 5 zł taniej masz Batman - Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko, który też ma 80 stron.

A na wydanie The Spirit Cooke'a wystarczyłoby dać jako okładkę tą z numeru The Spirit/Batman i nie ma możliwości, żeby się nie sprzedało ;)
Dlaczego dla serii w której nie pojawia się Batman dawać jego postać na okładce ;) ? No chyba, że byłby ten one shot w nim zawarty, ale mówimy o serii.

Ja bym kupił dla Cooke'a i pewnie też inni, którzy lubią jego rysunki. Pytanie czy tych chętnych nie było by za mało.

Offline Leyek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #563 dnia: So, 01 Maj 2021, 20:34:18 »
Wiem jaki to wydawca, dałeś przykład Wiedźm to się odniosłem dlaczego słabo się sprzedają :)

No, ale jak Batman nie występuje, wystarczyłoby dać The Spirit 1-13 + The Spirit/Batman czyli całość Cooke'a i już Batman występuje w tomie :)

Kboom wydaje Black Beetle Francavilli i tu na forum była euforia i sądzę, że ładnie się sprzeda. To Cooke tym bardziej by był pewniakiem.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #564 dnia: So, 01 Maj 2021, 20:46:32 »
Euforia też była jak startowali z Valliantem. Rzeczywistość chyba zweryfikował ten entuzjazm.

Spirt/Batman dostaniem w Ego, wiec ta opcja odpada. Finalnie takie wydanie i tak by zweryfikował rynek.

sum41

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #565 dnia: So, 01 Maj 2021, 21:31:30 »
Widze ze nie tylko ja pomyslalem o  The Spirit i tych oblednych okladeczkach ☺

Offline SawiK

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #566 dnia: So, 01 Maj 2021, 21:43:53 »
Cytuj
Niechętnie musze się zgodzić z michałem81. Kupiłem DC wg Mignoli, widzę, ze są zeszyty ze Spiritem i w ogóle nie mam chęci tego czytać.
Że co tam było: Spirit 😂 Weź otwórz ten komiks raz jeszcze bo bzdury znów wypisujesz 😩
Od razu napisze Phantom Strenger i czyta się to całkiem dobrze. Wyszedł by w kolekcji to chwaliłby jak Hawkmen'a

Offline Bazyliszek

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #567 dnia: So, 01 Maj 2021, 23:50:09 »
Jesteś świadom, że to jest inny wydawca niż Egmont? Powiem tylko, że o 5 zł taniej masz Batman - Powrót Mrocznego Rycerza. Złote dziecko, który też ma 80 stron.

I dlatego sobie odpuściłem ten komiks. Wysokie ceny na cienkie komiksy, to smutna i niedobra praktyka ostatnio.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #568 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 18:32:16 »
Wie ktoś co może zawierać to Uniwersum DC wg Alana Moore'a ? Zabójczy Żart ? Co się stało z człowiekiem jutra ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online LukCook

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #569 dnia: Nd, 02 Maj 2021, 18:37:56 »
Jeżeli Egmont wyda 1:1 z oryginalnym wydaniem to nic z tych tytułów.
Oryginalnie jest:
ACTION COMICS #584, BATMAN ANNUAL #11, DC COMICS PRESENTS #85, DETECTIVE COMICS #549-550, GREEN LANTERN #188, THE OMEGA MEN #26-27,  SECRET ORIGINS #10, SUPERMAN #423, TALES OF THE GREEN LANTERN CORPS ANNUAL #2 & 3, SUPERMAN ANNUAL #11 and VIGILANTE #17-18.