Autor Wątek: DC Deluxe - Egmont  (Przeczytany 143621 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #210 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 09:47:18 »
Ten zapowiedziany Green Arrow Lemire'a z DC Deluxe jest w linii czasowej New 52?

Czy w tym komiksie GA walczy bardziej o sprawiedliwość społeczną, czy z jakimiś kosmitami itp.? ;)

Ta, ten album zawiera 4, 5 i 6 Tom GA z tego okresu.

Walczy ze złymi korporacjami i gangami, więc raczej to pierwsze :P

36degrees

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #211 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 11:51:44 »
Hej. Mam pytanko - czy można brać się za lekturę Green Arrowa Lemire'a znając tylko Year One Andy Diggle'a? Orientuje się ktoś może?

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #212 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 12:04:02 »
Można.

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #213 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 23:11:23 »
Co powiecie o najnowszym Batmanie z Deluxa?
Bo ja się zastanawiam czy kupować ten tom czy nie.
Nie bardzo lubię pozycje spoza głównego kanonu bo w żaden sposób nie wpływają na kanon więc po przeczytaniu mam dziwne wrażenie jakbym przeczytał coś co się nie wydarzyło albo nie było w ogóle istotne. Oczywiście jest wiele świetnych pozycji spoza głównego kanonu, które są tak dobre, że warto je poznać (Powrót Mrocznego Rycerza) tylko nie wiem czy do takich zaliczą się ten "Mroczny książe z bajki".

Offline donT

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #214 dnia: Wt, 11 Czerwiec 2019, 23:23:43 »
Ten Batman bije na glowe wszystkie Batmany Kinga i Snydera (no moze oprocz Black Mirror) razem wziete. Zdecydowanie warto. 
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline R~Q

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #215 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 08:05:08 »
Co powiecie o najnowszym Batmanie z Deluxa?
Bo ja się zastanawiam czy kupować ten tom czy nie.
Nie bardzo lubię pozycje spoza głównego kanonu bo w żaden sposób nie wpływają na kanon więc po przeczytaniu mam dziwne wrażenie jakbym przeczytał coś co się nie wydarzyło albo nie było w ogóle istotne. Oczywiście jest wiele świetnych pozycji spoza głównego kanonu, które są tak dobre, że warto je poznać (Powrót Mrocznego Rycerza) tylko nie wiem czy do takich zaliczą się ten "Mroczny książe z bajki".
To jest Dark Prince Charming? Wg Comicbookherald on jest w kanonie DC Rebirth (ale ten gość często się myli).

JanT

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #216 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 08:23:58 »
Co powiecie o najnowszym Batmanie z Deluxa?
Bardzo fajny elseworld. Fabuła dość prosta i przewidywalna ale fajnie się to czyta i ogląda bo rysunki super.
Prawie nie czuć że to komiks francuski jakby kogoś to odpychało :)

Offline Odyn

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #217 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 11:04:23 »
To jest Dark Prince Charming? Wg Comicbookherald on jest w kanonie DC Rebirth (ale ten gość często się myli).
Na pewno myli się w tym przypadku :) to elseworld
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Maragast

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #218 dnia: Cz, 13 Czerwiec 2019, 16:38:32 »
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, komiks dziś zamówiłem z czerwcowym pakietem Egmontu.

Offline Darth_Simon

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #219 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:04:44 »
Zauważyliście że na koniec roku DC Deluxy jakby przyspieszają ?

IX. Planetary Tom 2
X. Green Arrow
XI.Green Lantern 
XII. Batman: Mad Love

A przez pierwsze 8 miesięcy roku były tylko 3 Deluxy

Może w 2020 więcej DC Deluxe z Green Lanternem albo Aquamanem autorstwa Johnsa ?

Jakieś pomysły co mogą/powinni wydać w tej linii wydawniczej w 2020 ?

Edit: Literówka
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:57:06 wysłana przez Darth_Simon »
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Gascon200

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #220 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:29:23 »
Zauważyliście że na koniec roku DC Deluxy jakby przyspieszają ?

IX. Planetary Tom 2
X. Green Arrow
XI.Green Lantern 
XII. Batman: Mad Love

A przez pierwsze 8 miesięcy roku były tylko 3 Deluxy

Może w 2020 więcej DC Deluxe z Green Lanternem albo Aquamanem autorstwa Johnsa ?

Jakieś pomysły co mogą/powinni wydać w ej linii wydawniczej w 2020 ?

Przyśpieszenie może być też chwilowe - w poprzednim roku też były 3 Deluxy z rzędu (Batman Azarello, Planetary i Aquaman), może nas czeka duża przerwa dlatego tyle dają? Oby nie...
Jak seria GL Johnsa to tylko HCkach, bo jakby było wydawane w takim tempie jak poprzednie deluxy to by seria najwcześniej została skończona gdzieś w 2030 :P


Moje propozycje (głównie one-shoty, bo do tego ta seria pasuje najlepiej):
-Multiversity, jak już jadą z tymi kryzysami i Dark Nights Metal zostało wydane
-Wonder Woman Tom 3 Rucki (co raczej będzie)
-może coś z Birds of Prey pod film
-Doomsday Clock (TK już zapowiedział na poprzednim MFKiG, a seria zmierza chyba ku końcowi)
-Mister Miracle, a jak :D

Offline Kadet

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #221 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:41:53 »
Ja tam powtórzę to, co propaguję od dawna: "Batman Black & White" i "Superman: Na wszystkie pory roku", a w porywach to może nawet "Solo". "Mad Love" kiedyś też postulowałem i udało się w końcu, więc nie tracę nadziei :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

36degrees

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #222 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:49:26 »
Dla mnie przede wszystkim Batman Alana Granta i Norma Breyfogle'a

Offline Tymon Nadany

Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #223 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 21:57:22 »
A te Mad Love  będzie zawierać tylko tytułową opowieść czy może te wydanie będzie się opierać na  Mad Love and other stories?

ramirez82

  • Gość
Odp: DC Deluxe - Egmont
« Odpowiedź #224 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 22:11:22 »
Fakt, obrodziło na koniec roku DC Deluxe, ale to przez to, że (tak jak w ubiegłym roku) doszedł jeden dodatkowy tom na grudzień, a Planetary 2 z sierpnia (wg. katalogu) zaliczyło obsuwę na wrzesień - to wyszło, że jeden tom co miesiąc. Wątpię by przyśpieszyli, skoro mają ruszyć z seriami DC, na wzór Marvel Classic.

Z wyżej wymienionych propozycji, ucieszyłaby mnie prawie każda (Multiversity obawiam się, że nie dla mnie), ale też nie każda nadałaby się do DC Deluxe - zwłaszcza w kontekście tej nadchodzącej serii "DC Classic", w której powinny wychodzić serie. Od siebie dodam (pewnie po raz kolejny):

Batman: Noel
Batman: Gates of Gotham
Batman: Ego and Other Tails
Batman: Vampire
Kingdom Come
Marshal Law
Batwoman: Elegy
Sleeper (bo chyba ostatnie wydanie było pod szyldem DC)
The World's Greatest Superheroes by Alex Ross & Paul Dini

no i oczywiście te Batmany Granta i Breyfogle, oraz Moencha i Jonesa 8)

A te Mad Love  będzie zawierać tylko tytułową opowieść czy może te wydanie będzie się opierać na  Mad Love and other stories?

Tylko tytułowa opowieść, to zdaje się ok. 50 stron. Będzie ten zbiór z innymi historiami.