Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 139892 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #420 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:11:36 »
No ja liczyłem najbardziej na Gotham w świetle lamp gazowych i Zagładę Gotham + oczywiście inne historie, ubarwiające ten album. Jeśli tego nie ma w tym wydaniu, to odpuszczam. Druga połowa tego roku to i tak sporo wydatków na DC :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #421 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 12:52:17 »
Jakoś nie miałem świadomości, że aż tyle tomów tego wyszło - https://en.wikipedia.org/wiki/The_Authority_(comics)#Collected_editions  :o
Na wiki i tak nie ma wszystkiego :)

Do Morrisona będzie najprawdopodobniej tak (bez annuali itp):

Tom 01: Authority vol.1 1-12 (Warren Ellis)
Tom 02: Authority vol.1 13-29 (Mark Millar i inni)
Tom 03: Authority vol.2 0-14 (Robbie Morrison)
Tom 04: Authority Revolution 1-12 (Ed Brubaker)
Tom 05: Authority The Lost Year (vol.3) 1-12 (Grant Morrison)

A jeszcze jest Authority vol.4 1-29 + jakieś tomy "poboczne"

Oby chociaż te 2 tomy rocznie były jak w DC Deluxe :) Pewnie miało iść w "Old DC" jak Hitman ale zawinęli i wrzucili do DC Deluxe. I jeszcze ten pierwszy tom wychodzi jako drugi DC Deluxe w listopadzie.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Maj 2020, 13:22:56 wysłana przez JanT »

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #422 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 14:58:10 »
Oby chociaż te 2 tomy rocznie były jak w DC Deluxe :)

Już to widzę ;) Pewnie w najlepszym wypadku jeden tom na rok, jak było z Catwoman, czy Planetary w DC Deluxe. Zresztą powątpiewam, czy ta seria tak się przyjmie, by wydali całość. W dodatku w takiej droższej formie, jak DC Deluxe.

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #423 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 17:26:05 »
Tom 01: Authority vol.1 1-12 (Warren Ellis)
Tom 02: Authority vol.1 13-29 (Mark Millar i inni)
Tom 03: Authority vol.2 0-14 (Robbie Morrison)
Tom 04: Authority Revolution 1-12 (Ed Brubaker)
Tom 05: Authority The Lost Year (vol.3) 1-12 (Grant Morrison)
Przed tym zdecydowanie dobrze jest zapoznać się z
Tom 01: The Authority: Stormwatch
Tom 02: The Authority: Stormwatch
https://www.urban-comics.com/the-authority-les-annees-stormwatch-tome-1/
https://www.urban-comics.com/the-authority-les-annees-stormwatch-tome-2/

A jeszcze jest Authority vol.4 1-29 + jakieś tomy "poboczne"
Z vol. 4 jest bardziej złożona sprawa, bo warto wcześniej przeczytać "Number of the Beast", który rozpoczyna  "World's End" i pierwsze zeszyty ściśle się z tym wiążą. Tylko 4 seria nie ma kompletnych zbiorczych jak na razie.

A z pobocznych to zdecydowanie "Authority: Kev Saga" czyli 3 mini serię od Gartha Ennisa (The Authority: Kev, The Authority: More Kev oraz The Authority: The Magnificent Kevin)

I tu zgadzam się z JanT, że spokojnie mogło by to iść jako seria jak Hitman, a magnesem byłyby nazwiska twórców. Nawet jakby zamknęli na Morrison to i tak było by bardzo ok, bo każdy voluminum to zamknięta historia. W sumie to pierwszy Warren Ellis oraz dwa jego Authority: Stormwatch są bardziej powiązane,niż pozostałe.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Maj 2020, 17:29:27 wysłana przez michał81 »

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #424 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 17:31:54 »
To zdecydowanie powinno iść jak Hitman, bo to za długa seria na DC Deluxe.

Offline Piterrini

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #425 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 17:35:47 »
No ja liczyłem najbardziej na Gotham w świetle lamp gazowych i Zagładę Gotham + oczywiście inne historie, ubarwiające ten album. Jeśli tego nie ma w tym wydaniu, to odpuszczam.

Dobrze że wydawcy zdanie fanów w większości traktują jako sugestie, bo by powariowali. Tutaj uogólniam - tytuły wydane po raz kolejny to "nie kupuję bo dubel", unikanie dubla to "nie kupuję bo nie ma dubla"  ;)

Oczywiście się śmieję, rozumiem oba położenia. Muszę przyznać, że ostatnio E sporo dobrych decyzji odnośnie zawartości tomów podejmuje (przede wszystkim Daredevil z Marvela), także tutaj się nie zdziwię jeśli "W świetle lamp" wcisną, zwłaszcza że dużo miejsca nie zajmuje. A jeśli nie wcisną, to wystarczająco dużo ludzi założyło inaczej = są tanie oferty tego komiksu, plus za parę złotych "Zagłada" i jest komplecik  :)

Pewnie miało iść w "Old DC" jak Hitman ale zawinęli i wrzucili do DC Deluxe.

Coś czuję, że to (Authority) może być taki one-shot. Czy TK odnosił się do tego w ostatnim q&a? Planetary niby jest całość, ale już z Wonder Woman się nie udało (na razie). Chyba że po prostu jest przeprofilowanie linii DC Deluxe, dla podtrzymania sprzedaży bez Batmana próba z kilkutomową serią... Tak dywaguję   :P

Offline Takesh

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #426 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 18:07:46 »
Authority Morrisona to tak naprawdę tylko 2 pierwsze zeszyty. Resztę napisał Giffen na podstawie pomysłu (czy jakoś tak) Granta. I jest to oderwane od głównej chronologii. Znaczy Koniec Świata był wydany po pierwszej publikacji 2 zeszytów (wtedy też Jim Lee narysował 1 zeszyt Dzikich Kotów w ramach wielkiego odnowienia całego Wildstorm...), ale wtedy wszystko padlo i nastąpił koniec. W trakcie tego wznowili serie Morrisona ze scenariuszem od 3 Giffena i zmieniającymi się rysownikami,  w tym Darrick Robertson. Wydali to jako Lost year.

I Run Morrisona mogą tak naprawdę wydać w dowolnym momencie, np. jako nr 3 lub 2...

A saga o Kev'ie jest zajebista!!!

Offline Takesh

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #427 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 18:33:10 »
I nie zapominajmy o Alanie Moore! Przecież stworzył sporo historii dla Image. Dla Wildstorm byli Wild Cats (zebrane w paru tpb). I do Wildstorm należała jego linia ABC, skąd jest m.in. Promethea. Może po niej dadzą Toma Stronga... marzenia, ale realne... 😁

Moore był nieźle wkurzony jak Jim sprzedał swoje studio DC....

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #428 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 18:36:11 »
Authority Morrisona to tak naprawdę tylko 2 pierwsze zeszyty. Resztę napisał Giffen na podstawie pomysłu (czy jakoś tak) Granta.
Nie znam dokładnie jak to było, ale na 100% Morrison widnieje jako autor w każdym zeszycie The Lost Year.

Dzikie Koty to inna bajka.

I nie zapominajmy o Alanie Moore!
Ja to się dziwię, że Egmont nie chce wydać WildC.A.T.s Jima Lee, z później Alana Moore'a.
« Ostatnia zmiana: Pn, 25 Maj 2020, 19:11:24 wysłana przez michał81 »

Offline Takesh

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #429 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 19:12:25 »
W Lost year jest story by Grant and Keith, script by Keith. Nie wiem czy gdzieś (wywiad, reportaż) jest wyjaśnienie ile z Granta zostało w kolejnych zeszytach.

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #430 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 19:38:45 »
Cytuj
Ja to się dziwię, że Egmont nie chce wydać WildC.A.T.s Jima Lee, z później Alana Moore'a.

 A ja wcale, to co wydał TM-Semic to była koszmarna szmira. Z drugiej strony są nazwiska twórców, jest Grifter, może by się sprzedało?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #431 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 20:23:11 »
Coś czuję, że to (Authority) może być taki one-shot. Czy TK odnosił się do tego w ostatnim q&a?
Odnosił się i ma być więcej.

Brubaker ma też jeden zbiorczy jakby co https://www.amazon.com/Authority-Ed-Brubaker-Dustin-Nguyen/dp/1401288421 :)

Offline michał81

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #432 dnia: Pn, 25 Maj 2020, 20:56:30 »
A ja wcale, to co wydał TM-Semic to była koszmarna szmira. Z drugiej strony są nazwiska twórców, jest Grifter, może by się sprzedało?
Lee, Claremont, Moore tylko wydawać. :)

Wcześniejsze stwierdzenie było ironiczne z moje strony w kontekście ostatniej dyskusji o X-men Jima Lee. I tak masz rację część Lee/Claremont to pomimo rysunków jest bardzo słabe, ale część Moore'a jest całkiem przyzwoita (co nie znaczy, że urywa dupę, jest po prostu ok, a na tle wcześniejszych historii wybija się na plus)

Online Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #433 dnia: Wt, 26 Maj 2020, 07:14:33 »
Mam sentyment do Griftera, pamiętam parę zeszytów z lat 90 u nas wydanych, czekam na jakieś zbiorcze wydanie Wild Cats od Egmontu :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline vision2001

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #434 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 19:47:03 »
Tutaj opisane dokładniej zawartości poszczególnych składowych: https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/dc-universe-by-mike-mignola/

Średnio to wygląda, dla Sanctum (które mam z TM-Semic) i okładek trochę szkoda wydawać dobre kilka dych. Jeszcze ten Phantom Stranger mnie ciekawi, ale to tylko jako ciekawostka.
Jak dla mnie zajebista zawartość. Wcześniej myślałem, by sobie ten tytuł darować, ale jak przeczytałem linkowany przez Ciebie artykuł to od razu ten tytuł wskakuje u mnie na listę do zakupu.